Çok Okunanlar

Saray'dan Fenerbahçe mesajı: FETÖ faşistlerinin yapamadığını...

'Fethullah Gülen ve Mehmet Şevket Eygi Özel Harp Dairesi elemanıydı'

Yandaş yazar CHP'nin Ankara ve İstanbul adayını açıkladı

Kadın ve erkekler farklı saatlerde sevişmek istiyor

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

Kılıçdaroğlu: Akdoğan Cemaat tehlikesine dikkat çeken MGK kararını yok saydıklarını söyledi!

CNNTürk'te Taha Akyol'un sunduğu programa katılan CHP lideri Kamal Kılıçdaroğlu, Lozan konusunda Cumhurbaşkanı tayyip Erdoğan'ın bilgisizliğini ve ideolojik onyargılarını ontaya koyan sert açıklamalar yaptı. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın, "Kılıçdaroğlu bizi sonuna kadar destekleyecekti, ne değişti? Değişti mi, bu terör örgütü saydam değil, yanlış yapmadan sorumluları ortaya çıkarmak kolay değil, yanlış varsa başvurular değerlendirilecek" dedi. Kılıçdaroğlu ise bu eleştiriye cevap olarak şunları söyledi: 

"Başbakan'ı darbeye karşı sonuna kadar destekleyeceğiz, verdiğimiz sözü tutuyoruz, tutacağız. Sadece biz değil diğer siyasi partiler de, sivil toplum örgütleri de bunu bu şekilde söyledi, haklarını yemeyelim. Peki, ne değişti diyor, çok şey değişti. Kanun Hükmünde Kararname'ler (KHK) ile OHAL sonrası dönemi de düzenlemeye kalktılar, Anayasa'ya aykırı biçimde. Bunu sayın Başbakan'a söylemesem siteminde haklı. Ama söyledim, nasıl düzeltileceğini de söyledim. Diyor ki, 'Anlaşılmayan noktalar var!' Nedir bunlar, hukukun üstünlüğü ve adalet. Devlet adil olmak zorunda, suçluya da adil olmak zorunda."

'FETÖ GİZLİ DEĞİL, AKP BİLİYORDU!

Bunun ardından Akyol'un, Cemaat'in saydam olmadığına yönelik Başbakan'ın sözlerini hatırlatması üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Ben mağduriyelerden söz edince, 'Milletin mağdurlarını nereye koyacağız!' diyor. Davalarda mağdur olanlar milletten değil mi? Mağdur, haklı-haksız üzerinden ayrılır, bunu da hukuk yapar. FETÖ'nün saydam olmadığı yönündeki açıklamalarında haklı olabilir. Bakın, 2004 tarihli Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararı. Sayın Erdoğan'ın imzası var, Abdüllatif Şener'in imzası var, sayın Ahmet Necdet Sezer'in imzası var. Hepsinin imzaları var. Belge, Fethullah Gülen konusunda önlem alın, bu örgüt sıradan bir örgüt değil diyor. 2007'de bir gazete bunu yayınlıyor. 29 Kasım 2013'te, 9 yıl sonra sayın Erdoğan'ın danışmanı Yalçın Akdoğan, 'Hükümet bu MGK kararını yok hükmünde kabul etmiştir!' 

"Sayın Yıldırım'a soralım, 9 yıl bu kararı yok hükmünde sayan hükümetin Başbakanına soralım, gücünüz polis memuruna yetiyor, BankAsya'ya para yatırana yetiyor. Ama MGK kararını yok hükmünde sayana gücünüz yetmiyor, dokunmuyorsunuz. Bunlar hiç de gizli çalışmıyor. Çıkan cemaatçileri zaten biliyorlardı. Dönemin Başbakanı Erdoğan demedi mi, 'ne istediniz de vermedik!' diye. Devlette görev almak için Pensilvanya'ya gidiliyordu." 

unnamed-(4)-020.jpg

İlgili Haberler

Politika

Fransa'da eylemler devam ediyor: 40 lise kapatıldı

Politika

Diyanet'ten Erbaş'ın tepki çeken sözlerine açıklama yapıldı

Politika

Türk Tabipler Birliği yöneticilerine dava

Politika

TBMM'de kavga çıktı: Orman mı lan burası ayı

Politika

Macron'dan 'Sarı Yelekliler' açıklaması: İnsanları unuttuk

Politika

Demirtaş: Neyse ki hükumet tahliyeye engel oldu

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakan Fidan'la görüştü

Politika

HDP Batman il binasına polis baskını

Politika

Ekrem Memnun 'Potının Perileri'ne veda etti

Politika

Babası Turgut Altınok AKP ile anlaşınca İyi Parti'den istifa etti

Politika

Tarihçi ve yazar Talha Uğurluel, FETÖ'den tutuklandı

Politika

Akit'in tetikçiliği mahkemeye taşındı