darbeicindedarbegif.gif

Meclis'te 'Çapsız Bakan' gerilimi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri Meclis'i gerdi. Gök, Bakan Ramazanoğlu için "çapsız" ifadesini kullanınca AKP milletvekilleri sıra kapaklarına vurarak protesto etti.

HDP'nin Sema Ramazanoğlu hakkında verdiği gensoru önergesi Meclis'teki tansiyonu yükseltti. CHP Grupbaşkanvekili Levent Gök, çocuk istismarlarını bakanlığın gördüğünü; ancak üzerini örttüğünü iddia etti. Bakan Ramazanoğlu'nun tüm bu yaşananlara rağmen Ensar Vakfı'nı savunduğunu ifade eden Gök, uyuşturucu kullanım yaşının 10'lara düştüğünü söyledi. İşte Gök'ün AK Partili vekilleri kızdıran o sözleri:

"Çocuklarımızı bir Aile Bakanı'ndan korumaya çalışıyoruz.Uyuşturucu kullanım yaşının 10'lara düştüğü, çocukların fuhşa zorlandığı bir ülkede Aile Bakanı, 'Anamuhalefet partisi lideri, benim analık hakkımı sorgulayamaz' diyor. Sayın bakanım, sizin bu çapsız bakanlığınızı sorgulamak benim genel başkanımın hakkı ve haddidir."

RAMAZANOĞLU'NDAN CEVAP
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu da sataşma gerekçesiyle söz aldı. Ramazanoğlu, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün TBMM'nin bir üyesi, bir kadına ve Hükümetin bir bakanına karşı kullandığı üslubu şiddetle kınadığını belirterek, "Anneliğimi sorgulamak kimsenin ne hakkıdır, ne haddidir. Sözlerimin de arkasındayım. Nezaket ve saygıya davet ediyorum. Bizim çapımızı değerlendirecek olan millettir ve sandıktır. Millete, sandığa gittiğimizde kimin çapının ne olduğuna millet karar veriyor ve biz de o kararla buradayız" diye konuştu.

GENSORU KABUL EDİLMEDİ
Konuşmaların ardından gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi. Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Başkanlık Divanı olarak dün Balıkesir'de bir şehidin cenaze töreninde CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'e yapılan saldırıyı kınadıklarını, siyasetin içinde şiddetin hiçbir zaman yer almaması gerektiğini söyledi.Hamzaçebi, daha sonra alınan karar gereğince tasarı ve teklifleri sırasıyla görüşmek üzere, yarın saat 15.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı. Birleşimin kapanmasının ardından bazı AK Parti'li kadın milletvekilleri, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yanına giderek Gök ile ilgili tepkilerini ifade etti.

 Çok Okunanlar

Ahmet Hakan, Atatürk'e hakaret eden gericiye böyle sahip çıktı

Ankara'daki patlama sesinin nedeni belli oldu

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

İlgili Haberler

Politika

AKP'den yeni bedelli açıklaması

Politika

MHP'den İyi Parti'ye çok sert yanıt!

Politika

Akşener'in evinin önüne kendilerini zincirlediler!

Politika

CHP'de kurultay için toplanan son imza sayısı açıklandı

Politika

Bülent Tezcan: Bir diktatörlükle karşı karşıyayız

Politika

Hasan Güneş | AKP'nin eşitlik anlayışı

Politika

Bakan yardımcıları belli olmaya başladı

Politika

Topun ağzında hangi cemaat var?

Politika

FETÖ mağduru genç kız ismini değiştirdi!

Politika

'Kanal İstanbul' projesi için özel yasal düzenleme geliyor

Politika

Eski AKP'li bakan: Adnan Oktar'ı tanımıyorum

Politika

Bahçeli'den İyi Parti yorumu