darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Konya'da CHP’li gençlerden teröre tepki

CHP Konya İl gençlik kollarının basın açıklamasına İl Gençlik kolları Başkanı Orkun Polat, Yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya İl başkanı Mehmet Ali Ünal, CHP Konya Milletvekili M. Hüsnü Bozkurt ve partililer katıldı.

Basın açıklamasında teröre tepki gösteren CHP Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Orkun Polat şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz hafta içinde ülkemizin başkenti Ankara’nın göbeğinde gerçekleşen hain saldırı sonucu 81 İl’de 78 milyon kişinin yüreğini yakan bir görüntüyle karşı karşıya kaldık.

28 kişinin hayatını kaybettiği bu saldırının ardında bizler gerektiği zamanda Hasan Tahsin gibi ilk kurşunu sıkmaya, devri şehidimiz Kubilay gibi Cumhuriyet’in ve vatan toğrağının en öndeki bekçileri olarak bu aziz vatan için şehit düşmeye hazır olduğumuzun andını kamuoyu önünde bir kez daha tekrarlıyoruz.

Hain saldırının faili olan bomba yüklü araç başkentin göbeğine giresiye dek hiçbir güvenlik gücü bu aracı nasıl tespit edemedi ? Yoksa hemşehrimiz Davutoğlu’nun televizyon ekranlarında ’ Bomba patlamadan kişiyi yakalayamayız ’ sözleri güvenlik güçlerimizi bir emir olarak ı aksettirildi."

Orkun Polat Türk halkının kafasında soru işareterinin çoğaldığına dikkat çekerek; "Tüm halkımızın aklında olan soru işaretlerini yetkili ve sorumlu kişilere iletmek bizlerin birinci görevidir, bizler bu topraklarda olduğumuz sürece kimlerin ve nelerin çıkarı uğruna kaybettiğimiz şehitlerimizin hesabı her zaman sorularacaktır. Umarız ki şehit haberlerinin gelmediği, çocukların öksüz kalmadığı daha aydınlık günlere uyanırız. Başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm halkımızın başı sağolsun" dedi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt da Ankara’daki terör saldırısının farklı bir terör saldırısı olduğunu ifade ederek, "Her gün şehitler veriyoruz, Dünya’nın terör örgütlerinden terör ithal eder duruma geldik, bütün terör örgütleri ülkemize sığınmış durumdadır. Ankara’daki katliam farklı bir katliamdır, Türkiye’nin kalbini ve devletini hedef alan çok uluslu bir saldırıyla karşı karşıyayız. Artık birbirimizi eleştirme ve eksiklerimizi tartışma döneminde değiliz. Yanlış dış politikaları değiştirme zamanıdır, ulusal bir dış politika ve ulusal bir birlik oluşturma zamanıdır. Buradan Türkiye’yi ynetenlere ve tüm siyasi partilere sesleniyoruz, devletimizin egemenliği için teröre karşı durmak için, birlik ve beraberlik içinde olmaya çalışıyoruz. Şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğilirken ulusumuza baş sağlı diliyoruz" dedi.

İlgili Haberler

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması