darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

'Koltuk için takla atmayız'

HDP sözcüsü Ayhan Bilgen, yurtdışındaki HDP’li milletvekillerinin de ifade vermeye gideceğini açıkladı. Bilgen 'sine-i millet’e dönme konusunda ise “Bir partinin eş başkanları milletvekilleri tutuklanırken bir şey olmamış gibi mi davranalım. Halk bizden ne bekliyorsa, bu süreci nasıl okuyorsa sonuçta onların geleceğiyle ilgili bir karardır. Dolayısıyla her şeyi tartışacağız' dedi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, TBMM Grup Toplantı Salonu’nda basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayhan Bilgen, HDP’nin yasama faaliyetlerine katılmama konusunda aldığı kararın Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bazı bakanlar tarafından eleştirilmesine ilişkin “Hiçbir arkadaşımız milletvekilimiz, milletvekili kalmak için, taklacı güvercin değildir.

Diğer partilerle bizi karıştırmasınlar. İnandığımız değerler için barış özgürlük için buradayız. Çalışmamıza izin verilmiyorsa bir oyunun figüranı olmadık asla olmayacağız. Burada demokrasi varmış gibi asla bir yanlış algının oluşmasına hizmet etmeyeceğiz.

Hiçbir arkadaşımız koltuğuna yapışmış değildir. Aldığımız tek karar birlikte hareket etmekle ilgilidir. Çünkü içinden geçtiğimiz dönem temsili demokrasiyle geçiştirilebilecek dönem değildir' diye konuştu. Bilgen “Nihat Akdoğan firari değildi. Gelip o da ifade vermeye gidecektir. Yurtdışındakiler de gidecektir. Nihat Akdoğan da asla ifade vermekten kaçınmamaktadır.

Cumhurbaşkanı’nın ifade vermekten kaçırmak için 17- 25 Aralık’ta koruduğu ve oğlu 4 bakanı değiliz. Bu trene bindilerse demirden korkmuyorlar. Yargılanma ile kaygımız yok. Yurtdışındakiler dahil olmak üzere ne ifade vermekten ne cezaevine girmekten korkuyoruz. Halkların özgürce birlikte yaşamasını diliyoruz' dedi.

İlgili Haberler

Politika

BM'den Türkiye-ABD açıklaması: Sorunlar iki ülkenin ötesine yansıyabilir

Politika

Rus uzman: Türkiye ABD'ye daha bağımlı, karşı tedbir imkânları kısıtlı ve yetersiz

Politika

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'hepimiz aynı gemideyiz'e yanıt

Politika

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Politika

Erdoğan: Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir

Politika

Eski HDP İstanbul İl Başkanı gözaltına alındı

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı