darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Komünist başkana "şeffaflık" ödülü

Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından verilen 2016 Şeffaflık Ödülleri Elite World İstanbul Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Medya dalında Cumhuriyet Gazetesi yazarı Çiğdem Toker "gazetecilik yaşamı boyunca sürdürdüğü yolsuzluk karşıtı tutum ve çalışmalarıyla' ödüle layık görüldü. Uluslararası Şeffaflık Derneği'nden yapılan açıklamada Çiğdem Toker'in "kamu kaynaklarının toplumun yararına kullanılması adına; örtülü ödenek, çıkar çatışmaları, kamu ihaleleri, arazi rantları gibi konularda kaleme aldığı yazılar ve araştırmacı gazetecilik anlayışı, sivil toplum örgütleri ve tüm yurttaşlar için çok değerli ve önemlidir' denildi.


Kurumsal Şeffaflık Ödülü Ovacık Belediyesi adına Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'na verildi. Ovacık Belediyesi "yönetime dair her konuya halkın doğrudan katılmasına olanak tanıyan örgütlenme biçimi, demokrasinin tüm dünyada hâkim olan şekilci uygulamasının çok ötesine geçerek katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirliği yönetim anlayışının temel ilkeleri olarak belirlediği' gerekçesiyle ödüle layık görüldü.

Yurttaş/Sivil İnisiyatif konusunda Açık Açık Derneği ödül kazandı. Derneğin "yurttaşların sivil topluma katılım ve katkılarını artırmak, sivil toplum kuruluşlarının şeffaflık ve hesap verebilirlik alanlarında uluslararası kıstaslara uygun bir şekilde faaliyet göstermesini sağlamak adına yürüttükleri çalışmalar' nedeniyle ödül aldığı ifade edildi.

2016 Şeffaflık Kurumsal Teşvik Ödülü’ne ise Novo Nordisk Yakın Doğu Bölge Ofisi lâyık görüldü. Kurumun iş dünyasında şeffaflığı yaygınlaştırmak ve yolsuzlukla mücadele etmek adına yaptığı çalışmaları nedeniyle ödülü aldığı belirtildi.

Uluslararası S¸effaflık Dernegˆi Yo¨netim Kurulu Bas¸kanı Oya O¨zarslan o¨du¨llerle ilgili olarak s¸unları so¨yledi: “Her gec¸en gu¨n, gu¨c¸lu¨ ve refah ic¸inde bir toplumun ancak o¨zgu¨rlu¨kc¸u¨, adil, kaynaklarını verimli bir s¸ekilde ve toplum yararına kullanan, yolsuzluktan arınmıs¸ bir sistemle mu¨mku¨n oldugˆunu yeniden go¨ru¨yoruz. 9 Aralık Du¨nya Yolsuzlukla Mu¨cadele Gu¨nu¨’nde yurttas¸larımızı tu¨m karar vericiler ve kurumlar du¨zeyinde s¸effaf ve hesap verebilir bir yo¨netim anlayıs¸ını talep etmeye c¸agˆırıyoruz.' (DWTürkçe)


 

İlgili Haberler

Yaşam

İstanbul'da bazı yollar kapatıldı

Yaşam

Bayramın ilk günü için hava nasıl olacak?

Yaşam

Masina'da binlerce balık kıyıya vurdu

Yaşam

Hayatınızı değiştirecek 4 alışkanlık

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Bodrum'un nüfusu tatilcilerle 2 milyona yaklaştı

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Çankırı'da D-100 Karayolu'nda trafikte yoğunluk

Yaşam

'Sıfır Bir' oyuncusu hayatını kaybetti

Yaşam

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Yaşam

Manisa'da orman yangını: 45 dekarlık alan zarar gördü

Yaşam

İstanbul'da sıra dışı sabah