Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Meclis'te 'pazarlık' gerilimi

Meclis'te AKP-CHP arasında yaşanan gerilime bu kez MHP de katıldı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP'lilerin anayasa görüşmeleri sürecinde kendilerini en çok hedef aldıkları “kürsü işgali' tepkilerine yanıt verirken, 2012 yılında Büyükşehir Yasası görüşmelerinde AKP’ye karşı MHP’lilerin de kürsü işgal ettiklerini anımsattı.

Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın haberine göre, Özel, “Muhalefete muhalefet etmek istemezdim' dedi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da partisine yönelik “hükümet pazarlığı' iddialarına yanıt verirken, 7 Haziran seçimlerinden sonra AKP-CHP arasındaki istikşafi görüşmeleri anımsatınca ortam bir anda gerildi.

CHP’liler ile MHP’liler arasında “pazarlık' polemiği karşılıklı atılan laflarla sürdü. CHP’lilerin pazarlık iddialarına Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerinin yol açtığını anımsatmaları üzerine tartışmaya AKP'liler de katıldı. Gerilim büyüyünce oturumu yöneten Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı birleşime ara verdi. Tartışmalar arada daha da tırmandı. 

AKP'li Osman Aşkın Bak, CHP’lilere sert tepki gösterirken, MHP’li Divan Üyesi Zihni Açba, “Kim pazarlık yaptıysa şerefsizdir, ama yapılmadığı halde yapıldı diyen de beş katı şerefsizdir' diye bağırdı.

CHP’li Özel, “Muhataplarınız söylüyor' deyince AKP'liler sert tepki gösterdi. Meclis’teki kürsü işgali olayında bacağından ısırıldığını iddia eden AKP'li Muhammet Balta, Özel’e, “Niye çarpıtıyorsun, iş arama Özgür, doğru konuş' dedi.

CHP’li Hüsnü Bozkurt, “Niye itiraz ediyorsunuz, Başbakan söyledi' deyince, AKP'li Halis Dalkılıç, Bozkurt’un üzerine yürüdü. Dalkılıç’ı AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AKP'li vekiller güçlükle durdurdu. 

Bozkurt, “O lafın karşılığı ahlaksız değildi, ayıplıyorum, yakışmadı' deyince de Dalkılıç, “Sen önce ahlaklı konuş' tepkisini verdi, Bozkurt da, “Terbiyesiz, haddini bil' dedi.

CHP’li Muharrem İnce ise AKP'lileri hedef alarak, “Açıktan oy kullanıp, yüksek sesle konuşup kavga edenler FET֒cü olmadığını kanıtlamaya çalışıyor' dedi. 

İlgili Haberler

Politika

İlker Başbuğ: İmam Hatip Liselerinin sayısının artırılmasının nedenleri nedir?

Politika

Bilal Erdoğan çocukluğuna indi: Babamı cezaevine girerken göremedim, ona sarılamadım

Politika

Ahmet Türk, Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı

Politika

Vatandaş faturasını ödeyemiyor... Saray, bir yılda bin 300 konutun elektriğini tüketiyor

Politika

CHP ve İyi Parti'de 14 il için hareketlilik

Politika

Orhan Gencebay: Her dönemin adamı olmak bukalemunluktur

Politika

Kahve falı baktıran CHP'li Gürsel Tekin: Başkan adaylığı gözüküyor

Politika

KHK'lı doktorların çalışmasını kısıtlayan madde değiştirildi

Politika

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Politika

'Anadolu'da gençler çok yalnız ve umutsuz'

Politika

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Şahin, serbest bırakıldı

Politika

CHP'li Torun'dan Mansur Yavaş açıklaması