Çok Okunanlar

Yıldırım istifa etmeden torpilini yaptı

Abdest alırken hayatının şokunu yaşadı!

Küba ordusundan Venezuela'ya destek açıklaması

Gezici'nin anketine göre Türkiye'nin en güvenilir isimleri

İKV Başkanı: Devletin piyasaya 100 milyar TL borcu var

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın elleri kanlı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük Almanya ziyaretini tamamladı. Alman siyasetçiler, sivil toplum örgütleri ve oradaki Türk vatandaşlarıyla buluşan Kılıçdaroğlu'nun ziyaretlerine Genel Başkan Yardımcıları Öztürk Yılmaz, Osman Çetin Budak ile Selin Sayek Böke de katıldı. Ziyaret sırasında CHP liderinin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma gündemden düşmedi. “Kan dökmeden başkanlığı getiremezsiniz' sözleri Kılıçdaroğlu'nu hem AKP'nin ve hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefi haline getirmişti.
Erdoğan'ın başkanlıkla kendisine ömürboyu dokunulmazlık getirmeyi amaçladığını belirten Kılıçdaroğlu, Sözcü'nün sorularını şöyle cevaplandırdı:

DEVLET ÇIĞIRINDAN ÇIKTI

TÜRKİYE'NİN terörle mücadele yürütmesi en doğal hakkı. Ancak terörle mücadele adı altında gazetecilerin, akademisyenlerin tutuklanması rahatsızlık verici. Devlet çığırından çıkmış halde.
Söylemlerimi sertleştirdiğimin farkındayım. Fakat, AKP ve toplumun büyük kesimine sözlerimizin ulaşması lazım. Diplomatik bir dille ya da üstü örtülü bir eleştiriyle olayı irdelediğimizde amacına ulaşmıyor. Her fırsatta hadlerini bildireceğim..
Normalde, olumsuz bir olay karşısında özür dilemeleri veya eksikliklerini itiraf etmeleri gerekirken, yaptıklarını meşru görüp toplumun ahlâki değerlerini sarsıyorlar. Yani yanlış yapanların, halka doğruları söylemeyenlerin iktidarda olduğu ortamda farklı bir dil kullanma seçeneğiniz yok.
Erdoğan'ın elleri kanlıdır. Suriye'de ölenlerin kanı ellerindedir. Bir gün onun faturasını ödeyecek. 'Yüzde 50'yi evlerinde zor tutuyorum' dedi. Bu ne demek? 'Bunları dışarı salarsam ülke kan gölüne dönecek' diyor.

HAKARET ETMİYORUM

Kendisini desteklemek için mafya lideri gitti Rize'de miting yaptı. 'Ülkede oluk oluk kan akacak' dedi. CHP dışında niye hiç kimse itiraz etmedi? Ben böyle bir laf mı kullandım? Hayır. Ama onun söylediğini gayet olağan karşıladılar. Tabii savcı benim sözlerim için hemen harekete geçti, ama mafya lideri için hiçbir şey yok. Çünkü Erdoğan'ın dünya görüşüne göre olayların üzerine yürüyorlar. Şimdi bunu Allah aşkına hangi dille anlatacaksınız?
Sendikalar, barolar seslerini kesmiş. Üniversiteler konuşamıyor. Hadi ben de susayım. Kim konuşacak? Tek anladıkları dil bu ve ben de onların diliyle onlara hitap ediyorum. Ama içinde hakaret yok. Koro halinde medyalarıyla saldırıyorlar. Neden o mafya bozuntusuna saldırmadılar? Neden haber yapmadılar onu? Neden el üstünde tutuyorlar onu?

DİLİMİ TUTUYORUM

Gazeteci Ahmet Hakan'ı çevirip dövdüler. Birileri üzüntü mü ifade etti hükümet kanadından, hayır. Adliyenin önünde adam çıktı elinde silah Can Dündar'a saldırdı. Ne oldu? Birisi üzüntülerini mi ifade etti, hayır. Havuz medyası döndü bütün o olayları 'tiyatro' olarak yansıttı. Bu kadar ahlaksızlık olur mu? Şimdi bu adamlara 'yaptığınız ahlaksızlıktır' desek bence çok hafif kaçar.
bir ülkede ahlaki yozlaşma bir noktaya ulaşmışsa o ülkede erdemden, bilgiden, hiçbir şeyden söz edemezsiniz. Daha sert söyleyeceğim ama dilimi tutuyorum. Onlar daha ileri aşamalarda…

Kaynak: Saygı Öztürk- Sözcü

İlgili Haberler

Politika

Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı ile görüştü

Politika

İyi Parti'den Fethiye'de ‘ilk kadın belediye başkan adayı'

Politika

Erdoğan: İsteyen herkes bedelli yapabilecek

Politika

Karamollaoğlu: Oylarımızda patlama olacak, anketler bunu gösteriyor

Politika

DSP'nin Ankara adayı açıklandı

Politika

Kılıçdaroğlu: Birileri 15 Temmuz'u Allah'ın lütfu sayıp 20 Temmuz sivil darbesini yaptı

Politika

'Çocuklarımız dershaneye gitmeyecek, dershane çocuklarımızın ayağına gelecek'

Politika

HDP'nin Bağcılar adayı belli oldu

Politika

Özhaseki'den 'Kayseri'de senden önce kim vardı belediyede?' sorusuna yanıt: Selçuklular

Politika

Erdoğan bu sefer de 1974'te kurulan üniversiteyi ‘biz kurduk' dedi

Politika

Süheyl Batum görevini bıraktı

Politika

Mustafa Sarıgül'den öğrencilere 'e-dersane' sözü