Çok Okunanlar

'Şarkıcı'dan Fatih Portakal'a tehdit: Seni elime bir verseler...

5 yıllık memurluğunu izinle geçirip Saray'a atandı

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

İşte CHP'nin belediye başkan adayları!

Canan Karatay: Yüzde bin 500 kanıtlandı kanser yapıyor

Lüks sitenin yönetimine dolandırıcılık davası

İstanbul mahkemelerinde binlerce aidat davası var. Bu rakam her geçen de fahiş haksız, aidat talepleri yüzünden artıyor. İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarı’nda sözde çamlıca sitesinin 7 yöneticisine dolandırıcılık dan suç duyurusu yapıldı.

Gazeteci Dursun Boran tarafından B.Çekmece müracaat savcılığına yapılan suç duyurusunu savcı Umut Güneş 2016/ 20653 soruşturma numarasıyla işleme koydu. Belgeleri inceledi. Burak Dalgıç.  Metin Korkmaz, Figen İnci , Orkun Altınbaş,  Numan Altun, Ayten Bakioğlu, Ahmet Sıtkı Yılmaz şüpheli olarak karakolda ifade verecekler.

Villa başı ayda 2 bin 200, senede 25 bin TL aidat olmaz diyen, Boran Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlar Daire başkanlığını “ aidat vurgunu operasyonu “ için göreve çağırdı. 2 defa villası son bir senede soyulan Boran dan senede 6 bin TL güvenlik parası isteniyor.  

İşte o dilekçe :

BÜYÜKÇEKMECE BAŞSAVCILIĞINA

Davacı:   Gazeteci. Dursun Boran, Alkent 2000 Mah. Çamlıca Bul. Dilfeza Sk.  Büyükçekmece- Istanbul. TC. . TEL: 212. .. www.dursunboran.com

Şüpheliler:  

1-     Burak Dalgıç. Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sümbül Sk .. B.Çekmece.İstanbul  

2-      Metin Korkmaz. Alkent 2000 Mh. Çamlıca Yönetim Binası.     “

3-   Figen İnci,       “      “  Çamlıca Bul. Gürgen Sk . B.Çekmece İstanbul .

4-   Orkun Altınbaş,  Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Nilüfe 1 Sk . B.Çekmece- İstanbul.

5 - Numan Altun. Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Nilüfer Sk. B.Çekmece- İstanbul.   0532.431….-  8890431.

6- Ayten Bakioğlu, Muhasebe elemanı

7- Ahmet Sıtkı Yılmaz. Sit. Müd. 

 Suç :  TCK 157 Dolandırıcılık. TCK 204 Resmi Belgede sahtecilik, TCK 205 Resmi Belgeyi gizlemek. TCK 109 Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, TCK 267 İftira, TCK 123. Kişilerin huzur ve sükunu bozma.

Açıklama:  

1-    Şüpheliler Alkent 2000 Mahallesi’nde kendilerini çamlıca sitesi yönetim, denetim kurulu üyeleri diye tanıtıp, kamuya terk Çamlıca Bulvarı ve sokaklarına bariyerler koyup, MAHALLEYE Site, özel mülk havası verip. Ayda 2 bin TL. Senede 24 bin TL ev başı aidat diye para topluyorlar.  Bana ve yüzlerce kişiye sitede oturduğumuz iddiası ve gerçeğe aykırı beyan ile icra takibi yapıyorlar. Takibe itiraz edince. İtirazın iptali davası açıp. Baskı altına almaya, sindirmeye, cebir uygulamaya çalışıyorlar. 

2-    Mernis adresim, Alkent 2000 Mahallesi. Dilfeza Sk 9 B.Çekmece –İstanbul. iken.

Şüpheliler, Avukat Ali Polat ve diğer avukatlar vasıtasıyla bana yaptırdıkları icra takibinde. 

