Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

KCK: Varlık ve yokluk savaşında seferberlik ilan ediyoruz!

KCK, son dönemde HDP, DBP tutuklamaları ve operasyonlara ilişkin bir açıklama yaptı. KCK açıklamasında "AKP iktidarı MHP ile birlikte hegemonik otoriter soykırımcı sistemin kurucu aktörleri olma amacıyla bir ittifak kurmuşlardır. Şu anda Türkiye'deki tüm politikaları yönlendiren bu ittifaktır" denildi.

ANF'nin haberine göre, "Buna karşı yapılması gereken, seferberlik anlayışıyla topyekun direniş içinde olmaktır. Artık tüm Kürtler bir var olma yok olma savaşı içinde olduklarını görmeli ve bu temelde topyekun bir direniş için seferber olmalıdırlar" ifadelerine yer verilen açıklamadan bir bölüm şöyle:

15 Temmuz darbe girişimi, Kürt sorununun çözümsüzlüğünün yarattığı bir darbe olduğu gibi, AKP iktidarının 15 Temmuz darbesini gerekçe yaparak darbe içinde darbe yapması da Kürt sorununun çözümsüzlüğüyle ilgilidir. Nitekim 20 Temmuz’da ilan edilen Olağan Üstü Hal ile esas savaşın Kürt halkına karşı yürütüldüğü bir daha gözler önüne serilmiştir. İktidar kavgası olan darbe girişimi bastırıldıktan sonra, bu darbe bahane edilerek Kürt demokratik güçlerinin tasfiye edilmesi ve bu temelde soykırım saldırılarının arttırılması esas amacın ne olduğunu ortaya koymuştur.

Kürt Özgürlük Hareketi, topyekun soykırım saldırısının başladığı 24 Temmuz 2015’den bu yana saldırılar ne kadar ağır olursa olsun fedaice direnmektedir. Bundan sonra da şehitlerimizin izinde fedaice direnilecektir. Kürt halkı ve demokrasi güçleri bunu çok iyi bilmeli ve bu direnişin başarısı için üzerine düşenleri yapmalıdır. Kürt halkı ve tüm demokrasi güçleri artık böyle bir faşist devletle birlikte yaşanılamayacağını görmeli, örgütlü toplumsal yaşamını geliştirerek bu devletten kopup demokratik Türkiye'nin kurucusu olarak mücadeleyi yükseltmelidir.

Soykırım saldırısı karşısında var olma yok olma savaşı yürütmekteyiz. Bu süreç kesinlikle Kürt’ü yok etme saldırısına karşı var olma direnişi olarak görülmelidir. Bu nedenle önümüzdeki yıl bir seferberlik süreci olarak ele alınmalı, mücadeleye bu ruhla katılınmalıdır.

İlgili Haberler

Güncel

Ünlü iş adamı Beşiktaş'ta öldürüldü

Güncel

'Hrant'ın komşuları Şişli'yi neden terk ediyor?'

Güncel

Almanya, Türk polisinin 'EGM Mobil' uygulamasına inceleme başlattı

Güncel

Adıyaman'da Atatürk heykeline saldıran kişinin Suriyeli olduğu iddiası yanlış çıktı

Güncel

Mısıroğlu, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'a da 'Serseri ve Pez*venk' demişti!

Güncel

Sait Yılmaz | Gizli Bilimler ve Görünmeyen Dünya...

Güncel

Elektriği kesilen Yavuz Selim Cami'nin aboneliği iptal edildi

Güncel

Yunanistan'dan çıplak gönderilen göçmenler anlattı: Demir çubukla dövdüler

Güncel

Canice öldürülen müzisyen Deniz Değer davasında karar

Güncel

Atatürk büstüne saldıran çarşaflı kadın hakkında karar çıktı

Güncel

15 yaşındaki çocuğa camide istismarda bulunan imam tahliye edildi

Güncel

80 yaşındaki annesini bakanlığın kapısına bırakıp gitti