Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

10 Kasım'da 'Kemal Paşa' tatlısı paylaşarak Atatürk'e hakaret eden kişi tutuklandı

Konya beş bin kişiyle şehidini uğurladı

Kayseri Komanda Tugay Komutanlığı'nda görevli Üsteğmen Mehmet Düzenli, geçici görevli gittiği Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde, dün Kuzey Irak sınırındaki Kanimasi üs bölgesinde, PKK'lılarla çıkan çatışmada yaralandı. Yaralı üsteğmen Düzenli, helikopterle kaldırıldığı Şırnak Askeri Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit düştü.

Bekar şehit üsteğmen Düzenli'nin cenazesi bugün Şırnak 23'üncü Jandarma Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından askeri uçakla ilk olarak ailesinin yaşadığı Antalya'ya götürüldü. Daha sonra ailesi de şehit oğullarının bulunduğu uçağa alınıp, memleketleri Konya'ya getirildi.

Şehit cenazesi Konya Havalimanında Vali Muammer Erol, 3'ünü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, askerler ve yakınları tarafından karşılandı. Uçaktan inen şehit babası Sait Düzenli'ye subaylar yardımcı olurken, anne Anakadın Düzenli de tekerlekli sandalye ile uçaktan indirildi. Şehit Düzenli'nin cenazesi ilk olarak Beyhekim Devlet Hastanesi morguna kondu. Fatmagül, Münevver ve Ahmet Talha Düzenli adında 3 kardeşi bulunan şehit Üsteğmen Düzenli'nin cenazesi, bir süre burada bekletildikten sonra, Saraçoğlu Mahallesi'nde oturan, adını aldığı dedesi Mehmet Düzenli'nin evine götürülerek helallik alındı. Şehit Düzenli'nin cenazesi dualer eşliğinde dede ocağından, dini ve askeri törenin yapılacağı Musalla Mezarlığı'ndaki Namazgah'a uğurlandı.

Şehit Düzenli'nin cenazesi, ikindi namazından sonra törenin ardından Musalla Mezarlığı'nan yanındaki Konya Şehitliği'nde defnedildi.

Törene Vali Muammer Erol, 3'ünü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Tahir Akyürek, yakınları, askerler ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

İlgili Haberler

Güncel

İtalya'dan Türkiye'nin Libya Konferansı'ndan çekilmesine ilişkin açıklama

Güncel

Billboardlara reklam yerine çöp astılar

Güncel

Hakkari'de füze saldırısı: 3 işçi yaralandı

Güncel

Zabıta, bir gencin sattığı pamuk şekerleri ayağıyla ezdi

Güncel

Fındık kabuğundan mangal kömürü elde edip satıyor

Güncel

Balıkesir'li İskender, 40 yıldır dağda yaşıyor

Güncel

KESK işsizlik ve yoksulluğa karşı miting hazırlığında

Güncel

Türkiye Libya Konferansı'ndan çekildi

Güncel

Bolu'da polisi dinlemeyip kırmızı ışıkta geçen yayalar ceza yedi

Güncel

Özel hastane 'ekonomik' gerekçeyle kapandı... 180 işçi hakları verilmeden işten çıkartıldı!

Güncel

Bayhan'dan İngilizce şarkı söyledi

Güncel

'Önce İnsan' çalışmaları Avcılar'a ödül getirdi