darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Kaynak Holding'e bağlı 14 şirkete kayyum atandı

Konuya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklamada, Anadolu Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosuca Kaynak Holding A.Ş. ve bu holdinge bağlı 24 şirket ile yöneticileri hakkında soruşturma yürütüldüğü belirtildi. Açıklamada, "Yasa dışı FETÖ/PDY örgütü adına faaliyette bulunmak, kara para aklamak, vergi kaçakçılığı yapmak, terörizmin finanslamı hakkında kanuna muhalefet etmek, yasadışı terör örgütü kurmak ve örgütün yöneticisi-üyesi olmak suçlarından yürütülen soruşturmada 19 şirket, bir dernek ve bir vakfa Başsavcılığımızın talebi üzerine kayyum tayin edilmiş ve atanan 7 kayyum 18 Kasım 2015 tarihinde şirket yönetimlerini devir alarak göreve başlamışlardır" denildi.

"FETÖ/PDY ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTILARININ OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR"
Kayyumların göreve başladıktan sonra tespitlerde bulunduğu ifade edilen açıklamada, "Kaynak Holding ve bağlı şirketler ile şüpheli para transferleri ve organik bağları tespit edilen, terör örgütüne stratejik olarak eleman ve finansman sağlayan 14 şirket daha tespit edilmiş, kayyumların ve emniyet birimlerinin yapmış olduğu araştırma ve çalışmalar neticesinde bu şirketlerin soruşturma konusu FETÖ/PDY örgütü ile bağlantılarının olduğu anlaşılmıştır" ifadesi kullanıldı.

"KAYYIMLAR BUGÜN İTİBARİYLE ŞİRKET YÖNETİMLERİNİ DEVİR ALMIŞLARDIR"
Başsavcılıkça 14 şirkete daha kayyum atanması talebi olduğu kaydedilen yazılı açıklamada, "Bu nedenle Başsavcılığımızca 14 şirketin ortakları ve yöneticilerinin, soruşturma kapsamındaki suç örgütünün yöneticisi ve üyesi oldukları iddiası ile şirketlere kayyum atanması talep edilmiş, İstanbul Anadolu 9. Sulh ceza Hakimliğinin 11 Nisan 2016 tarihli kararı ile eğitim, yayıncılık, inşaat, gayrimenkul, turizm, medya planlama ve reklamcılık alanlarında faaliyet gösteren toplam 14 şirkete Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun 133/1. maddesi uyarınca daha önce atanan 7 kişinin tekrar kayyum olarak atanmalarına karar verilmiş ve kayyumlar bugün itibari ile şirket yönetimlerini devir almışlardır. Şüpheliler hakkında yukarıda anılan suçlara ilişkin soruşturma halen devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" cümleleri kullanıldı.
 

İlgili Haberler

Ekonomi

TİM Başkanı Gülle: Gün taraf olma günüdür

Ekonomi

Giresun'da fındık fiyatı sezona 13 liradan başladı

Ekonomi

Bakan Varank: Türk sanayicisi devletiyle dimdik ayaktadır

Ekonomi

'Katar'dan gelecek 15 milyar dolar geçici rahatlatma olacak'

Ekonomi

Dolarda son durum

Ekonomi

Akaryakıta ÖTV zammı

Ekonomi

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı görevini bıraktı

Ekonomi

Ticaret Bakanı Pekcan: ABD'yi panele davet ettik

Ekonomi

İngiltere'de enflasyonda yüzde 2.5 oranında artış

Ekonomi

Erdoğan'ın işaret etmişti... Vestel, ürünlerine zam yaptı!

Ekonomi

Türk Telekom'dan BTK'ya 'OTAŞ' için izin başvurusu

Ekonomi

Emekli maaşları ile ilgili yeni gelişme