darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Maçoğlu: Bizi birinci yapan ekibi dağıttılar!

Tunceli Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ilçelerinde 34 öğretmenin görevden alındığını, bunun da 2 okulun kapanmasına neden olduğunu belirterek, “Bu sıkıntılar hepimize yansıyor. Dersim’de yüzde 99’lara varan eğitim düzeyi, 3-4 yıldır TEOG’da birinciliği, LYS’de ilk 6’ya girildiği dönemde bu ekibin dağıtılması hepimizi kaygılandırıyor ve ürkütüyor' dedi.

'NOHUT HASADI ŞENLİĞİ’NE KATILDI

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Dersimliler Derneği tarafından Eskişehir Lidya Park Düğün Salonu’nda düzenlenen 'Nohut Hasadı Dayanışma Yemeği’ne katıldı. CHP Milletvekili Utku Çakırözer ile çok sayıda kişinin katıldığı yemek öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Maçoğlu, gönderdikleri nohut tohumlarının Eskişehir’in Alpu İlçesine bağlı Sarıkavak Köyü’ndeki 20 dönümlük tarlaya ekildiğini ve bunun da hasadının toplandığını söyledi. Maçoğlu, “Eskişehir’de katıldığım bir panelde Eskişehir’de ekilmek üzere bizden nohut tohumu talebinde bulunulmuştu. Biz çok mutlu olmuştuk. İşte gelinen aşama bu. Bundan sonra da Türkiye’nin başka alanlarında, başka yerlerinde bizle birlikte bize öğreten bütün dostlarımızla bu işi yapmaya çalışacağız' dedi.

Ovacık ilçesinde öğretmenlerin görevden alınmasının sonucunda 2 okulun kapandığını açıklayan Fatih Mehmet Maçoğlu şunları söyledi:

“Dersim’in tamamında 418 öğretmen, 86 diğer kamu emekçileri görevden alındı. Mevcut bu tartışmalar sürdüğü süreç içerisinde 400’e yakın öğretmen göreve başlatıldı ama hâlâ 85 öğretmen ve personel göreve başlatılmadı. Benim ilçeme de sirayeti çok fazla oldu. Ovacık’ta 34 tane öğretmen ve personelin görevden alınması 2 tane okulun kapanmasına neden oldu. Yanlıştan dönüldü ama hâlâ benim de ilçemde 13 tane öğretmen personel arkadaşımız göreve başlatılamadı. Bu sıkıntılar hepimize yansıyor. Dersim’de yüzde 99’lara varan eğitim düzeyi, son 3-4 yıldır TEOG’da birinciliği, LYS’de ilk 6’ya girildiği dönemde bu ekibin dağıtılması hepimizi kaygılandırıyor ve ürkütüyor.'

'BARIŞ VE KARDEŞLİK FİLİZLENDİ’

Alpu İlçesi’nin Sarıkavak Köyü’nde çiftçilik yapan Hasan Özcan da Ovacık’tan nohut tohumlarını ekip hasadını bir süre önce topladıklarını söyledi. Özcan, “Siz bunu nohut olarak görüyorsunuz ama ben bunu barış ve kardeşlik tohumları olarak görüyorum. Başkanımız barış ve kardeşliği filizlendirdi, barış ve kardeşlik tohumlarını gönderdi bize. Barış ve kardeşliğe çok ihtiyaç olduğumuz bir dönemdeyiz. Bu nohutlarımızla öğrencilerimiz aydınlanacak geleceğin mimarı olacak' diye konuştu. (ESKİŞEHİR/DHA)

İlgili Haberler

Güncel

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Güncel

Bedelli askerliğe rekor başvuru

Güncel

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Güncel

İzmir'de bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim

Güncel

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü

Güncel

AKP'li başkan kazara kendini vurdu

Güncel

Akşener'den Erdoğan'a: Gardaşımızı İran'a teslim etmeyin

Güncel

Marmaris'te kıyı ve deniz dibi temizliğinde 3,5 ton çöp toplandı

Güncel

Uçak tuvaletinde sigara içen yolcuya bin 717 TL ceza kesildi

Güncel

'Geceleri Fetullah Gülen ölsün diye dua ediyordum'

Güncel

AKP üyelerini taşıyan otobüsle otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!

Güncel

İzmir'de trafik polisinin köpeğe ateş ettiği iddiası ile ilgili açıklama