darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Kılıçdaroğlu, Ilıcak ve Altan kardeşleri neden alkışlattığını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK toplantısında, Adana mitinginin ardından yapılan eleştirilere, “Adana’da çok başarılı bir miting yaptık. Karalamaya çalışıyorlar. Ergenekon’da Balyoz’da  ortaya koyduğumuz tavrı herkes biliyor. Ben bilmiyor muyum o gazeteciler geçmişte ne yaptı. Ben  'Balyoz kumpastır’ derken beni eleştirdiklerini bilmiyor muyum. Bu insanlar AKP’nin değirmenine su taşıyorlardı, AKP ile işbirliği yapıyorlardı’’ dediği öğrenildi.

O dönem iktidarın CHP’yi “darbeci’’ diye suçladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ben o zaman da hukuku ve demokrasiyi savunuyordum. Biz hiçbir gazetecinin yazdıklarından dolayı tutuklanmasını kabul etmeyiz’’ ifadelerini kullandı. Krizin ekonomik değil, siyasi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, '’Putin’e ne söz verdiler, Türkiye’yi  Rusya’nın sömürgesi yaptılar. Millilik bu mudur?’’ yorumu yaptı.

_345-(1).jpg

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sezgin Tanrıkulu'nun yaşamını yitiren babası Fehmi Tanrıkulu'nun taziyesine katılmak üzere Diyarbakır'daydı.

CHP MYK Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı toplandı. Toplantıda Kılıçdaroğlu  gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Edinilen bilgiye göre; MYK’de PISA sonuçlarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Eğitim sistemiyle oynarsan, 4 artı 4’ü çıkarırsan sonuç bu olur. Bu sürpriz değil’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Dolarları bozdurun’’ çağrısını anımsatan Kılıçdaroğlu, “Dolarları   bozdurun çağrısı yapıyor, kendisi saltanat kuruyor, 80 milyon dolarlık uçağa biniyor’’ değerlendirmesi  yaptı.

"GÜLER GEÇERİM"

Gazetecilerin cezaevinde olmasının dünyanın sorunu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu Adana  mitinginde Nazlı Ilıcak, Altan kardeşlerin ismini alanda söylemesinin ardından gelen eleştirelere  karşılık Voltaire’nin “Fikirlerinize katılmıyorum ama fikirlerinizi ifade edebilmeniz için canımı bile  veririm’’ sözünü anımsattı.

146 gazeteci içerdeyken kimsenin Türkiye’de demokrasi olduğu iddiasında bulunamayacağını   belirterek, “Adana’da çok başarılı bir miting yaptık. Karalamaya çalışıyorlar. Ergenekon’da Balyoz’da   ortaya koyduğumuz tavrı herkes biliyor. 5 grup toplantısında bu konuları konuştum. Bugün ismini   söylediklerim o gün beni eleştiriyordu. Bugün bizi FETÖ ile bir araya getirmeye çalışanlara güler   geçerim. Bir araya gelmeyen bir tek CHP’dir. Ömrüm bunlarla mücadeleyle geçti. Ben bilmiyor muyum o gazeteciler geçmişte ne yaptı. Ben 'Balyoz kumpastır’ derken beni eleştirdiklerini bilmiyor  muyum. Bu insanlar AKP’nin değirmenine su taşıyorlardı, AKP ile işbirliği yapıyorlardı’’ dedi.

O  dönem iktidarın CHP’yi “darbeci’’ diye suçladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, '’Ben o zaman da hukuku  ve demokrasiyi savunuyordum. Biz hiçbir gazetecinin yazdıklarından dolayı tutuklanmasını kabul   etmeyiz’’ diye konuştu. CHP’nin miting ve kurultaylarında Balyoz ve Ergenekon mağdurlarını onur  konuğu yaptığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Taksim’de onur konuğu kimlerdi dönüp baksınlar’’ dedi

 

İlgili Haberler

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

Politika

Yıldırım'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması!

Politika

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...

Politika

Uğur Gürses, Hürriyet'ten neden ayrıldığını açıkladı

Politika

Şüphelilerin yakalanmasının ardından: ABD'den Türkiye'ye teşekkür

Politika

USA Today'e yazan Çavuşoğlu: Güney kanadının muhafızlığını yapıyoruz

Politika

Araç kiralama devinden iflas erteleme talebi

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan bayram mesajı