darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Kılıçdaroğlu: Suikast konusunda uyarılmıştım, Demirtaş "Terörü lanetliyoruz" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta sonu programında soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

AKP'Lİ GENCİN YAPTIĞI KLİP

Son derece memnun oldum. Oldukça güzel. Yürekten kutluyorum. Siyaset kültürü bir uzlaşma zemini üzerine oturmalı. Muhalefetin her söylediği yanlış iktidarın her söylediği doğru algısından kurtulmamız lazım. Akıl akıldan üstündür. Bu ülke hepimizin. Bu ülkenin sorunlarını aşması terörü bitirmesi bizim en büyük arzularımız. Cumhuriyet bu anlayış üzerine inşa edildi. Bu felsefeden uzaklaştıkça hep başımız belaya girmişti.

SALDIRI ANINI ANLATTI 

Ardanuş'taki belediye binamızın açılışı için gittik. Şavşat üzerinden Ardanuş'a gittik. Dar bir vadiden giderken araçlar durdu. Gözlemlediğim kadarıyla güvenlik güçleri çıktı ve bize dikkatli olmamız gerektiği uyarısı yapıldı. Sonra bizim bulunduğumuz araç dağın yamacına iyice yaklaştırıldı. Birden bire silahlar patladı. Ateş ediliyordu. Tam vadinin ortasındaydık. Ne olduğunu merak ettik. PKK ile bir çatışma olduğu söylendi. Bir süre sonra yanımızdan bir ambulans hızla geçti. Bir erin yaralandığı söylendi.

Koruma roket atarla bize saldırıda bulunabileceğini ve ona doğru ateş ettiğini söyledi. Bir zırhlı araç geldi. Geri döndük. Sizi Şavşat'a yakın bir yerde karayollarına götürmemiz gerekiyor dedi. 

Beni ilk Efkan Ala Bey aradı. Her türlü tedbiri aldıklarını söyledi. Daha sonra Cumhurbaşkanı ve Başbakan aradı. Selahattin Bey de aradı. "Ben Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeyim" dedi, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Efkan Bey bir süre sonra helikopter tahsis ettiklerini söyledi. Biz tabi programımızı iptal etmedik, helikopteri kullanıp Ardanuç'a gittik. Oradan Artvin programımız vardı, fakat gecikme fazla olduğu için Hopa'ya ve ya Rize'ye gidip oradan havalimanına gidebilir miyiz dedik, hava şartları izin vermedi. Erzurum Havalimanı arandı yer olduğu söylendi biz Erzurum'dan Ankara'ya dönüşümüzü gerçekleştirdik.

"15 TEMMUZ SONRASI SUİKAST KONUSUNDA UYARDILAR"

15 Temmuz sonrası suikast girişimi konusunda ilgili yetkililer beni uyardı. Daha sonra İçişleri Bakanlığı'ndan arandı. Koruma sayısı arttırıldı. Ardanuç'a giderken daha önce görmediğim uzun namlulu silahları gördük. PKK, anamuhalefet partisinin bir suikaste kurban gitmesi Türkiye'yi daha fazla karıştıracaktır diye düşünmüş olabilir.

Oturduğum odada güvenlik amacıyla ışık açılmıyordu. Türkiye'nin refahı için benim bir bedel ödemem gerekiyorsa ben hazırım.

HAKAN FİDAN ARAMADI 

Hakan Fidan'dan bir uyarı almadım. Sadece İçişleri Bakanlığı Müsteşarı'ndan.

DEMİRTAŞ, "TERÖRÜ LANETLİYORUZ" DEDİ

PKK Türkiye'nin çıkarlarını savunan bir örgüt değil. Kendi hedefleri var. Daha istikrarsız bir ortam yaratmak için terör eylemlerinde bulunuyorlar. Teröre karşı bütün kesimler biraraya gelmeli. Terörden hepimiz şikayetçisiyiz. 

Sayın Demirtaş beni aradığında "Terörü lanetliyoruz" dedi. Bu cümle değerli bir cümleydi. HDP'nin parti olarak teröre karşı daha güçlü bir söyleme ihtiyacı var. HDP meşru bir parti. 6 milyonun oyunu almış bir parti. HDP'nin tümüyle dışlanması doğru değil. 15 Temmuz sonrası Yenikapı'da gerçekleştirilen buluşmaya HDP de dahil edilmeliydi.

Din ve etnik kimlik üzerinden siyaset yapanlar ülkemize büyük zarar veriyor. 

ÖZGÜR GÜNDEM'İN KAPATILMASI

Gazetelerin teröre destek vermesini asla kabul etmeyiz. Bir ilke olarak hiçbir yayın organının susturulmasını istemeyiz. Darbe döneminde buna çok alışığız. RTÜK var mahkemeler var. Bir gazete kapatılacaksa buna siyasi otorite değil, yargı karar versin. Bunu dünyaya anlatamazsınız. Biz bunu o zaman anlatabiliriz. Mahkemeler kapattı diyebiliriz. son dönemdeki gazeteler ve TV'ler KHK'lerle kapatıldı.

ASLI ERDOĞAN TUTUKLANMAMALIYDI

Yazar Aslı Erdoğan tutuklanmamalıydı, sadece düşüncelerini aktardı. Bunların tek silahı var o da kalemleri. Gazetecinin, sanatçının tutuklanması ama yargılanabilir ama siz daha yargılama aşamasında bunu alıyorsanız bunu uygar dünyaya anlatamazsınız.

Aslı Erdoğan'ın ilaçlarının verilmemesi... Zaten hasta. Neden vermiyorsun. Aslı Erdoğan'ın ilaçlarının verilmemesi büyük ayıptır, kendisi özgür bırakılmalı. Sayın Nurettin Canikli, ilaçlarının verildiğini ve bu sorunun giderildiğini açıkladı. 

GÖZALTINDA HAYATINI KAYBEDEN ÖĞRETMEN
Adapazarı'nda bir öğretmen FETÖ'den gözaltına alınıyor. Şeker hastası, ilaç verilmediği için hayatını kaybediyor. Baba cenazesini alıyor belediye biz vatan hainlerine araba vermeyiz diyor, Konya'da imam bunun cenaze namazı kılınmaz diyor. Aileye ulaştık ve baş sağlığı diledik. Bu birlikte yaşayalım derken buna benzer olaylar çıkıyor. Daha kafan insanlara vatan haini diyoruz. Yüzbaşı vatanhaini olduğu iddia edildi. Daha sonra darbeciler tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. 15 Temmuz gecesi er, emir alan er linç edildi. Bunları linç edenlerin yargılanması lazım. Bunları takip ediyoruz.

İlgili Haberler

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması