Çok Okunanlar

Nihat Genç hakkında suç duyurusu... 'Suçüstü yakalandılar'

Türkiye ‘Kaşıkçı' dedikçe Selman paraları akıtmış

Can Ataklı: Nerede savcılar, bu ajanlık değil mi?

AKP'li vekil: 'Trenin önüne atlayıp ölüyor bunlar'

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

Meclis'te provokasyon yapan Şamil Tayyar'a CHP'den çifte cevap

Meclis Genel Kurulu'nda CHP'nin grup önerisi görüşüldüğü sırada CHP milletvekilleri ile AKP milletvekilleri arasında gerginlik çıktı. Bugün Meclis'te yaptığı basın toplantısında ABC'nin ortaya çıkardığı Ankara saldırısındaki ihmalin belgesini açıklayan Eren Erdem'in AKP'li vekillerin öfkesini üzerine topladığı, genel kurul toplanınca açıkça ortaya çıktı.

TBMM Genel Kurulu'nda partisi adına söz alan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, yaşanan terör olaylarına ilişkin CHP ve HDP'ye yönelik eleştirilerde bulundu. Tayyar, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in de saldırının olduğu gece sosyal medyadan "IŞİD yaptı" diye mesaj attığını iddia etti.

ERDEM KONUŞAMADI

Tayyar'ın eleştirisine yanıt vermek için kürsüye gelen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'e AKP vekiller tepki gösterdiler. Bir türlü konuşamayan Eren Erdem, bir süre kürsüde bekledi.

AKP'Lİ VEKİL KÜRSÜYE YÜRÜDÜ

AKP İstanbul Milletvekili seçilen Tayyip Erdoğan'ın eski şoförü Ahmet Hamdi Çamlı, Erdem konuşmaya başladığı esnada elindeki telefonla bir şey göstermek üzere kürsüye yürüyünce ortalık karıştı.

56c5e518c03c0e5e58a576ec.jpg

Kavga esnasında daha önce Meclis'te Kamer Genç'e küfür ederek üzerine yürüyen ve Meclis kavgalarında ön sıralarda yer alan AKP Tokat Milletvekili de Eren Erdem'in üzerine yürüdü.

Genel Kurul'un ortasında bir süre karşılıklı atışan milletvekilleri Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin 15 dakika ara vermesi ile yatıştı.

İKİNCİ KEZ ARA VERİLDİ

Verilen aranın ardından kürsüye sırayla tekrar Eren Erdem geldi. Erdem'in ardından ise Şamil Tayyar konuştu.

CHP'li Özgür Özel, sataşma gerekçesiyle söz istedi. Özgür Özel, "Böyle bir gündemde Şamil Tayyar gibi bir ismi kürsüye çıakrdığınız için AKP Grup Başkanvekillerine teessüf ediyorum" dedi. Özel, polis memuru kardeşini Gençlik Hizmetleri ve spor İlçe Müdürü olarak atanmasını hatırlattı ve Tayyar'ın yerli ve milli eleştirilerine yanıt verdi.

Bu sırada Meclis Genel Kurulu'nda yaşanan tartışmaların devam etmesi üzerine Meclis Başkanvekili Hamzaçebi ikinci kez oturuma 30 dakika ara verdi.

ZEYİD ASLAN, CHP SIRALARINA YÜRÜMEK İSTEDİ ANCAK MEVKİDAŞLARI TARAFINDAN ENGELLENDİ

Arada ayağa kalkan AK Parti ve CHP Milletvekilleri yüksek sesle tartışmaya başladı. Bu sırada CHP'li bir kadın milletvekillerinin sesinin yükseldiği duyuldu.  AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, CHP sıralarına yürümek istedi ancak mevkidaşları tarafından engellendi. Sakinleştirilmeye çalışılan Zeyid Aslan'ın sık sık masaya vurarak bağırdığı görüldü. Zeyid Aslan daha sonra milletvekilleri tarafından sakinleştirilerek dışarıya çıkarıldı. Genel Kurulun tekrar başlamasının ardından MHP; HDP; CHP ve AK Parti Grup Başkanvekilleri söz alarak yaşanan olayı eleştirdi. Eren Erdem daha sonra tekrar kürsüye çıkarak attığı tweetlerle ilgili daha önce onlarca kez açıklama yaptığını söyleyerek yineledi.

HAYDAR AKAR'DAN CEVAP: TSK'YI YIKARKEN KAÇ LİRA KAZANDIN

Şamil Tayyar'ın sataştığı isimlerden biri olan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Şamil Tayyar'ın Ergenekon ve Balyoz hakkındaki kitaplarını hatırlatarak "Sen Türk ordusunu bitiren bu kitaplardan kaç lira kazandın" diye sordu.

"BU ÜLKEYE LAZIM OLAN YERLİ BİR CUMHURBAŞKANI, YERLİ VE MİLLİ BİR HÜKÜMET'

AKP Şamil Tayyar'ın konuşmasında sataşma olduğu gerekçesiyle kürsüye çıkan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar "Bu ülkeye lazım olan yerli bir Cumhurbaşkanı, yerli ve milli bir hükümet" deyince Genel Kurul'da tansiyon yine yükseldi. AK Partili Milletvekilleri CHP sıralarına yürüdü. Grup Başkanvekilleri milletvekillerinin tartışmasını engellemek için araya girdi. Akif Hamzaçebi yine birleşime ara verdi.


 

İlgili Haberler

Politika

Mavi listede aranan IŞİD üyesi terörist teslim oldu

Politika

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Politika

'CHP'nin İstanbul ve Ankara adayı kesinleşti' iddiası

Politika

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Politika

ÇHD Öğrenci Komisyonu, Adalet Bakanlığı'ndan ruhsatını alamayan avukat için buluşuyor

Politika

Bu kez İstanbul'a 553 villa için Beykoz'da ihanet ediyorlar!

Politika

Tren faciasında ifadeler ortaya çıkıyor: Makas değiştirmeyi unuttum

Politika

Abdullah Gül'den dikkat çeken ziyaret

Politika

Sarah Jessica Parker'ın 'Seher'i neden okuduğu ortaya çıktı

Politika

'İstanbul'da anahtar HDP seçmeninde'

Politika

CHP, İyi Parti ile uzlaşma sonrası beş il için daha çok çalışacak

Politika

MHP, bir ilden daha çekildi