darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Madalyası tehlikede

100 ve 200 metre dünya rekorlarını elinde bulunduran efsane sprinter Usain Bolt, Ağustos ayında başlayacak olan Rio 2016'da koleksiyonuna yeni olimpiyat madalyaları eklemenin planlarını yaparken vatandaşı Nesta Carter'dan gelen haberle sarsıldı. Kariyerinde 6 olimpiyat altın madalyası bulunan Bolt, söz konusu madalyaların üçünü kariyerindeki ikinci olimpiyat olan Pekin 2008'de kazanmıştı. 100 metre, 200 metre ve 4x100 metrede altın madalya kazanan 29 yaşındaki sprinterin, 4x100 metrede kazandığı madalya büyük olasılıkla elinden alınacak.

Pekin 2008'de Jamaika bayrak takımında Michael Frater, Asafa Powell ve Usain Bolt'la birlikte yarışan Nesta Carter'ın Pekin'de verdiği doping numunesinde yasaklı maddeler listesinde yer alan methylhexanamine maddesine rastlandı. Bunun üzerine B numunesinin açılmasını talep eden Jamaikalı sprintere gelen haber pek iç açıcı değil. Reuters ve Jamaican Gleaner'ın haberine göre 30 yaşındaki atletin B numunesi de pozitif çıktı. Bunun anlamı; Carter'ın Pekin'de yaptığı derecelerin iptal edilmesi ve Jamaika 4x100 bayrak takımının kazandığı birincilik unvanının geri alınması.

Jamaika'nın unvanının geri alınması durumunda 4x100 bayrak takımın yer alan atletlerin altın madalyaları da geri alınacak. Podyumun ikinci basamağında yer alan bir başka Karayip temsilcisi Trinidad & Tobago ilk sıraya terfi edecek. Japonya ikinciliğe, Brazilya üçüncülüğe tırmanacak. Carter'ın alacağı ceza resmiyet kazanınca Usain Bolt'un olimpiyat madalyası sayısı 5'e düşecek.
0 yorum

İlgili Haberler

Spor

Yıldırım: Fenerbahçe benim için bitmiştir

Spor

Amedspor'un açılış etkinliği için saha yok!

Spor

Beşiktaş, Erzurumspor'u muhteşem geri dönüşle devirdi: 3-1

Spor

Almanya Futbol Federasyonu pişman oldu: Mesut Özil olayında hatalıydım

Spor

Fenerbahçeli Giuliano, Suudi Arabistan yolcusu

Spor

Enes Ünal'ın yeni takımı belli oldu

Spor

Hakan Balta futbolu bıraktı

Spor

Napoli, Arsenal'ın kalecisini kiraladı

Spor

Galatasaray'dan Carole açıklaması

Spor

Trabzonspor yeni transferi KAP'a bildirdi

Spor

Galatasaray Başkanı'ndan Emre Akbaba açıklaması

Spor

Galatasaray, Emre Akbaba'yı Fenerbahçe'ye bırakmadı