Çok Okunanlar

Dilipak tarih verip 'duyurdu': Politikacı ve işadamlarına suikastler geliyor

Üç çocuk genç kadına tecavüz edip, öldürdü

'Müslüman yok' diyen müftü: Merhaba diyenler Hz.Muhammed'e hakaret ediyor

Nihat Genç, Bahçeli'yle yarışıyor: Çarpışma dizisinden tren kazalarının şifrelerini çözdü

Türkiye'den 'bağımsız yargı' manzaraları: ABD Brunson'u nasıl bıraktırdığını açıkladı

Kimlik bilgilerinin sızdırıldığı gün tesadüf değilmiş!

50 milyona yakın yurttaşın kişisel verileri sızdırıldı. Yurttaşların kişisel verilerini koruyamayan AKP hükümeti, her konuda olduğu gibi bu konuda da CHP'yi suçlayarak bilgileirn CHP tarafından sızdırıldığını iddia etti. CHP ise bu iddiaya 'Haddini bil' diye yanıt verdi.

Ancak kimlik bilgilerinin sızdırıldığı gün, bilgilerin kim veya kimler tarafından ne amaçla sızdırıldığı açıkça ortaya çıkıyor. 

Halk TV'de Rahmi Aygün'ün konuğu olan CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, kimlik bilgilerinin sızdırılması ve Erdoğan'ın 'yerli ve milli polis teşkilatı kuracağız' açıklamasının perde arkasını anlattı.

CHP'li Pekşen'in dikkat çektiği çok önemli detaylar şöyle:

YASA ÇIKMADAN BİR GÜN ÖNCE SIZDIRILMASI TESADÜF MÜ?

"Biz bu konuyu iki ay önce altını çize çize anlattık.'Kişisel Verilerin Korunması hakkındaki yasayı geçirdikleri zaman kendi istihbarat örgütlerini oluşturacaklar ve diledikleri şekilde, siyasi, ekonnomik, sosyolojik yatırım, her türlü yatırımı bu veriler üzerinden yapabilirler' dedik. Ama bunun bir tek engeli vardı.Yasada çöyle bir metin vardı: 'Bu yasa yürürlüğe girdikten sonra kişisel verilerin kayda alınması istisnalar hariç veri sahibinin iznine bağlıdır.' Tek istisnası bu veri kamuoyuna yansımışsa artık izne gerek yoktur. Ne oldu? Veriler yansıdı! Tesadüfe bakar mısınız? Hem de yasa yürürlüğe girmeden bir gün önce! Bir gün önce veriler kamuoyuna yansıyor, ertesi gün yasa yürürlüğe giriyor."

"AKP EMNİYET VE YARGIDA KENDİ GLADYOSUNU KURUYOR"
"İş burada da durmayacak. Cumhurbaşkanı 'Polis teşkilatı milli değil. Milli bir polis teşkilatı kuracağız' dedi.Güneydoğu'da teröele mücadele eden bu ülkenin yiğitlerine, yurtseverlerine sesleniyorum, hiç morallerini bozmasınlar. Onun 'milli' deyip dememesiyle 'milli' olmaz. Vatan toprağı için canlarını veren bu insanların kutsal mücadelelerini ayakta alkışlıyorum. Ondan daha milli olamaz. Onun demesine bakmayın siz. Siz bu ülkenin gerçek milli yurtsever insanlarısınız. Bu insanlarla ilgili de bir tasarı geliyor demektir bu. Buradan şunu anlıyorum, muhtemeldir ki polis teşkilatı içerisinde kendilerine gladyo oluşturabilecek bir yapı kurmaya çalışacaklar. Şimdi onunla ilgili bir yasa hazırlığı kısa sürede gelecek demektir." 

Merdan Yanardağ: CHP'ye saldırıların arkasında AKP kontrgerillası var

ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, AKP'nin kendi kontrgerillasını oluşturduğunu ve son dönemde CHP'ye yönelik saldırıları bu yapının gerçekleştirdiğini söyledi.

"Bununla da kalmayacaklar. Muhtemeldir ki, hem Yargıtay'da, hem Danıştay'da, hem HSYK'da hem bölge adliye mahkemelerinde bu gladyo zincirini tamamlayacak bir yapı oluşturacaklar. Bu iş artık çok tehlikeli bir noktaya doğru gidiyor. Delili artık hukuka bakmaksızın oluşturacaklar"

İlgili Haberler

Politika

MHP'den HDP'den aday olan Arzakçı ile ilgili açıklama

Politika

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

Politika

CHP'nin yaşayan en eski üyesi hayatını kaybetti

Politika

Binali Yıldırım'ın Cumhuriyet'e açtığı davayı eleştiren Barış Yarkadaş'a tazminat cezası!

Politika

Yeni Şafak yazarı da isyan etti : FETÖ'cüler davalar boşa çıksın diye birçok ismi...

Politika

Akit, bu kez de Spor Toto'ya çattı: Haram para dini tesislerde kullanılmasın

Politika

İyi Parti'den 'Yerel Seçimde Güçbirliği' açıklaması

Politika

Ülkü Ocakları Başkanı görevden alınmıştı! Açıklama geldi...

Politika

Hangi yandaşın İsrail'i tanıyan kararda dedesinin imzası var?

Politika

Meclis'ten Ulaştırma Bakanı'na: İstifa edecek misiniz?

Politika

Kılıçdaroğlu: Sözcü'ye yapılanlar FETÖ'yü güçlendirir

Politika

Erdoğan'dan ABD'ye: Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireriz