Çok Okunanlar

Kızılay'a kayyum atanan Yıldırım'ın kardeşi: Bu ülkede eşek gibi sessizce yaşayacaksınız

Kılıçdaroğlu'ndan sokak çağrısı!

'Gezicilerin başı kesilsin' diyen Erkan Tan'dan tepkilere 'portakal sıkacağı' ile yanıt

KPSS adayı: Yüzümü gösteremem, mezhep imamımız böyle diyor

ABC Kritik | Çağlar Ezikoğlu | Cevap ver Fethullahçı Erkan Tan!

KHK mağduru; Çocuklarımı ölüme terk ettiler

Hayatlarını yatağa bağlı sürdürmek zorunda olan Uğur ve Sibel Gençtürk’ün babası Hüsnü Gençtürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü işsiz geçirdi. Gençtürk, 22 Kasım günü çıkartılan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Mamak Belediyesindeki zabıtalık işinden atıldı. Görevinden alınma gerekçesi ise Gençtürk’e, “Cumhurbaşkanını küçük düşürdüğü ve sosyal medyada hesaplarındaki paylaşımlarının 'Teröristleri övücü nitelik taşıdığı' şeklinde gösterildi.

'MASRAFLARI KARŞILAYAMAYACAĞIM’

Gençtürk’ün 21 yaşındaki oğlu Uğur, epilepsi hastası ve yüzde 99 engelli raporu var. Ağabeyi ile aynı hastalıkla mücadele eden 16 yaşındaki Sibel ise, sık sık bilincini yitiriyor. Uğur ve Sibel’in hastalığı ilerledikçe beyinde küçülme, bilinç kaybı ve kaslarda erime yaşanıyor. Baba Gençtürk, 3 ay içinde sağlık güvencesinin sona ereceğini belirtti ve “Sadece 3 ay sonra bu ilaçların masraflarını karşılayamayacağım' dedi.

 

'ÇOCUKLARIMI ÖLÜME TERK EDİYORLAR’

Gençtürk, oğlu Uğur’un 14 yaşında epilepsi hastası olduğunu ve 4 ay sonra yatağa bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda kaldığını aktardı. Gençtürk, şöyle devam etti: “Uğur 80 kilodan 40 kiloya düştü. Çocuklarımın masraflarını anca maaşım karşılıyordu. Şimdi bu da kalmadı. Yaşananlar çocuklarımı ölüme terk ettikleri anlamına geliyor. Artık bize, aile sağlık merkezi de bakmayacak. Ben memurken oraya gidiyorduk. Özele götürmemiz imkansız. Ben 54 yaşında iş arıyorum. Bana yapılanları kabul etmiyorum.'

İhraç edilmesiyle birlikte geleceğe dair tüm planlarının altüst olduğunu söyleyen Gençtürk, “2017 yılının ekim ayında bitecek kredim vardı. Krediyi de ödedikten sonra emekli olmayı planlıyordum' dedi. “Peki şimdi ne yapacağız' diye soran Gençtürk, “Masraflarım çok fazla. Medikalden malzemeler almak zorundayım. Çocukların özel bir bakıma ihtiyacı var. Canla başla çalışarak çocuklarıma baktım. Buna rağmen zorla geçiniyordum' diye konuştu.

AKİT HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Gençtürk ile birlikte Mamak Belediyesinde çalışan 7 kişi Akit gazetesi tarafından 29 Ağustos tarihinde hedef gösterilmişti. Mehmet Özmen imzasıyla yayımlanan haberde konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “PKK/PYD’yi öven paylaşımlarda bulunan personelin durumunu mahkemeye intikal ettirdik. Şu anda belediyemizde PKK’ya yakınlığıyla bilinen 7 personel var' demişti.

Hedef gösterilme ve işten atılma gerekçesine karşı Gençtürk, şunları söyledi: “İhracıma Facebook’ta yaptığım paylaşımlar gerekçe gösterildi. Deniz Gezmiş’in videosunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diploması ve futbolcu lisansının bulunduğu bir fotoğraf. Ama benim adıma açılan sahte bir hesaptan paylaşım yapmışlar. Ayrıca paylaşsam bile ne olacak, fotoğraf paylaşamaz mıyız?' (DİHABER)

İlgili Haberler

Güncel

Etik Kurulu: Kamu görevlileri hediye alabilecek

Güncel

Ankara'da tren kazası: Çok sayıda yaralı var

Güncel

Şişli Belediyesi Kültür Merkezi'ne silahlı saldırı

Güncel

Gaziantep'te Kerkük petrol boru hattına yıldırım düştü: Sızıntı nedeniyle 34 ev tahliye edildi

Güncel

Cengiz Holding'in arka bahçesinde bomba bulundu

Güncel

Soma'da maden ocağında çökme meydana geldi: Yaralılar var

Güncel

Rize Emniyet Müdürlüğü saldırısı zanlısı hakkında karar!

Güncel

Türkiye de kilogramı değiştiriyor

Güncel

BUDO seferleri iptal etti

Güncel

'İş arkadaşınız gay olabilir'

Güncel

Taksim'de tek kişilik 'Gezi Parkı' eylemi

Güncel

'Kadın adaya oy vermeyeceğim' diyen profesör hakkında suç duyurusu