Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Kurtuluş Partisi Gençliği: OHAL Bahanesiyle Şeriat Propagandalarına Geçit Vermeyeceğiz!

Halkın Kurtuluş Partisi Gençliği İstanbul Üniversitesi'nde 'karma eğitime so' kampanyası başlatan yobazlara yanıt verdi.

Açıklama şu şekilde;

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri birkaç gün önce "O halde Karma Eğitime Son"  adlı, stantlarını dahi kız-erkek ayrı açtıkları bir imza kampanyası başlatmışlardır ve imza kampanyasına Değerleri İnşa, Adalet ve Erdem, İsar Öğrenci Topluluğu, Umran Öğrenci Topluluğu, Sahn-ı Seman, Siyer Araştırma, İlim ve Medeniyet, Fihi Ma Fih, Genç Görüş, İnsani Yardım, Edebi Gençlik, Genç Gönüllüler başta olmak üzere birçok kulüp ve topluluk desteğini belirtmiştir. Üstelik akıllarınca bu isteklerini bilimsel temellere dayandırmaya çalışmışlardır. Bilimsellikten kasıt; karma eğitim sistemi uygulanmayan okulların başarısının daha yüksek olduğunu iddia etmek. Karma eğitimin öğrenci başarısı üzerindeki olumsuz etkisi ile ilgili bilimsel araştırmaların yapıldığı, bu konu hakkında tecrübeler olduğunu iddia etmişlerdir.

AKP ve Fetullahçı Çetenin ganimet paylaşımında anlaşamamaları üzerine 15 Temmuz’daki kanlı hesaplaşmalarından sonra; AKP’nin zaferine zafer katıp, isteklerini daha kolay ve kanunsuz yapabilmesi için getirdiği olağanüstü hal ile bu örümcek kafalı yobazlar yıllardır bu kadar rahat dile getiremedikleri, çalışmasını yapamadıkları laiklik karşıtı propagandalarını apaçık yapmaya başladılar. Üniversitelerde yaptıkları bu çalışmalar, maalesef laiklik karşıtı propagandalarının sadece bir kolu.

Bildiğimiz üzere AB-D Emperyalistlerinin Ortadoğu ülkelerini parçalayıp kolayca sömürmek adına oluşturdukları Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ve bu proje çevresinde geliştirdikleri Yeşil Kuşak - Siyasal İslam planının bir ayağı Türkiye’de AKP ve Fetullahçı Çete gibi yerli satılmışlar üzerinden yıllardır uygulanmakta. Yazının başında belirttiğimiz olay, ayrıca bunun öncesinde, gericilerin kendileri için sorun olan şeylere karşı yaptıklarının hepsinin arkasındaki temel neden tam olarak bu projedir. Yani bu kampanyanın arkasında olanlar, temiz dini duygulara sahip emekçi halklarımız veya öğrenciler değil; Emperyalist baş haydutlar ve onların satılmış yerli uşaklarıdır.

Ne üzücüdür ki bu kampanyanın çalışmasını yapan üniversite öğrencileri(!) yüzleri kızarmadan karma eğitimin kadınlar için daha zararlı olduğunu yazmışlardır. Okulların eğitim-bilim yuvaları olduğunu unutup, kendilerinin erkeklerin dikkatini dağıtma unsuru olarak görmüşlerdir. Erkekler ise bir nevi kendilerinin potansiyel tacizci olduklarını, kadınların eğitim almalarına engel olduklarını imzalamışlardır. Hâlihazırda şeriatla yönetilen Afganistan’da, İran’da, Suudi Arabistan’da kadınların kaçı okuyabiliyormuş, doktora gidebiliyormuş veya en basiti dışarı çıkabiliyormuş sormak gerek.

Şeriat ortaçağdır ve biz ortaçağ karanlığına geçit vermeyeceğiz! Bu sebeple bu şeriatçı güruhun imza kampanyasına ve diğer tüm yaptıkları gerici eylemlere karşı olduğumuzu her zaman korkusuzca söylüyoruz. Gençliği, bu amansız hainleri alaşağı etmek için Kurtuluş Partisi Gençliği safında mücadeleye davet ediyoruz.

Zafer bizlerin olacak! 25.10.2016

 

Şeriat Ortaçağdır

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz

 

                                                             İstanbul Üniversitesi'nden

Kurtuluş Partisi Gençliği

İlgili Haberler

Güncel

‘Millet bahçesi' açılışına en son vatandaşlar alındı

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı

Güncel

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde çekici eylemi

Güncel

Anadolu Otoyolu Kaynaşlı-Abant kavşakları ulaşıma kapatıldı

Güncel

Kavala operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 8'i serbest

Güncel

Gezi Parkı'nda 'Piyano çalan adam' lakaplı Alman müzisyen anlattı: İddiaların tümü saçmalık

Güncel

KESK'ten 'yoksulluk' mitingi

Güncel

Tepki çeken Atatürk heykelini savundu

Güncel

THY uçağında 'TNT' şakası

Güncel

Ekmeğin içinden çıktı! Vatandaş şikayetçi oldu

Güncel

Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı