darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Kurtuluş Partisi Gençliği YÖK'ü protesto etti

Halkın Kurtuluş Partisi Gençliği Galatasaray Lisesi önünde kuruluş yıldönümünde YÖK'ü protesto etti. 

Kurtuluş Partisi Gençliği'nin eylemle ilgili basın açıklaması şu şekilde;

12 Eylül 1980 faşist darbesinin çocuğu olan YÖK'ü(Yüksek Öğretim Kurulu), kuruluşundan 35 yıl sonra 6 Kasım'da Kurtuluş Partisi Gençliği olarak Galatasaray Lisesi önünde yaptığımız eylem ile lanetledik. 6 Kasım Pazar günü saat 14.00'da Kurtuluş Partisi Gençliği olarak YÖK'e karşı basın açıklaması gerçekleştirdik. Eylem boyunca “YÖK’ü Tarihe Gömeceğiz', “Demokratik-Laik-Anadilde Eğitim', “Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi', “YÖK Kalkacak, Polis Gidecek, Üniversiteler Bizimle Özgürleşecek', “Şeriat Ortaçağdır'sloganları atıldı.

Yapılan basın açıklamasında YÖK’ün, emperyalistlerin ülkemizdeki ilerici, devrimci hareketi baltalamak için kendi uşaklarına yaptırttığı 12 Eylül Faşist Darbesi sonrası, emperyalizm işbirlikçisi iktidarların üniversitelerde borularını daha rahat öttürmesi amacıyla 1981'de kurulduğunu ve bir kumanda gibi kullanılan YÖK'ün 35 yıldır da görevini yapmaya devam ettiği vurgulandı.

Basın açıklamasında YÖK'ün kumandasının şu anda AKP'giller elinde olduğu ve AKP'giller'in, Cumhuriyet'i bir enkaza çevirip, kendi Tayyibistan Faşist Din Devleti'ni kurmak için kendilerine karşı gelen bütün sesleri susturmak için tüm alanlara el atarken, kendilerine karşı en çok seslerin yükseldiği üniversiteler ve eğitim kurumları üzerinde fazlasıyla durdukları dile getirildi. Bu durumun bir örneğini olan Üniversite rektörlük seçimleri ile ilgili her biri birer padişah fermanı gibi olan KHK'lerden bir yenisi açıklandığı ve bundan sonra rektörlerin üniversite içerisinde yapılan seçimle belirlenmeyeceğini, YÖK'ün önerdiği üç adaydan bir tanesinin Kaçak Saray'lı Reis tarafından atanacağı söylendi.

Açıklamanın sonunda doğru hat olarak emperyalizme, Ortaçağcı gericiliğe ve şovenizme karşı verilen mücadele olduğu ve bu mücadele sonucunda, Emperyalizme karşı bir kale üssü durumuna gelecek, Demokratik Halk İktidarlarının kuracağı ve Sosyalizm mücadelesinin zafere ulaşacağı vurgulandı.

Açıklamadan sonra eylemimiz “YÖK’ü Tarihe Gömeceğiz', “Yeni Sevr'e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız' sloganlarıyla son buldu. 06.11.2016

 

İstanbul'dan Kurtuluş Partisi Gençliği

İlgili Haberler

Güncel

Erdoğan 'boykot' demişti... Akar ve Soylu'nun pek umurunda olmadı!

Güncel

'Atatürk'ün adı verilen stada yeni isim... AKP hiç şaşırtmıyor!

Güncel

Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya: Çok dertlenmesin

Güncel

Bayram başladı: Yaralananlar hastaneye akın etti!

Güncel

Aladağ faciasının sanığı okul müdürü yapıldı!

Güncel

Emre Kınay'dan Adrasan'da çöp tepkisi

Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı

Güncel

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Güncel

UNESCO: Türkiye'de 18 dil tehlikede!

Güncel

Kamu lojmanları satışa çıkarılıyor

Güncel

Boğaziçi Üniversitesi'nde yemeğe yüzde 50 zam

Güncel

'4'lü zirve iptal edilmedi' ama gerçekleşmeyecek