darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Yeni parti kuruluyor

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Manisa'da hızlı tren güzergahıyla ilgili açıklama

Ankara-İzmir arasındaki tren yolculuğunu 14 saatten 3 saat 30 dakikaya indirecek olan Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-Uşak-İzmir Yüksek Hızlı Demiryolu Projesi'nin Manisa bölümündeki güzergah tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Yunusemre İlçesi'ndeki muhtarlarla bir araya gelip bilgi verdi. Hızlı tren projesinin Manisa'ya artı katacağını kaydeden Özdağ, "Ön proje ihalesi yapılarak yol güzergahı belirlendi. Merkezde iki tren hattı var. Şehrin içinden geçen iki banliyö tren hatlarından birisi de kaldırılacaktı. Bununla ilgili Resmi Gazete'de bir güzergah yayınlandı. Bu güzergah yayınlanınca ben de infiale kapıldım. Karar şehri ikiye bölüyordu, devlete çok ciddi bir kamulaştırma yükü getirecekti. Bunun üzerine Ulaştırma Bakanı ile görüştük. 'Bu yol geçmişte anlaştığımız gibi çevre yolunun altından geçecek' dediler. Hem müsteşarla hem de Devlet Demiryolları Genel Müdürü ile görüştüm. Resmi Gazete'de bir problem varsa ona bakacaklar. Eğer telafisi olmayan bir problemse Resmi Gazete'yi de değiştireceğiz. Ulaştırma Bakanı devreye girecek. Hattın doğru şekilde tanımlanması için çalışma yapılacak" diye konuştu.

'BİZE GÜVENİN'

Manisalıların tedirgin olmamasını isteyen Özdağ, "Kimse imar ve istimlak endişesi yaşamasın. Bize güvenin. Sözümüz sözdür. Hızlı tren Manisa'nın içinden geçmeyecek. Kimse endişeye kapılmasın. Resmi Gazete'de yayınlanan şeklini düzelteceğiz ama bunu da yapanları bulacağım. Acaba bürokraside birilerinin hesabı mı var, burada bir yanıltma, halkı infiale teşvik etmek mi var? Açıklamalar bilindiği halde bu şekilde yapılmış olması kabul edilemez. Hepsi düzeltilecek" dedi.

Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan da Resmi Gazete'deki kamulaştırma kararının kendilerini tedirgin ettiğini belirtip, "Muhtarlar olarak bizler de hızlı tren hattının şehir içinden geçmesini ve şehri ikiye bölmesini doğru bulmuyoruz. Yapılan açıklamaların ardından şehrin dışından çevre yolundan geçeceğini öğrendik ve çok mutlu olduk" diye konuştu.

İlgili Haberler

Politika

Bakan Akar: Faaliyetler Rusya ile koordineli şekilde devam edecek

Politika

AKP'den AKP'liye 26 milyonluk ihale aktarıldı

Politika

Sağlık Bakanlığı'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması

Politika

Adnan Oktar 'Bacılarla' imam nikahı kıymış!

Politika

İyi Parti'de yeni 9 il başkanı

Politika

Ordu'da yeni Belediye Başkanı belli oldu

Politika

İyi Parti kurucularından Özcan Yeniçeri'ye otomobil çarptı

Politika

'Suriye'de büyücüler insanların korkularından gelir elde ediyor'

Politika

İyi Parti'den yerel seçim açıklaması

Politika

Komünistlerden milletvekillerine açık mektup!

Politika

İsrail: Rus askerlerin ölümünden dolayı üzgünüz, ama sorumlusu Esad, İran ve Hizbullah'tır

Politika

'Katar, Varlık Fonu'na ortak ediliyor'