Yürüyüş sırasında 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Hepimiz Mehmetiz, hepimiz askeriz. Her Türk asker doğar. Aponun piçleri, yıldıramaz bizleri. Kayseri burada, Apo'nun piçleri nerede. Kayseri uyuma şehitlerine sahip çık. HDP basıldı, Türk bayrağı asıldı.' sloganları atılıp, tekbir getirildi.

Kayseri'de geçtiğimiz cumartesi günü Kayseri 1. Komando Tugayının çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli ,silahsız 14 askerinin şehit olduğu bombalı saldırı ve Suriye'nin El Bab ilçesinde şehit düşerek, dün Kayseri Garnizon şehitliğinde toprağa verilen 2 uzman çavuşun anısına düzenlenen 'Şehide ve bayrağa saygı' etkinliğinde yürüyüş, Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtı önünde sona erdi.

 

Burada , şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, şehitlerin ruhları için Kuran okunarak, dua edildi. Kalabalık, daha sonra yapılan konuşmaların ardından olaysız olarak dağıldı.

Yürüyüş sırasında polisin güzergahta ve çevrede aldığı güvenlik önlemleri dikkati çekti.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Kayseri'de binlerce kişi 'HDP basıldı, Türk bayrağı asıldı' sloganıyla yürüdü

Kayseri'de sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen şehit Mehmetçikler anısına düzenlenen "Bayrak" yürüyüş ve mitingine yaklaşık 70 bin kişi katıldı. Kayseri Cumhuriyet meydanı ve yürüyüşün yapıldığı Sivas Caddesi "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganlarıyla inledi.

Sivil toplum örgütleri ve Milli Seferberlik Platformu tarafından düzenlenen yürüyüş Sivas caddesindeki İpeksaray AVM önünden başladı. Yaklaşık bir kilometrelik dev bayrağın açıldığı yürüyüşe Ağırlık olarak AKP Kayseri il teşkilatı destek verdi.

Yürüyüşün ön saflarında AKP Kayseri milletvekili Sami Dedeoğlu, İl başkanı Cahit Özden ve ilçe belediye başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları yöneticileri yer aldı. Türk bayraklarının dalgalandırıldığı 7 kilometrelik güzergahta polis sıkı güvenlik önlemleri alırken, Sivas caddesi geliş ve gidiş olarak araç trafiğine kapatıldı.

 

Yürüyüş sırasında "Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Hepimiz Mehmetiz, hepimiz askeriz. Her Türk asker doğar. Aponun piçleri, yıldıramaz bizleri. Kayseri burada, Apo'nun piçleri nerede. Kayseri uyuma şehitlerine sahip çık. HDP basıldı, Türk bayrağı asıldı." sloganları atılıp, tekbir getirildi.

Kayseri'de geçtiğimiz cumartesi günü Kayseri 1. Komando Tugayının çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli ,silahsız 14 askerinin şehit olduğu bombalı saldırı ve Suriye'nin El Bab ilçesinde şehit düşerek, dün Kayseri Garnizon şehitliğinde toprağa verilen 2 uzman çavuşun anısına düzenlenen "Şehide ve bayrağa saygı" etkinliğinde yürüyüş, Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtı önünde sona erdi.

 

Burada , şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, şehitlerin ruhları için Kuran okunarak, dua edildi. Kalabalık, daha sonra yapılan konuşmaların ardından olaysız olarak dağıldı.

Yürüyüş sırasında polisin güzergahta ve çevrede aldığı güvenlik önlemleri dikkati çekti.

İlgili Haberler

Güncel

Eski ABD'nin Ankara Büyükelçisine kritik görev

Güncel

Emek meslek örgütleri: Krizi emekçiler değil patronlar ödesin!

Güncel

Edremit Körfezi'nde 3 kilometrelik bayram trafiği

Güncel

BİM, İPhone'ları rafa kaldırdı ama o markayı unuttu

Güncel

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Güncel

4 yaşındaki torununa ateş ettiren dede hakkında yeni gelişme

Güncel

Bakan Çavuşoğlu: 2 başkonsolosluğu yeniden açacağız

Güncel

İstanbul Boğazı'nda faciadan son anda dönüldü

Güncel

İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda 'FETÖ' operasyonu: Gözaltılar var

Güncel

'İmar Barışı' mağdur etti: Evleri yıkılan yurttaşlar çadırlarda yaşıyor

Güncel

FT: Trump, Brunson krizini seçimler için kullanıyor

Güncel

Bursa'da zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var