HDP'li Meral Danış Beştaş, Gültan Kışanak'ın darbe komisyonunda dinlendikten sonra gözaltına alınmasına tepki göstererek 'Komisyonun dinlediği bir belediye başkanı Fetullah Gülen'i araştıyor, Gültan Kışanak'ı mı araştırıyor. Gülten Kışanak gelip burada beyanda bulundu ve bütün konuşmalarında çözüme hizmet etti. Bu talimatla dün akşam gözaltına alındı. Komisyon talimat verdi anlaşılan. Siz talimat verdiniz yargı sizin emir kulunuz. Parsel parsel verdiğinizde nerede yargı' diye konuştu.

 

'BU KENDİNİZİ AKLAMA KOMİSYONUDUR'

Komisyonun HDP'li tek üyesi Mithat Sancar ise şöyle konuştu: 'Komisyon darbeyi araştırma değil darbe yöntemlerini meşrulaştırma amacıyla kullanılıyor. Başkan asla taraflı davranmıyor. Burada bir açıklama yapan belediye başkanı buradan çıktığında gözaltına alınıyor. Kendinizi aklama komisyonudur bu' dedi. 

Daha sonra HDP'li milletvekilleri komisyon salonunu terk etti.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

"Komisyon darbeyi meşrulaştırıyor!" dediler ve gittiler!..

15 Temmuz (FETÖ/PDY) Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda HDP'li milletvekilleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın gözaltına alınmasında komisyonun talimat verdiğini savunarak "Gültan Kışanak'ı dün burada dinlediniz ve gözaltı talimatı verdiniz. Darbecisiniz siz darbeci" deyince gergin anlar yaşandı. AK Parti ve HDP'li milletvekilleri arasında tartışma çıktı. HDP'li milletvekilleri komisyonu salonunu terk etti.

"GÜLTAN KIŞANAK'I DİNLEDİNİZ VE GÖZALTI TALİMATI VERDİNİZ"

15 Temmuz (FETÖ/PDY) Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun HDP'li üyesi Mithat Sancar, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın gözaltına alınmasına ilişkin söz istedi. Komisyon Başkanı Reşat Petek söz vermeyip dinlenmesi için Hüseyin Gülerce'yi toplantı salonuna davet edince tartışma çıktı. Komisyonu izlemeye gelen HDP'li Milletvekilleri ısrarla açıklama yapacaklarını söyleyince Reşat Petek "Burada basın açıklaması yapamazsınız" dedi. 

83685_656x369.jpg

Reşat Petek, komisyonda dinlenecek olan Hüseyin Gülerce'yi salona davet edip "Şov yapmayın" deyince HDP'li milletvekilleri ayağa kalkarak toplantı salonunu terk edeceklerini söyledi. HDP'li milletvekilleri komisyon başkanı Reşat Petek'in yanına gelerek "Darbe yapıyorsunuz burada. Siz şov yapıyorsunuz. Gültan Kışanak'ı dün burada dinlediniz ve gözaltı talimatı verdiniz. Darbecisiniz siz darbeci" dedi.

"KOMİSYON FETULLAH GÜLEN'İ ARAŞTIRIYOR, GÜLTAN KIŞANAK'I MI ARAŞTIRIYOR?"

ü HDP'li Meral Danış Beştaş, Gültan Kışanak'ın darbe komisyonunda dinlendikten sonra gözaltına alınmasına tepki göstererek "Komisyonun dinlediği bir belediye başkanı Fetullah Gülen'i araştıyor, Gültan Kışanak'ı mı araştırıyor. Gülten Kışanak gelip burada beyanda bulundu ve bütün konuşmalarında çözüme hizmet etti. Bu talimatla dün akşam gözaltına alındı. Komisyon talimat verdi anlaşılan. Siz talimat verdiniz yargı sizin emir kulunuz. Parsel parsel verdiğinizde nerede yargı" diye konuştu.

 

"BU KENDİNİZİ AKLAMA KOMİSYONUDUR"

Komisyonun HDP'li tek üyesi Mithat Sancar ise şöyle konuştu: "Komisyon darbeyi araştırma değil darbe yöntemlerini meşrulaştırma amacıyla kullanılıyor. Başkan asla taraflı davranmıyor. Burada bir açıklama yapan belediye başkanı buradan çıktığında gözaltına alınıyor. Kendinizi aklama komisyonudur bu" dedi. 

Daha sonra HDP'li milletvekilleri komisyon salonunu terk etti.

İlgili Haberler

Politika

AKP'li belediye Starbucks, McDonald's gibi firmalara ruhsat vermeyecek

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha

Politika

Erdoğan'dan yeni atamalar

Politika

Selvi: Kulaklarımızdan dolar fışkıran günler...

Politika

Bakan Akar ile YÖK Başkanı arasında bedelli görüşmesi

Politika

Erdoğan böyle dert yanmış: Talihsizlik CHP'nin ABD karşıtı olması

Politika

Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ten Temelli'ye 'öz eleştiri' yanıtı

Politika

Erdoğan'dan Katar açıklaması

Politika

Albayrak'tan 'Katar' açıklaması: Dünya bir kez daha gördü!

Politika

Çavuşoğlu: İş adamı ve resmi pasaportluya vize kaldırıldı

Politika

Meteoroloji duyurdu: Tüm ülkede artıyor

Politika

TMSF'den 'Şevval Sam' kararı: Yerine başka isim getirildi