darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Kılıçdaroğlu'na saldıran provokatörleri jet hızıyla serbest bırakan savcıya ağır suçlama!

Orhan Şahin / ABC GAZETESİ- Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik kurşunlu tehdidin yankıları sürüyor. ABC'ye konuşan hukukçular saldırganların jet hızıyla serbest bırakılmasının şüphe uyandırdığını belirtti. TBB Başkan Yardımcısı Başar Yaltı bu kararın yanlış bir karar olduğunu ve 'savcının basiretsizliğiyle, hukuk bilmezliği'yle açıklanamayacağını belirterek 'savcı da bu işin parçasıdır' dedi.

 JET HIZIYLA SERBEST BIRAKILDILAR
Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kurşun atılması olayıyla ilgili gözaltına alınan şüpheliler savcılığın talimatıyla jet hızıyla serbest bırakılmıştı. 

ÜZERLERİNDE POLİS ÜNİFORMASI
Provokatörlerin üzerlerinde polis üniforması bulunması, zanlıların sabıka kayıtlarının kabarık olması, kurşunlu tehdidi savuran saldırganın Başbakan Binali Yıldırım'la samimi pozlar vermesi, akıllarda birçok soru işaretinin oluşmasına neden oldu. 

YARGI BAĞIMSIZLIĞININ OLMADIĞININ GÖSTERGESİ
Saldırganların serbest bırakılmasını ABC'ye yorumlayan hukukçular, var olan durumun yargı bağımsızlığının olmadığını bir kez daha gözler önüne serdiğini belirttiler. 

SİYASİ PROVOKASYON
ABC'ye konuşan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Başar Yaltı, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Mehmet Durakoğlu saldırının siyasi provokasyon olduğunun altını çizdiler. 
Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Başar Yaltı, "Savcılık bunu basit bir tehdit gibi, psikolojik bir refleks yorumlamış olabilir. Ancak durum bu kadar basit değildir. Saldırıyı yapan kişi hemen öncesinde Başbakan'la görüşebilen, en ön saflara gelebilen bir kişidir, buna meczup muamelesi yapamazsınız" dedi. 

basaricerik.jpg
CAN DÜNDAR'A YAPILAN TEHDİTLE AYNI 
Kılıçdaroğlu'na yapılan tehdidin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a yapılan suikast girişimiyle benzerlik gösterdiğini belirten Yaltı, "Bu bilinçli nasıl Can Dündar'a aslında ben seni öldürebilirim ama şimdilik öldürmüyorum mesajı verildiyse aynı durumdur. Kılıçdaroğlu'na da aynı mesaj verilmiştir"  

'SAVCI DA İŞİN İÇİNDE'
Başar Yaltı saldırganların hemen serbest bırakılmasının şüphe uyandırdığının altını çizerek "Hemen salıverilmesi savcının basiretsizliği ile hukuku bilmemesi ile açıklanacak bir durum değildir. Bizzat savcı da bu işin içindedir. Öyle bakmak lazım" ifadeleriyle organizasyonda savcının da parmağı olabileceğini vurguladı.  

'BİRDEN ÇOK GEREKÇE VAR'

durakogluicerik.jpg
istanbul Baro Başkan Yardımcısı Mehmet Durakoğlu "Yani kişisel olarak tutuklu yargılanmaya sıcak bakmıyorum, ama burada soruşturulması gereken birden çok soru olduğu görülüyor. Kurşun atmanın ifade ettiği tehdit olgusu, öte yandan bu işi planlı olduğunu gösteren polis üniformasının şüpheliler üzerinde olduğu gerekçesi pek çok şeyin soruşturulması gerektiğini gözler önüne seriyor. Mutlaka dava açılmalı" dedi. 

kocasakalicerik.jpg
  
İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, "Bu tam bir provokasyon, bugünlere gelmenin suçunu bir başkalarına atmanın olayı" ifadelerini kullandı.    
 

İlgili Haberler

Güncel

TSK'dan Sincar'a operasyon

Güncel

Keçiören Belediyesi'nden 'ABD' kararı

Güncel

Uşak'ta iş cinayeti!

Güncel

Katar Emiri Al Sani'den 'Türkiye'ye yatırım' açıklaması

Güncel

Selahattin Demirtaş'tan yeni fotoğraf

Güncel

'Cesur'lar ülkesi: Bomba imha uzmanından skandal müdahale

Güncel

Dolarını bozdurana 2 aylık ücretsiz gazete aboneliği

Güncel

20 gün önce Erzurum'a atanan savcı 'Bylock'tan tutuklandı

Güncel

TSK'ya ait savaş uçakları Şengal'i bombaladı

Güncel

Yılmaz Polat | Bilal Erdoğan, Ensar-Türken, Tansu Çiller ABD'deki mal varlığını elden çıkarmalı

Güncel

Yine sağlıkta şiddet! Hastasına öncelik tanınmayınca yumruk attı

Güncel

Erciyes Üniversitesi'nden 'köpek katliamı' iddialarına ilişkin açıklama