Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Kılıçdaroğlu: Biz Lozan’ı savunuyoruz onlar Sevr’i savunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Ak Saray’da muhtarlara hitap ederken Lozan Barış Antlaşması’nı gündeme getirdi ve “Bağırsan sesinin duyulacağı adaları biz Lozan’da verdik. Birileri Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Zafer bu mu' diye sordu.

Cumhurbaşkanı'nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü başta olmak üzere cumhuriyetin kurucu kadrolarını hedef alan bu sözlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu dün twitter’dan yaptığı açıklama ile tepki göstermiş ve “O dönemdeki düşman ülkelerin devlet başkanları bile, bağımsız bir ülke olmamızı mümkün kılan Lozan’ı bu denli aşağılamayı düşünmemişlerdir' demişti.

Kılıçdaroğlu bugün eleştirilerinin dozunu artırdı. Yabancı basın mensupları ile görüşen CHP lideri Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorusu üzerine “Bu kadar işsizlik, bu kadar yoksulluk varken, insanlar can derdindeyken Lozan neden gündeme gelir? Türkiye'nin 81 ilinde, bütün ilçelerinde mağdurlar bir çıkış yolu ararken, Lozan niye gündeme gelir?Lozan, Türkiye’nin tapu senedi. Biz Lozan’ı savunuyoruz onlar Sevr’i savunuyorlar. Çıkıp şu soruya cevap versin; siz Sevr'i mi savunuyorsunuz? Bir Ankara'yı savunuyoruz, onalr İstanbul'u savunuyor. Biz cumhuriyeti savunuyoruz, onlar hilafeti savunuyorlar. Biz vatandaşı savunuyoruz, onlar kul olmayı savunuyorlar. O koltuğua cumhuriyetin ve Lozan'ın sayesinde oturduğunu unutmayacaksın. Kim oluyorsun sen! Ne hakla böyle konuşuyorsun. Tarihine ihanet etmeye kimsenin hakkı yoktur. Cumhurbaşkanıysan otur adam gibi cumhurbaşkanlığı yap. Tarih bilmiyorsan çağır tarihçiyi konuş. Cumhurbaşkanlkığı koltuğunda oturan ülkesine ihanet edemez. Ülkesini satamaz. Böyle bir şey mi olur? Dün 'Tapu senedimiz'diyeceksin, bugün 'ülkeyi satmaktır' bu nasıl bir anlayış. Şimdi yine 'Kılıçdaroğlu Yenikapı ruhundan vazgeçti' diyecekler. Eğer sizin anladığınız Yenikapı ruhu buysa, biz bu ruha karşıyız. Biz ülkemizi seviyoruz, tarihimizle, cumhuriyetimizle gurur duyuyoruz. Kendi tarihimize ihanet etmedik, etmeyeceğiz ' dedi.

unnamed-(3)-022.jpg

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin tarihi belli oldu

Politika

Ahmet Hakan ile Mansur Yavaş arasında 'Kolpacı' kavgası

Politika

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

Politika

Gürsel Tekin: 1500 parsel FETÖ'ye nasıl tahsis edildi? Raporları Erdoğan'a yollayacağım

Politika

Öztürk Yılmaz için kritik gün

Politika

AKP'nin Antalya adayı belli oldu!

Politika

TBMM'de 'İsmail Kahraman yasağı' kaldırıldı

Politika

Mansur Yavaş: Aday gösterilirsem...

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

AKP'li Osman Aşkın Bak, NATO PA Başkan Yardımcılığına seçildi

Politika

Çavuşoğlu: Müslümanlara karşı nefret artıyor

Politika

Andriy Shevchenko: Mücadele değil, dostluk maçı