“ Dursun Boran. Alkent 2000 Sitesi Dilfeza Sk 9 B.Çekmece- İstanbul “ şeklinde resmi belge ve bilgiyi gizleyerek, para sızdırmak için yanlış, mahkemeyi ve savcıları yanıltıcı adres yazıyorlar. Bilirkişilerin yanlı- yanlış karar vermesine neden oluyorlar. Bunu alışkanlık  haline getiren sanıklar Burak ve Orkun un B.Çekmece 7. Noterinden verdiği 14.01.2015 Trh. 01618 nolu yetki belgesinde. Şüpheliler Mahallede oturduğunu beyan etmişler. Aynı yerde, aynı şartlara haiz olmamıza rağmen onlar Mahallede oturuyorda. Ben nasıl sitede oturuyorum ? Şüphelilerin bu hareketleriyle dolandırıcılık suçu işliyorlar.

Şüpheliler, 10.05.2016 günü bana gönderdikleri ekte ki, B.Çekmece 1. İcra Müdürlüğü 2016/4639 E. İlamsız icra takibinde, yine ahlaksızca para sızdırmak için adresimi : Dursun Boran. Alkent 2000 Sitesi Dilfeza Sk 9 B.Çekmece- İstanbul. Yazmış. Sahtekarlık yapmışlar. 6766 TL zorla aidat diye para istiyorlar.  Oysa ne aldığım hizmet, nede borcum var.  

e6936da2-b6f8-478f-9221-782c44801595.jpg

AYLIK MAKBUZ GÖNDERMEDEN, 6 AYDA BİR İCRA TAKİBİ İLE SOYGUN YAPIYORLAR

Aidat denen talep için her ay makbuz gönderilmesi lazım. Bana böyle bir  tebligat gelmedi. Ödeme yapmıyacağım iddiasıyla her 6 ayda bir ahlaksızca, icra takibi yapıp. Huzur ve sükunumu bozuyor. Suç işlemeye tahrik ediyorlar. Mahallede ortak gider olmaz. 

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ

 Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına ( aydınlatmak zorunda olmasına rağmen ) ben ve diğer 294 kişiden site yönetimi olarak her ay Koruma Gideri( Güvenlik parası) adı altında 1900 TL senede 14 bin TL aidat adı altında zorla para topluyorlar. Senede toplanan para 5 milyon TL civarında. Bu şüphelilerin ifadesinde görülecektir.

 Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur.

     Deliller: 

     1-   B. Çekmece 1. İcra Müdürlüğü 2016/4639  E. Dosyası ( Uyap dan istenmesi) 

     2-   Mernis adresimi gösteren mahkeme tebligatı.

     3-   Şüpheli Burak ve Orkun un B.Çekmece 7. Noterinden verdiği 14.01.2015 Trh. 01618 nolu yetki belgesi. Belgede şüpheliler Mahallede      oturduğunu beyan ettikleri Vekaletname.

Netice ve Talep:

    Yukarda arz ettiğim sebepler ve sunduğum deliller, dahilinde, RESEN görülecek nedenlerle, TCK nın ilgili maddelerince, suç işlemeyi          alışkanlık haline getiren, şüphelilerin cezalandırılmasını, eylemlerine uyan maddelerce haklarında kamu davası açılmasını talep ediyorum. 30.05.2016

 

 

İlgili Haberler

3.Sayfa

Emniyet Müdürlüğü'ndeki silahlı saldırıda 4 emniyet görevlisi açığa alındı

3.Sayfa

Kadını otomobille metrelerce sürükledi

3.Sayfa

Şişli'de gecekondunun çatısı çöktü

3.Sayfa

Karşıyaka Belediye Başkanı 'papağan işkencesi'ne böyle yanıt verdi!

3.Sayfa

İstanbul'da AVM'de yangın

3.Sayfa

Adana'da 2 gündür sarhoş sanılan kişinin kafasından mermi çıktı

3.Sayfa

Acun Ilıcalı'dan Masterchef Murat Özdemir'e: İnsan müsveddesi

3.Sayfa

İstanbul'daki taksici cinayetinin zanlısı Ankara'da yakalandı

3.Sayfa

Merter'de tranvay yayaya çarptı

3.Sayfa

Maddi sıkıntı çeken üniversite öğrencilerine fuhuş tuzağı!

3.Sayfa

Yönetmenden oyuncuya: 'Ruh hastası, kaşar, hain'

3.Sayfa

İçinde çocuk vardı... Otomobili çektiler!