Çok Okunanlar

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Meclis'te Hacettepe Üniversitesi tartışması

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, terör örgütünün üniversitelerde yuvalandığını iddia etti. HDP sıralarından gelen sataşmalara, sert yanıtlar veren Haberal, CHP'li vekillere de olayla ilgili uyarılarda bulundu. Gerginlik, HDP'nin tartışmaya katılması ile yükseldi.

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal da yılbaşından bu yana 154 asker ve polisin şehit edildiğini anımsatarak, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Haberal, Hacettepe Üniversitesinde yaşanan olaylarda bölücü terör örgütü mensuplarının milliyetçi, bayrağını seven öğrencilere saldırdığını, darp ettiğini anlattı.

Milliyetçi, bayrağını, ülkesini seven öğrencilerin yalnız olmadığını vurgulayan Haberal, bölücü terör örgütünün Çözüm Süreci'nde üniversitelerde örgütlendiğini iddia etti.

CHP'Lİ ALTAY: ÜNİVERSİTELERDE AJANLAR VE PROVOKATÖRLER KAYNIYOR

AKP iktidarının bu duruma sessiz kaldığını savunan Haberal'ın sözleri üzerine söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da üniversitelerde ajanlar ve provokatörlerin kol gezdiğini belirterek, "Vatansever tüm gençlerden, yurtsever tüm gençlerden hiçbir menşei ayrımı yapmadan üniversiteleri karıştırmak suretiyle Türkiye'yi karıştırmak hesabı yapan ajan ve provokatörlere alet olmamalarını istiyorum." dedi.

"CHP'NİN VATANSEVERLİĞİNİ SORGULAMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL"

CHP milletvekillerinin Hacettepe Üniversitesine gittiklerini aktaran Altay, "CHP'li gençlerle ülkücülerin kavga ettiğine yönelik bize gelen duyum tetkik edilmiş, olayın tam öyle olmadığı anlaşılmakla beraber, arada kalan CHP'li birkaç gençlik kolu üyemiz de darp edilmiştir, bıçaklanmıştır. Olay budur, bundan ibarettir. CHP'nin vatanseverliğini, bayrakseverliğini sorgulamak bu kürsüden kimsenin haddi değildir." değerlendirmesinde bulundu.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da Türkiye'nin terör örgütünün saldırıları altında olduğunu anımsatarak, üniversitelerdeki bölücü terör örgütü mensuplarının durumuna dikkati çekti.

Akçay, "AK Parti hükümetinin üniversitelerdeki olaylarla ilgili hassasiyeti yok, rektörler dehükümet frekansından gitmektedir." ifadelerini kullandı.

HDP'Lİ BEŞTAŞ: BÜTÜN KÜRT ÖĞRENCİLER 'TERÖRİST' DİYE YAFTALANIYOR

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ise parti olarak üniversitelerde yaşanan olaylarla ilgili her gün onlarca telefon aldıklarını, çok sayıda Kürt öğrencinin farklı üniversitelerde gözaltına alındığını savundu.

Kürt öğrencilere yönelik linç, öldürme teşebbüsleri, eve hapsetme olayları yaşandığını iddia eden Beştaş, "Herkesin öğrenin görme hakkı vardır. Bütün Kürt öğrencilerini terör yaftasıyla yaftalamayı kınadığımızı ifade ediyorum." diye konuştu.

MHP'Lİ CELAL ADAN'DAN HDP'Lİ BEŞTAŞ'A TEPKİ

Beştaş, sözleri üzerine kendisine tepki gösteren MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ile tartıştı. Tartışmanın ardından yerinden söz alan Beştaş, Adan'ın "onlar Kürt değil, PKK'lı" dediğini iddia etti.

MHP'li Adan da Beştaş'ın "Kürtler öldürülüyor" ifadesinin Türklere, Türk devletine bir hakaret olduğunu belirterek, "Burada oturan bakan bir Kürt. 'Kürtler öldürülüyor' ifadesi ayrılıkçı, ırkçı, terör örgütünün ifadesidir. Dün Cizre'de Kürt vatandaşlarımız HDP'li milletvekillerini kovdular, onları kutluyorum. PKK'lılar döktükleri kanda boğulacak, PKK'lıları Kürtler o kanda boğacak." değerlendirmesinde bulundu.

AHMET AYDIN: KÜRTLERE EN ÇOK ZARARI PKK VERMİŞTİR

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın da yaşanan tartışma üzerine, Kürtlerin hiç kimsenin tekelinde bulunmadığını, kimsenin Kürtlerin temsilcisi gibi konumlandırılmaması gerektiğini vurgulayarak, "Kürtler ile PKK'yı özdeşleştirmek en çok da Kürtlere yapılan bir haksızlıktır, zulümdür. Kürtlere en çok zararı PKK terör örgütü vermiştir. PKK terör örgütünü lanetlemek zorundayız." diye konuştu.

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

Musa Anter'in katil zanlısı AKP'den aday adayı oldu

Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye büyük ölçüde ekonomik ve siyasi bağımsızlığını kaybetti

Politika

'Cumhurbaşkanı'na hakaretten' iki kişi tutuklandı

Politika

Hopa'da CHP, HDP, Halkevleri ve ÖDP yerel seçimlerde birlikte hareket edecek

Politika

Zaman gazetesinin sahibine FETÖ'den beraat

Politika

Danıştay, İçişleri Bakanlığı'nın kararını kaldırdı: AKP'li başkan FETÖ'den araştırılsın

Politika

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Politika

AKP'nin teklifini reddeden eski başkan, CHP'den aday oluyor

Politika

HDP Grup Başkanvekili Bilgen görevinden ayrıldı

Politika

Kaşıkçı'nın dini nikahlı eşi ortaya çıktı

Politika

Demirtaş hangi ilden aday gösterilecek?