darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Liselilere müdürden tehdit, mezunlardan destek!

İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin mezuniyet töreninde konuşma yapan okul müdürünün uygulamalarına tepki göstermek için arkasını dönerek başlayan ve kısa zamanda yurt geneline yayılan protestolara, Artvin Anadolu lisesi öğrencileri de “Cerattepe'de direndik, gericiliğe karşı da direneceğiz' başlıklı bildiriyle katılmıştı.

Söz konusu okulun müdürü Özkan Köse okulda daha önce fişlediği öğrencileri odasına çağırıp disiplin soruşturması ve savcılığa vermekle tehdit etmişti. Bunun üzerine Artvin Anadolu Lisesi mezunlarının bir günde yaptıkları çağrı ile 250 kişi toplandı ve hazırladıkları metnin altına toplu bir şekilde imza atarak bildiriyi  yayınlayan liselilere destek oldu.

Anadolu Lisesi mezunlarının öğrencilere desteklerini ilan ettiği açıklamalarının tam metni şöyle:

“Kimsenin sevmediği bu yokuş memleketi biz sevdik

Artvin Anadolu Lisesi öğrenim yaşantımız döneminde ve sonrasında bizler için her zaman bir liseden daha fazlası olmuştur. İdarecisinden öğrencisine, öğretmeninden hizmetlisine kadar kardeşliği, paylaşmayı, acılara ve sevinçlere ortak olmayı, haksızlıklar karşısında susmamayı birçoğumuz bu lisemizin sıralarında, bahçesinde ve yurdunda öğrenmişizdir. İşte bu yüzden Artvin Anadolu Lisesi var olduğu şehirde kurulduğundan bugüne aydınlığı, bilimselliği, özgür düşünceyi ve laikliği temsil etmiştir. Akademik başarıların yanında edebiyata, sanata, bilime ve spora öğretmeninden, öğrencisine kadar büyük değer veren lisemiz ürettikleriyle de bunu herkese kanıtlamıştır. Bugün o sıralarda oturan öğrenciler okulun bıraktığı ilerici kültürün izlerini taşıyan, bu okulun geçmişini de bu gününü de iyi bilen gençlerdir. Hem de öyle iyi biliyorlar ki; Artvin yok olmasın diye derslerden kaçarak Cerattepe'de gaz yediler, öyle iyi biliyorlar ki; Nazım'ın dizelerini okul dinletilerinde hep bir ağızdan coşkuyla söylediler,  öyle iyi biliyorlar ki; tüm yurtta eğitim gericileşirken Artvin Anadolu Lisesi sessiz kalamaz dediler.

Şimdi duyuyoruz ki bildiriyi kaleme alan kardeşlerimiz okul müdürü Özkan Köse tarafından disiplin soruşturmasıyla, savcılığa verilmekle tehdit ediliyormuş. Sayın Köse, siz eğer o lisenin müdür koltuğunda oturuyorsanız bu yürekli çocukları tehdit değil tebrik etmeniz gerekir. Bu gençlerimiz sadece öğrenci olmanın değil insan olmanın da görevini yapmıştır ve Cerattepe'de doğasına, yaşamına sahip çıktıkları gibi laiklik için de savaşırız demişlerdir.

Bizler de bu bildiriyi kaleme almaktan gurur duyan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bizler de şimdi o sıralarda okuyor olsak aynı bildirinin altına imzamızı hiç çekinmeden atardık. Adınızın bu lisede kara bir şekilde geçmesini istemiyorsanız yürekli gençlerimizin üzerindeki ellerinizi bir an önce çekin. Kimimiz şu an kilometrelerce uzakta olsak da Artvin Anadolu Lisesi ve o gençler bizim gözbebeğimizdir hiç kimseye de yedirmeyiz."

İlgili Haberler

Güncel

Trabzon'da yangın: 80 dönüm alan zarar gördü

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!