darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

Emeklilere maaş şoku!

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

'Karanlığa sırtını dön' eylemi yayılıyor; Beşiktaş Fen Bilimleri ve K.Yiğit Anadolu lisesi de bildiri yayımladı

İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri tarafından yayımlanan lise bildirilerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Galatasaray Lisesi, Beşikaş Anadolu Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi, İtalyan Lisesi ve daha pek çok lisenin ardından Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi ve Beşiktaş Fen Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri de bildiri yayımladı. 

"Gelecek bizimdir, gelecek biziz"  diyen öğrencilerin bildirilerinin tam metinleri şöyle: 

Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi öğrencileri olarak bilimi, sanatı laikliği, aydınlığı yok etmek isteyenlere karşı bir aradayız!

Okullarımızda çağdaş, laik, ilerici eğitim alma hakkımızı elimizdem almaya çalışanlar, mevcut eğitim sisteminin her yanını dini motiflerle süsleyenler, bu zihniyetteki gerici vakıflarla ortaklaşanlar, sorgulamayı, düşünmeyi tasfiye edip biat gençliği yaratmak isteryenler bilsinler ki onların dindar-kindar gençliği olmayacağız! Buyüzden İstanbul Erkek Lisesi'nde başlayıp Türkiye'nin dört bir yanına liselerde yayılan direnişe ve arkadaşlarımızın haklı mücadelelerine destek veriyoruz. Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi öğrencileri olarak ür dan uzak bir okulda eğitim alma şansına sahip olsak da ileride sıranın bize ve bizim okulumuza geleceğini şimdiden görüyor ve "yine kitapları, türküleri, bayraklarıyla gelen/ dalga dalga aydınlık olan/ karanlığın üstünen yürüyen" arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Direnişlerini büyük bir onur ve umutla selamlıyoruz!

Biliyoruz ki ülkemizden ve okullarımızdan bu gerici kuşatmayı atacağız. Şahmeran'ın mağrasını el ele, yürek yüreğe verrek yıkacağız! 

"KARANLIĞA BAŞKALDIRIYORUZ"

Beşiktaş Fen Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri olarak ülkemizin dör bir yanını yobazlığı ve başnazlığın sardığı; eğitim siteminin dinci, gerici bir çizgiye çekilmeye çalışıldığı günlerden geçtiğimizi görüyoruz. Bu karanlık günlere inat ellerinde bilgiden, dirençten, umuttan meşalelerle yola çıkan arkadaşlarımızı ve onların aydınlık direnişlerini selamlıyoruz. 

Bu ülkenin çağdaş, modern, bilimsel eğitim verebilen; gerici politikalara asla baş eğmeyen bir kurumun öğrencileri olarak diyoruz ki: ne kendi geleceğimizi ne de ülkemizin geleceğini iktidarın kirli ellerine bırakmayacağız! 

İstanbul Erkek Lisesi ile başlayan ve şimdi Türkiye'nin döt bir yanına yayılmış olan başkaldırının yanındayız. Laik, modern, çağdaş, ilerici bir eğitim için; okullardaki cinsiyetçi politikalardan kurtulmak için; baskı düzenini yıkmak için bir aradayız! 

Gelecek bizimdir, gelecek biziz!

İlgili Haberler

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!

Güncel

Kesimden kaçan keçi, 3'üncü kattan bir vatandaşın üzerine düştü