Çok Okunanlar

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

O Ses Türkiye'yi terk etti!

Kemal Kılıçdaroğlu dokunulmazlık 'kavgası'na son noktayı koydu

HDP’nin dokunulmazlıklarla ilgili değişikliğin Anayasa Mahkemesi’ne taşınmasına ilişkin teklifine Kılıçdaroğlu’nun, milletvekillerini uyararak, “HDP’nin başvurusuna imza vereni partiden atarım' restini çektiği öğrenildi.
 
Parti olarak değişikliği Anayasa Mahkemesi’ne götürmeyeceklerinin de altını kalın çizgilerle çizen Kılıçdaroğlu’nun, “Ancak fezlekesi olan arkadaşlar Anayasa Mahkemesi’ne bireysel olarak başvuru haklarını kullanabilirler. Başvuru için hukukçu arkadaşlarımız dilekçe hazırlıyorlar. Bu konuda o arkadaşlarımıza her türlü desteği vereceğiz' dediği bildirildi.

BAYKAL’A SAHİP ÇIKTI
İzmir Milletvekili Musa Çam’ın, 7 Haziran seçimlerinden sonra Meclis Başkanlığı yarışına katılan eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın adaylıktan çekilmemesini eleştirerek, “Bugün yaşanan tablonun sorumlusu' olarak ilan etmesine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Meclis Başkanlığı seçiminde Sayın Baykal’ın bir günahı yok. Hatta kendisi bana çekilmek istediğini aktardı. Ancak biz HDP’yi MHP’nin adayına destek vermesi konusunda ikna edemedik. Kaldı ki o zaman MHP Genel Başkanı’na başbakanlık teklifinde de bulundum. Ancak kabul etmedi. O zaman Meclis Başkanı HDP’nin, Hükümet ise MHP’nin tutumu yüzünden kurulamadı. Yoksa Deniz Bey’in bir suçu yok' ifadesini kullandığı öğrenildi.

İNCE’YE MİTİNG ELEŞTİRİSİ
Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin Balıkesir’de düzenlediği “Laiklik ve Demokrasi Mitingini' de eleştiren Kılıçdaroğlu’nun, “Partinin kurumsal kimliğinin dışında miting yapılması doğru değil. Bundan sonra bu tür hareketlere izin vermeyeceğiz. Miting yapılacaksa parti kimliği altında yapılır' uyarısında bulunduğu belirtildi.

Partide değişim ve olağanüstü kurultay çağrılarına da meydan okuyan Kılıçdaroğlu’nun, “Daha yeni kurultay yaptık. Orada kimse aday olmadı. Şimdi böyle bir taleple ortaya çıkmaları kabul edilemez bir davranıştır. Eğer gerçekten bu yönde bir talepleri varsa meydan meydan gezmelerine gerek yok. Tüzüğün belirlediği oranda imzayı toplasınlar, hemen kurultayı toplarız. Eğer kurultay için gerekli olan yüzde 10 imza şartı yüksek diyorlarsa, ben düşürmeye hazırım' çağrısında bulunduğu öğrenildi.
 
GEZMEK VE TV’YE ÇIKMAK İZNE TABİ OLACAK
Bazı milletvekillerin ve PM üyelerinin, yurt gezilerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bazı arkadaşlar ön seçimden geldiklerini belirtiyorlar. Ön seçimden gelmeleri disiplinsiz davranmalarına gerekçe olamaz. Kaldı ki bundan sonra bu arkadaşları ön seçime sokmayız. Böyle bir yetkimiz de var. Bundan sonra partiden izin almadan kimse gezmeyecek. Milletvekili arkadaşlar, Grup Başkanvekillerinden izin almadan televizyonlara çıkmayacak' yasağını da getirdi.

Kaynak: Düzgün Haber

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

HDP Grup Başkanvekili Bilgen görevinden ayrıldı

Politika

Kaşıkçı'nın dini nikahlı eşi ortaya çıktı

Politika

Demirtaş hangi ilden aday gösterilecek?

Politika

'Kürdistan Komünist Partisi' kuruldu

Politika

MHP'li başkan adayından rakiplerine: Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar

Politika

Cumhur İttifakı'nın ‘küçük ortağı' BBP'den yerel seçim kararı

Politika

AKP'li seçmen: Refah seviyesi düştü

Politika

AKP-MHP ittifakında yeni gelişme

Politika

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Politika

Yılmaz Polat | AKP'den lobi şirketlerine milyonlarca dolar yağdırmaya devam

Politika

MHP'li aday Bucak: Seçime değil ölmeye geliyorum