darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Manisa'da Ensar Vakfı'nın yaz kampı ailelerin desteğiyle açıldı

 Açılışın önünde ailelere broşür dağıtan CHP il örgütü, ailelerin tepkileriyle karşılaştı.

Başta CHP’llier olmak üzere bazı sivil toplum kuruluşlarının da eleştirdiği Ensar Vakfı’nın Manisa’daki yaz okulu, geçen hafta içinde kentte gerçekleştirilen birçok eyleme rağmen, bu sabah Murat Germen Ortaokulu’nda açıldı. Bunun üzerine CHP’liler, okula gelerek bahçede nöbet başlattı.

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul da, nöbete destek verdi. Bir tarafta Ensar Vakfı’nın yaz okuluna karşı olan CHP’liler, diğer tarafta Ensar Vakfı yer alırken, okul bahçesinde polisin sıkı güvenlik önlemi aldığı görüldü. Polisle CHP’liler arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç de okula gelerek CHP’lilerle görüştü.

'Bu vakfın aklanmasına karşıyız’

Okul bahçesini terk etmeyen grup adına konuşan CHP Milletvekili Biçer, yaz okulu iptal edilene kadar okuldan ayrılmayacaklarını belirtip, “Devletin maddi ve manevi olarak destek verdiği bu kursta Ensar Vakfı’nın adının geçmesine karşıyız. Biz bu kursların düzenlenmesine karşı değiliz. Kursları Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük düzenlesin. Biz de çocuklarımızı verelim. Adı tecavüzle anılan, insanların tüylerini diken diken eden bir olayla anılan bu vakfın adeta devlet eliyle korunup kollanmasına, devletin vakfı aklamak için kurumlarını açmasına karşıyız. Bu çocuklar hepimizin çocukları. Biz çocuklarımızı Ensar Vakfı’na kimsesizce teslim etmek istemiyoruz. Bize destek olun. Çocukları Ensar karanlığından kurtaralım' dedi.

ensaricerik1.jpg

Bazı veliler çocuklarını geri götürmüş

Kursa karşı okul bahçesinden ayrılmayacaklarını söyleyen Biçer, “Vali beyle görüştük. Kendisi göreve yeni başladığını ve konuyu araştıracağını söyledi. Biz yaz okulunun iptali için hukuki süreci başlatıyoruz. Vali’den yaz okuluna giden çocukların listesini istedim. Sabah çocuğunu kursa getiren yaklaşık 15 veli, geri döndü. Söyledikleri gibi 65 öğrenci değil. Bazıları da Ensar Vakfı yöneticilerinin çocukları. Bu kurs onlara özel mi açıldı? Kamu kaynaklarını çarçur ediyorlar' diye konuştu.

Umurlarında olmadı

ensaricerik2.jpg

Kursa karşı tepkiler sürerken vakıf yöneticileri hiçbir şey yokmuş gibi açılışı gerçekleştirdi. Okul binası önünde yapılan açılışta konuşan Ensar Vakfı Manisa Şubesi Başkanı Arif Çeler, “Dört yıldan bu yana kurs açıyoruz. Velilerden gelen talep üzerine yaz kurslarını açıyoruz. Bizim derdimiz, öğrencilerin kendi dinini öğrenebilmesidir. Hakka hizmeti gözetiyoruz. Açacağımız kursta basketbol, futbol oynanacak, geziler düzenlenecek. Şu anda kayıt yaptıran 65 öğrenci var. Daha çok talep var. Sayı ikiye katlanacak. Biz tepkileri önemsemiyoruz. Biz kendi işimize bakıyoruz' dedi.

Ensar Vakfı’nın yaz okuluna karşı olan grup, açılışın ardından okul çıkışında broşür dağıttı. Bu sırada Ensar Vakfı’nın yaz okuluna çocuğunu gönderen velilerle broşür dağıtanlar arasında tartışma yaşandı.

ensaricerik3.jpg

Broşüre tepki gösteren bir veli, “Cumhuriyet Halk Partisi gitsin başka şeylerle uğraşsın. Yazık günah' diye çıkıştı. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay da tepki gösteren veliye, “Ensar Vakfı da devletin imkanlarını kullanmasın' diye bağırdı.

Bazı veliler broşürleri almazken, bazıları da aldıkları broşürleri yırttı.

İlgili Haberler

Güncel

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Güncel

İzmir'de bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim

Güncel

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü

Güncel

AKP'li başkan kazara kendini vurdu

Güncel

Akşener'den Erdoğan'a: Gardaşımızı İran'a teslim etmeyin

Güncel

Marmaris'te kıyı ve deniz dibi temizliğinde 3,5 ton çöp toplandı

Güncel

Uçak tuvaletinde sigara içen yolcuya bin 717 TL ceza kesildi

Güncel

'Geceleri Fetullah Gülen ölsün diye dua ediyordum'

Güncel

AKP üyelerini taşıyan otobüsle otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!

Güncel

İzmir'de trafik polisinin köpeğe ateş ettiği iddiası ile ilgili açıklama

Güncel

ÖKK darbe girişimi davasında ara karar açıklandı

Güncel

Türkiye'de bir Almanya vatandaşı tutuklandı