Çok Okunanlar

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Linç edilen Harp Okulu öğrencisinin ailesi: Çocuğumuz parça parça edilmiş!

Darbe girişimi gecesi sabaha karşı Boğaz Köprüsü’ne gönderilen askeri okul öğrencisi Murat Tekin’in ailesi yaşadıkları süreci anlattı.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Yusuf Özkan’ın haberine göre, 15 Temmuz darbe girişiminde sabaha karşı köprüye gönderilen ve boğularak öldürüldükten sonra boğazı kesilen Murat Tekin’in İzmir’deki ailesi katillerin bulunarak yargı önüne çıkarılmasını istiyor. Anne Şevkiye Tekin, “Çocuğum mezarında rahat değil, eminim. Biz de burada rahat değiliz. Tek isteğimiz, gerçeğin ortaya çıkarılması' diyor.

ATEŞ ETMEMİŞ, SİLAHINI BIRAKIP TESLİM OLMUŞ

Şevkiye Tekin, komutanların oğlundan “Aralarında canlı bomba var'  diyerek halka ateş açmasını istediğini oğlunun ise silahını bırakarak halkın arasına girdiğini belirtti.

Oğluyla en son 13 Temmuz gecesi görüştüğünü belirten Şevkiye Tekin, oğlunun Yalova’ya yaz kampına gideceğini söylemesi üzerine darbe girişimi gecesi herhangi bir endişe duymadığını dile getirirken Murat Tekin’i her yerde aradıktan sonra Adli Tıp’a baktıklarını ve zorlukla teşhis ettiklerini söyledi.

Şevkiye Tekin “Murat kaygılandığında, başparmağının ortasını kemiriyordu, oyuk kalmıştı. Parmağına bakın dedim. Öyle teşhis ettiler' ifadelerini kullanırken, baba Sedat Tekin de “Önce fotoğrafı gösterdiler. Çocuğumu komple açtırdım. Tanınmayacak haldeydi. Tırnağındaki oyuktan tanıdım. Ayrıca yüzünde 3 ben vardı. Oradan çıkardım o olduğunu. Sonra saçları, ayakları tanıdık gelmeye başladı. Dayanılacak gibi değildi. Kesici aletlerle, sopalarla parça parça edilmiş çocuğum' dedi.

DEMOKRASİ DEĞİL ŞERİAT İSTEDİLER

Anne Şevkiye Tekin'in anlattıkları, güya darbeye karşı sokağa çıktığı belirtilen, ancak teslim olan askerleri linç eden kalabalıkların önemli bir bölümünün, "demokrasi kahramanı" ilan edilemeyeceğini ortaya koyuyor.

Çünkü, darbenin bastırıldığının anlaşıldığı saatlerde gruplar halinde sokaklara çıkabilen -darbe saatlerinde bütün çağrılara karşın sokaklara çıkanların sayısı çok azdı- bu gerici toplulukların, demokrasi değil, şeriat istedikleri biliniyor.

 

İlgili Haberler

Güncel

Konya'da üst geçidin merdivenleri çöktü!

Güncel

Çorumlunun yaptığını herkes yapamaz!

Güncel

Atatürk üzerinden provokasyon devam ediyor...

Güncel

TÜİK'ten ankete katılmayan kişiye para cezası!

Güncel

'Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz kaynağı buldu'

Güncel

İBB Başkanı Uysal: Tünellerden araç başına 1 lira istesek, maliyet 7 yılda çıkar; 3 lira alsak...

Güncel

CHP'den Erbaş göndermeli ziyaret

Güncel

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne mükemmellik yolculuğunda dört yıldız

Güncel

Bolu Dağı Tüneli'ni kullananlar dikkat!

Güncel

Ender Helvacıoğlu | Türk ve Kürt uluslaşma süreçlerinin ortaklaşması

Güncel

ADD'den Süheyl Batum'a 'istifa et' çağrısı

Güncel

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu