darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Komünist Çavuş'un cenaze namazı kıldırmayan imamın diploması sahte mi?

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Kayseri’de bir imamın 'komünist’ olduğu gerekçesiyle bir çavuşun cenaze namazını kıldırmamasına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım’a yazılı soru önergesi verdi. 

İmam 'Komünist Çavuş'un cenazesini kıldırmadı!

Önergesinde imamın diplomasının sahte olup olmadığını soran Erdem, konuya ilişkin “Siyasal İslamcı AKP’nin Yeni Türkiyesi’nde memurlar görevlerinde terfi edebilmek için her türlü ayrımcılığı yapmaya başladı. Komünistlerden de gelen vergilerle maaşını alırken ve devletin verili imkânlarını kullanırken kimsenin dünya görüşünü sorgulamayan anlayış, sırf birilerine yaranabilmek için insanları kamplaştırıyor. Bu anlayış, Ramazan ayı boyunca yolsuzluğa, hırsızlığa, yetim hakkına dair tek kelime etmeyen ama namaz kılmayanı 'hayvan’ olarak niteleyen, oruç tutmadığı için sopalarla insan döven 28 Şubat zihniyetinin ürünüdür. Namaz kıldırmayan o imam da, İslam’ı siyasal amaçları doğrultusunda kullananlar da İslam Dininin ana fikrini idrak edemediler, edemeyecekler ne yazık ki. İnanç ve ibadet üzerinden insanları yargılamak ve kutuplaştırmak, AKP tipi bir şeytan taşlama ayinidir. İnsanımızı dinden soğutanların daha fazla toplumu kutuplaştırmaması için biz, CHP olarak, bu anlayışı devlet kadrolarından temizlemek için daha fazla mücadele edeceğiz.  Adı geçen imam hakkında soruşturma açılması ve görevden alınması için gerekli hukuki süreçleri başlatacağız' dedi.

CHP’li Erdem’in önergesinde şu sorular yer aldı:
1. İslam dinine göre tüm insanlar eşitken, bu tarz din görevlilerinin siyasi gerekçelerle ayrımcılık yapması, siyasilerin ülkeyi kutuplaştırılmasının bir sonucu mudur?

2. Siyasi gerekçelerle görevini yapmayan ve komünistlerin de vergileriyle maaşı finanse edilen imam hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? 

3. Bölgedeki müftülüğün imamı 'görevden aldığına’ dair iddialar doğru mudur? Görevden alma gerekçesi bahsi geçen olay mıdır?

4. Bahsi geçen imamın diplomasının 'sahte’ olduğuna dair iddialar doğru mudur?

5. İnsanları dinden soğutan bu tarz anlayışlara karşı din görevlilerine herhangi bir eğitim veya seminer verilmekte midir?

6. Siyasal İslamcılık devlet memurları açısından görevinde terfi edebilmenin bir yolu mudur? Bahsi geçen imam müftülükte görevlendirilecek midir? 

7. Terfi edebilmek adına din, dil, ırk, mezhep ayrımı yaptığı için görevden alınan veya hakkında cezai tedbir uygulanan kaç imam vardır?

İlgili Haberler

Güncel

TSK'dan Sincar'a operasyon

Güncel

Keçiören Belediyesi'nden 'ABD' kararı

Güncel

Uşak'ta iş cinayeti!

Güncel

Katar Emiri Al Sani'den 'Türkiye'ye yatırım' açıklaması

Güncel

Selahattin Demirtaş'tan yeni fotoğraf

Güncel

'Cesur'lar ülkesi: Bomba imha uzmanından skandal müdahale

Güncel

Dolarını bozdurana 2 aylık ücretsiz gazete aboneliği

Güncel

20 gün önce Erzurum'a atanan savcı 'Bylock'tan tutuklandı

Güncel

TSK'ya ait savaş uçakları Şengal'i bombaladı

Güncel

Yılmaz Polat | Bilal Erdoğan, Ensar-Türken, Tansu Çiller ABD'deki mal varlığını elden çıkarmalı

Güncel

Yine sağlıkta şiddet! Hastasına öncelik tanınmayınca yumruk attı

Güncel

Erciyes Üniversitesi'nden 'köpek katliamı' iddialarına ilişkin açıklama