unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kırıkkale'de CHP'den 'Şehitlere Saygı' yürüyüşü

Yürüyüş öncesi İl Başkanılğı'nda toplanan partililere hitaben konuşan CHP İl Başkanı Ahmet Önal, AKP hükümetinin kısa zamanda istifa etmesini istedi.

CHP İl Başkanı Ahmet Önal, ülkenin birçok noktasında, son olarak da Ankara'da hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediği basın açıklamasında, "Bugün ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, bununla birlikte akılcı bir yönetime ihtiyacı olduğunu da görüyoruz. Artık ülkemizin geldiği noktada AKP iktidarı ülkemizi yönetemez hale gelmiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca bu kadar basiretsiz, bu kadar acz içinde olan bir başka iktidar dönemi olmamıştır. 2002 yılında iktidar olan AKP, terörün olmadığı, şiddetin sıfır noktasında olduğu bir dönemde iktidar oldu, ama gelin görün ki bugün, tıpkı 12 Eylül öncesi günleri aratırcasına her gün, bazen her saat acaba ülkenin hangi bölgesinde, nasıl bir olayla karşı karşıya kalacağımızın ızdırabı içindeyiz, gözlerimiz televizyonlarda, 'inşallah bugün bir şehit haberiyle, ya da ülkemizin herhangi bir yerinde patlama olayıyla karşılaşmayız' diye dua eder noktaya geldik" dedi.

İl Başkanı Önal, Suruç, Ankara Garı ve Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamaların 147 insanın hayatına mal olduğunu belirttiği açıklamasında, "Ankara'daki patlama 28 yurttaşımız hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı var, bir çoğunun sağlık durumu son derece ağır. Böyle bir zamanda hükümet ne yapar Allah aşkına? Bir ülkenin hükümetinin istihbarat örgütleri ne işe yarar. Ülkemizin her yerinden şehit haberleri gelmekte, şu an ülkemiz dünyanın en güvensiz ülkeleri arasında. Dünyanın birçok ülkesinde en ufak güvenlik problemi, can kaybı olduğunda iktidar olanlar gereğini yapar, istifa ederler. Peki AKP hükümeti ne yapıyor? Onlarla değil, yüzlerle ifade edilen can kayıpları oluyor, ama hiç tınmıyorlar. Her seferinde rutin açıklamalar yaparak, olayı doğal akışı içinde unutturmaya terk ediyorlar ya da o olaylardan siyaseten nemalanmaya çalışıyorlar. Her gün yeni bir şehit haberi alıyoruz. Tüm bu yaşananlar yüreğimizi dağlıyor. Ülkemizin istihbaratı acilen sorgulanmalı, sorumlular derhal istifa etmelidir" dedi.

Partililer, basın açıklamasının ardından Zafer Caddesi üzerinden Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtına kadar yürüdüler. Burada bir dakikalık saygı duruşu sonrası Atatürk anıtına çelenk konuldu.

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Politika

Adalet Bakanlığı'ndan, CHP milletvekillerinin Eren Erdem ile görüşmesine ilişkin karar

Politika

Merdan Yanardağ: AKP iktidarı darbe içinde bir darbe gerçekleştirdi

Politika

Erdoğan yeni Danıştay üyelerini atadı

Politika

OHAL sonrası için yeni düzenlemeler: OHAL artık kalıcı!

Politika

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Politika

Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran savcıya tahliye!

Politika

İyi Partili vekillerin TBMM'deki görevleri belli oldu

Politika

Mimarlar Odası: Cumhuriyet kurumları kararnamelerle yok ediliyor

Politika

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Politika

Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı görevini devretti!

Politika

Terörle mücadeleye ilişkin teklif TBMM'de

Politika

Erdoğan her ay TRT'de program yapacak