Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Kurs açmayan öğretmeni 'paralelci' ilan ettiler

Nazilli Ovacık Mahallesi Ovacık İlkokulu ve Orta Okulu'nda yaşanan olaylardan da paralel paranoyası çıktı.

Ovacık İlkokulu ve Orta Okulu'nda yaşanan olayların bazı kesimler tarafından kamuoyuna yanlış aksettirilmek istendiğini belirten Eğitimsen Aydın Şube Başkanı Ali Gün, "Okulda yaşanan baskı ortamına karşı çıkılması, hukuksuz ve keyfi uygulamaların eleştirilmesi, hak arama mücadelesi. Okuldaki tüm öğretmenler bu baskıcı, anti-demokratik ve keyfi uygulamaları kabul etmemişlerdir." dedi.

Okulda yaşananlardan okul müdürü, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sorumlu olduğunu ifade eden Eğitimsen Aydın Şube Başkanı Ali Gün, "TEOG kursu açmayan matematik öğretmeninin, dershanelerin kapatılma kararına karşı çıktığı için Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatına uymayarak kurs açmadığının yazışmalarda yer aldığı iddia edilmektedir. Bu iddia tamamen yalandır. Yetiştirme ve destekleme kursları isteğe bağlı ve öğrencilerin, öğretmenlerin başvuruları internet ortamında yapılmaktadır. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın zorla kurs açtırması söz konusu değildir. Ayrıca bu kurslarda görev alan öğretmenler kendi okulları dışında da görevlendirilebilmektedir. Hem matematik öğretmeni hem de kurs görevi almak istemeyen diğer öğretmenler, ulaşım sorunundan dolayı yetiştirme ve destekleme kurslarında görev almak istememişlerdir. Kaldı ki görev almamak için mazeret bildirmeye de gerek yoktur. Okul müdürü kurslarda görev almayan öğretmenlerin ders programlarını kötü yapmakla tehdit etmiştir. Öğretmenlerin bu yönde hiçbir konuşması olmamasına rağmen okul müdürü kurs açılmaması gerekçesini Gülen Cemaati ile ve dershanelerin kapatılması süreciyle ilişkilendirerek kurs açmayan öğretmenleri zan altında bırakmıştır.

'Senin paralel yapıyla bir ilgin mi var?'

Okul müdürünün yalan ve zan altında bırakan yazısından sonra Nazilli İlçe Milli Eğitim şube müdürlerinden birisi, matematik öğretmenini makamına çağırarak, kurs açmadığından dolayı, 'Senin paralel yapıyla bir ilgin mi var?' diye sormuştur. Matematik öğretmeni de 'Ben Eğitimsenliyim' demiştir. Okul Müdürü her olayda öğretmenleri suçlu göstermenin telaşına düşmüştür. Okul öğretmenlerinin birbirleriyle dayanışma göstermesi, okuldaki anti-demokratik ve keyfi uygulamaları eleştirmeleri okul müdürünü rahatsız etmiştir. Eğitimsen Aydın Şubesi olarak süreci ilk günden beri takip ediyoruz. Bu yaşananlar eğitim ve öğretimi aksattığı gibi öğrencilerimizi de olumsuz etkilemiştir. Şubemiz ve temsilciliğimizce gerekli uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldığı halde, olaylara seyirci kalan ve sürece doğru bir şekilde müdahale etmeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaşananlardan birinci derecede sorumludur." dedi.

Geçtiğimiz ay, Nazilli Ovacık Mahallesi Ovacık İlkokulu ve Orta Okulu'nda yaşanan olay sonrası okul müdürü görevden alınarak Nazilli merkeze çekilmiş, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı

Güncel

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde çekici eylemi

Güncel

Anadolu Otoyolu Kaynaşlı-Abant kavşakları ulaşıma kapatıldı

Güncel

Kavala operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 8'i serbest

Güncel

Gezi Parkı'nda 'Piyano çalan adam' lakaplı Alman müzisyen anlattı: İddiaların tümü saçmalık

Güncel

KESK'ten 'yoksulluk' mitingi

Güncel

Tepki çeken Atatürk heykelini savundu

Güncel

THY uçağında 'TNT' şakası

Güncel

Ekmeğin içinden çıktı! Vatandaş şikayetçi oldu

Güncel

Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı

Güncel

Emniyet müdürünün kızına ceza yazan polise ödül