darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Kütahyalı'ya 6 yıl hapis talebi

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı hakkında 6 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kütahyalı Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e iftira atmak ve hakarette bulunmakla suçlanıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şikayetçi Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir aracılığıyla suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. Suç duyurusunda Rasim Ozan Kütahyalı’nın geçen ağustos ayında kaleme aldığı 'Türk Futbolu ve FET֒ başlıklı yazısında Terim’e hakaret ve iftira suçlarını işlendiği iddia edildi.

'MÜZEKKEREYE RAĞMEN SAVCILIĞA GİTMEDİ’

Suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldığı hatırlatılan iddianamede, ifadeye çağrı müzekkeresine rağmen şüpheli Kütahyalı’nın savcılığa gitmediği kaydedildi.

Kütahyalı’nın söz konusu yazısının tamamı iddianamede yer alırken iftira ve hakaret içerdiği öne sürülen bölümlerinin altı çizildi.

'ELEŞTİRİ SINIRLARI AŞILDI’

Yazının genelinde müştekiyi hedef alan, tahkir ve tezyif eden ifadelere yer verildiği, müştekinin FETÖ mensuplarını koruduğu yönünde iddialara yer verildiği önü sürülen iddianamede, yazıda eleştiri sınırlarının aşıldığı kaydedildi. İddianamede ayrıca yazıda geçen ifadelerin gerçeği yansıtmadığı, basın özgürlüğü kapsamının dışına çıkılarak hukuka uygunluk sebeplerine riayet edilmediği öne sürüldü.

Şüpheli Kütahyalı’nın hakkında soruşturma başlatılmasını sağlamak için müşteki Fatih Terim’in 'FETÖ'ye yardım ettiği iddiasında bulunduğu öne sürülerek, iftira suçunun yasal unsurlarının oluştuğu ifade edildi.

6 YIL 4 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede şüpheli Rasim Ozan Kütahyalı’nın 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve 'iftira’ suçlarından 1 yıl 3 aydan 6 yıl 4 aya kadar hapsi talep edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederse, şüpheli Rasim Ozan Kütahyalı gelecek günlerde hakim karşısına çıkacak.

DAHA ÖNCE ALDIĞI CEZA ERTELENDİ

Fatih Terim’in şikayeti üzerine, gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı hakkında “haberleşmenin gizliliğini ihlal' suçundan da daha önce dava açılmıştı. Mayıs ayında görülen davada Kütahyalı “haberleşmenin gizliliğini ihlal' suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırılmış, ayrıca “hakaret' suçundan da günlüğü 50 TL’den 9 bin 150 TL adli para cezasına çarptırılmıştı. Kütahyalı’nın para ve hapis cezası ise ertelenmemişti.

 

İlgili Haberler

Güncel

Hatay'da orman yangını

Güncel

Kaman İlçe Jandarma Komutanı açığa alındı

Güncel

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Güncel

TEM'de trafik durdu: 35 kilometrelik araç kuyruğu

Güncel

Bursa'da orman yangını: İtfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi

Güncel

Kırıkkale'de zincirleme kaza: 9 yaralı

Güncel

Vali yangın tartışmasına devam ediyor: Tunceli yine yanıyor

Güncel

Polisin yaraladığı köpekle ilgili yeni gelişme

Güncel

TZOB'dan fındık fiyatı açıklaması

Güncel

'Kadınlar, mülteci kampında fuhuşa zorlanıyor'

Güncel

CHP'li Aygun: Gümrük vergisiz ithalat çiftçimizin ayağına bomba bırakmaktır!

Güncel

SPD: Erdoğan'la yaşanan siyasi anlaşmazlıklardan bağımsız olarak Türkiye'ye yardım edilebilir