unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

KCK'den CHP'ye çağrı: Demokrasi bloku kurulmalı, CHP de parçası olmalı

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, "AKP, vatan millet Sakarya söylemleri ve psikolojik savaşla CHP'yi etkisizleştirme politikası izliyor. Halbuki CHP'yi de kurtaracak içte ve dışta yürütülen savaş politikalarına karşı demokratikleşme ve barış politikasıdır" dedi.

Özgür Gündem'de Hüseyin Ali mahlasıyla yazan Mustafa Karasu, "Dolayısıyla CHP'nin kendini etkili kılması da politik arenada güçlü kalması da böyle bir politikanın parçası olmasına bağlıdır. Demokrasi bloku ve barış bloku, tüm demokrasi ve barış güçleri yanında CHP'den de önemli bir kesimini bu mücadelenin içine katarsa AKP iktidarı kendine kaçacak yer bile bulamayabilir" görüşünü dile getirdi.

Karasu'nun yazısından ilgili kısımlar şöyle:

Türkiye’nin içeride ve dışarıda savaşa sürüklendiği, Kürdistan’da ve Türkiye’de halkın üzerine şiddetle saldırdığı ortamda Türkiye’nin ihtiyacı olan iki temel çalışmayı acilen yapmak ve derhal pratikleştirmek şarttır. Birincisi demokrasi bloku. Çünkü içeride ve dışarıda bu saldırganlığı ancak demokrasi bloku engelleyebilir. Şovenizmi şahlandırarak savaş tamtamları çalan AKP iktidarına karşı Türkiye’nin demokratikleşmesi ve sorunlarını demokratik temelde çözme mücadelesi ancak böyle bir hareketle sağlanabilir. Ayrıca demokrasi bloku etrafında daha geniş toplumsal kesimleri kapsayacak bir barış bloku da kurulmalıdır. Türkiye, demokrasi ve barış bloku yaratır, mücadele içine girerse AKP iktidarının ömrü uzun olmaz. Değerli yazar Veysi Sarısözen de demokrasi blokunun ihtiyacı konusunda Türkiye gerçeklerini çarpıcı biçimde ortaya koyan güzel ve anlamlı bir yazı yazmış. Türkiye’nin ihtiyacı budur. Türkiye’yi kurtaracak aydınlık yüz de budur.

'DERHAL BULUŞMALI VE HAREKETE GEÇMELİ'

Demokratikleşme ve barış blokunun tam da zamanıdır. AKP, vatan millet Sakarya söylemleri ve psikolojik savaşla CHP'yi etkisizleştirme politikası izliyor. Halbuki CHP'yi de kurtaracak içte ve dışta yürütülen savaş politikalarına karşı demokratikleşme ve barış politikasıdır. Dolayısıyla CHP'nin kendini etkili kılması da politik arenada güçlü kalması da böyle bir politikanın parçası olmasına bağlıdır. Demokrasi bloku ve barış bloku, tüm demokrasi ve barış güçleri yanında CHP'den de önemli bir kesimini bu mücadelenin içine katarsa AKP iktidarı kendine kaçacak yer bile bulamayabilir. Bu açıdan tüm devrimci demokrasi güçleri, demokrasi blokunda derhal buluşmalı ve harekete geçmelidir.

Cerattepe özyönetim direnişiyle Kürdistan'daki özyönetim direnişleri, yani demokrasi mücadelesi birleştiğinde Türkiye'de yeni bir umut ve alternatif ortaya çıkacak, Türkiye halkları da bu umut etrafında birleşecek özgürlük ve demokrasi mücadelesiyle yeni Türkiye'yi yaratacaklardır.Çok Okunanlar

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

'Meral Akşener istifa etti' iddiası

İlgili Haberler

Politika

15 Temmuz'da işten atıldılar eyleme başladılar!

Politika

İyi Parti'lilerden Meral Akşener eylemi!

Politika

MHP'den İyi Parti yorumu: Bize müracaat olursa değerlendiririz

Politika

Raşid Dostum'u hedef alan saldırıda 14 kişi öldü!

Politika

ABD istedi, Türkiye İran'la arayı açtı!

Politika

Kaftancıoğlu: Siyasi ikbal beklentisiyle değil ilkeyle karar verin

Politika

Akşener: Kurultayda aday olmayacağım!

Politika

Aygün: Muharrem İnce daha lider olmadan üç seçim kaybetti

Politika

Ali Türkşen'den İyi Parti'de yaşananlara dair açıklama

Politika

Atatürk'e hakaretten kaç kişi, Erdoğan'a hakaretten kaç kişi tutuklandı?

Politika

İyi Parti'den açıklama: Genel Başkanımız...

Politika

Meral Akşener'den ilk açıklama