unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kayyum kararının ardından Bahçeli'den ilk açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesine ilişkin, "Hiç kimse olağan kongrenin dışında bizden olağanüstü kongre beklemesin. Mahkeme kararına saygı duyuyoruz, Ama Yargıtay yolu açıktır. Yargı yolunu kullanacağız. Sonuna kadar da devam edeceğiz. 18 Mart 2018 tarihinde olağanüstü kongremizi Allah'ın izini ile gerçekleştireceğiz. Kolay kolay partiyi teslim edemeyiz. Onlar yargı yolunu kullandı. Şimdi biz yargı yolunu kullanacağız" dedi.

DİLİ SÜRÇTÜ

Bahçeli, "MHP, hukuka duyduğu saygıdan dolayı bu karara da saygı duymaktadır. Fakat, bizden olağanüstü kongre beklenmesin" dedi. Bahçeli olağan kongre tarihinin 18 Mart 2018 olduğunu işaret etti. Ancak konuşmasının sonunda '18 Mart 2018 tarihinde olağanüstü kongremizi yapacağız sözlerindeki dil sürçmesi gözlerden kaçmadı. 

Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları; 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Mahkeme kararına saygı duyuyoruz, Ama Yargıtay yolu açıktır.


 

KOLAY KOLAY PARTİYİ TESLİM EDEMEYİZ
Milliyetçi Hareket Partisi, bir hakimlik bir mahkeme kararı ile değil, çok hakimli bir Yargıtay ile eğer mahkum edilecekse, öyle olsun. Onun için de Yargıtay'a müracaatımız olacak. Milliyetçi Hareket Partisi, hepinizin bildiği gibi, fakat özellikle üzerinde durulmayan bir konu Merkez Yönetim Kurulu'nu toplayarak 18 Mart 2018 tarihinde 12. Olağan Kurultay kararı almıştır. Bu süreci sabretmeden nereden etkilendikleri belli olmayan ve Türkiye'nin her tarafını da partideyken yapamamış oldukları üstün ziyaretler ile Türkiye'yi bu hale getirmek isteyenlere Milliyetçi Hareket Partisi, kolay kolay partiyi teslim edemeyiz.

HİÇ KİMSE OLAĞAN KONGRENİN DIŞINDA BİZDEN OLAĞANÜSTÜ KONGRE BEKLEMESİN
Yargı yolunu kullanacağız. Sonuna kadar da devam edeceğiz. Hiç kimse olağan kongrenin dışında bizden olağanüstü kongre beklemesin. Onlar yargı yolunu kullandı. Şimdi biz yargı yolunu kullanacağız.

18 MART 2018 TARİHİNDE OLAĞANÜSTÜ KONGREMİZİ ALLAH'IN İZİNİ İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Bizim müracaatımızda mahkemenin yetkisinin olmadığını hukukçu arkadaşlarımız tespit ederek savunmasını yaptı. Öyle bir karar alternatif olarak aklımızdan geçiyor. Olur veya olmaz. Ama şu ana için Sulh Hukuk Mahkemesi'nin verdiği bir karar var. Bu karara Milliyetçi Hareket Partisi, hukuka duyduğu saygıdan dolayı bu karara da saygı duyuyor. Ancak hukuk yolunun tükenmediği kanaati ile hareket etmek suretiyle 18 Mart 2018 tarihinde olağanüstü kongremizi Allah'ın izini ile gerçekleştireceğiz."Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

İlgili Haberler

Politika

Özgür Özel'den Mahir Ünal'a sert sözler: Sen siyasetin...

Politika

Eren Erdem'den kurultay çağrısı

Politika

HDP: Parti üyemiz gözaltında kaybedildi

Politika

Hamzaoğlu ve Çelebi için tahliye kararı

Politika

Vatan Partisi, bedelli askerliğe karşı: Tayyip Erdoğan hükümetini uyarıyoruz...

Politika

Twitter ayağa kalktı: #28GünEğitimKalkıyor

Politika

Rusya, Türkiye'den gelen 85 ton kirazı ülkeye sokmadı!

Politika

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 'Yahudi ulus devleti' kanununu en sert biçimde kınıyoruz.

Politika

Yandaş firma ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği inşaatına ortak oldu

Politika

Aziz Yıldırım'dan o habere tepki

Politika

Dışişleri'den İsrail'e tepki

Politika

Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması