unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kaya Mutlu toprağa verildi

Kaya Mutlu'nun cenazesi Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldıktan sonra üyesi olduğu CHP İl Başkanlığı'na getirildi. Buradaki törene CHP Milletvekilli Aytuğ Atıcı, Hüseyin Çamak, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, yeğeni CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, İl Başkanı Abdullah Özyiğit, dönemin Dışişleri eski Bakanı Murat Karayalçın, Kültür eski Bakanı İstemihan Talay, eşi Yıldız Mutlu, Mustafa Sarıgül, ilçe belediye başkanları ve partililer ile vatandaşlar katıldı.

İl Başkanı Özyiğit, Kaya Mutlu'nun kişiliğinden ve hayata geçirdiği projelerden bahsederek, "Kaya Mutlu'yu kaybetmekle esasen bir dostu, bir ağabeyi, bir yoldaşı ve önderi kaybettik. Hepimizin başı sıkıştığında başvurduğumuz büyüğümüzdü. Asıl şimdi Mersin mutsuz kaldı" dedi.

Yeğeni Milletvekili Fikri Sağlar cenaze törenine katılanlara teşekkür ederek, "Buraya gelerek gösterdiğiniz sıcaklığınız sizin Kaya Mutlu'yu unutmadığınızı göstermeniz, sizin gönlünüzde ölümsüzlüğe yerleştiğini söylemeniz ailemiz için büyük bir gururdur. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Mutlu'nun cenazesi omuzlara alınarak cenaze aracına bindirilip yıllarca görev yaptığı Mersin Büyükşehir Belediye binasına götürüldü.

Buradaki törene de Mersin Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, ailesi ve diğer ilgiler katıldı. Belediye önündeki törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, Kaya Mutlu'nun Mersin'e 3 dönem hizmet ettiğini kaydetti.

Murat Karayalçın da Mutlu'nun başkanlığı döneminde kentti için sürekli yeni projeler yaratarak Mersin'in bugünlere gelmesinde büyük bir emeğinin olduğunu söyledi.

Mutlu'nun cenazesi ardından Muğdat Camii'ne getirildi. İkindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Kaya Mutlu'nun cenazesi Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

İlgili Haberler

Güncel

'Kedicikler' gözaltındayken bakın ne talep etti!

Güncel

AKP'li patrondan maaşlarını alamayan işçiler eyleme başladı

Güncel

FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına operasyon: 35 tutuklama

Güncel

Kayıp engelli kıza cinsel saldırı iddiasına 9 gözaltı

Güncel

Aksaray'da iş cinayeti

Güncel

Aydın'da ambulans ile kamyonet çarpıştı: Yaralılar var

Güncel

Tetikçi Tezcan: Nefes alamayacaksınız, göreceksiniz!

Güncel

Muhtar, belediye başkanın eşi ve CHP İlçe Başkanı'nı vurdu

Güncel

İstanbul Üniversitesi'nden 'Botanik Bahçesi' açıklaması

Güncel

Kadınlara cinsel organını gösteren adam: Hacıyım

Güncel

Eren Erdem hakkında 6 bin sayfadan oluşan dosya hazırlandı!

Güncel

MİT Müsteşarını ifadeye çağıran eski başsavcıya hapis cezası