darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Medlog Lojistik işçilerine Kıbrıs'tan destek

Kıbrıs'ta sınıf temelli sendikal mücadele yürüten DSF üyesi sendikalar PEO, DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, BES, KOOP-SEN ortak bir açıklama yaparak, Türkiye’de DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasının, MSC Medlog Lojistik işyerinde örgütlenmesine karşı, hukuksuz, Anayasaya aykırı bir şekilde 130 sendikalı işçinin işten atılmasını kınadı.

Dünya Sendikalar Federasyonu üyesi sendikalarının yaptığı ortak açıklamada, Türkiye’deki OHAL koşullarının işçi ve emekçilerin sendika mücadelelerine de yönelik kısıtlamalar getirdiği vurgulanarak şunlar ifade edildi: “Türkiyedeki OHAL koşulları gerekce gösterilerek, işçilerin ve sendikaların en temel haklarını kısıtlama ve yasaklama yaklaşımlarını “Olağanüstü Sömürü' ve “Olağanüstü Hukuksuzluk' olarak değerlendiriyoruz. Koyteynr taşımacılığı alanında dünyanın ikinci büyük koyteynr operatörü olan (Medirenaan Shipping Company) MSC isimli şirketi Türkiyedeki işçilerin sendikalaşma ve örgütlenme hakkına saygı göstermeye çağırıyoruz.'

Sendikalar yaptıkları açıklamada, maddi ve manevi tüm güçleriyle sınıf dayanışması temelinde DİSK Nakliyat-İş’in yanında olacağını vurguladı.

İşte açıklamanın tam metni:

"MSC Medlog Lojistik İşçilerinin Mücadelesini Selamlıyoruz

Türkiye’de DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasının, MSC Medlog Lojistik işyerinde örgütlenmesine karşı, hukuksuz, Anayasaya aykırı bir şekilde 130 sendikalı işçinin işten atılmasını şiddetle kınıyoruz.

Kıbrıs’ta sınıf temelli sendikal mücadele yürüten DSF üyesi sendikalar DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, BES, KOOP-SEN ve PEO sendikası olarak, DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasının yürüttüğü onurlu mücadeleyi selamlıyoruz.

Türkiyedeki OHAL koşulları gerekce gösterilerek, işçilerin ve sendikaların en temel haklarını kısıtlama ve yasaklama yaklaşımlarını “Olağanüstü Sömürü' ve “Olağanüstü Hukuksuzluk' olarak değerlendiriyoruz.

Koyteynr taşımacılığı alanında dünyanın ikinci büyük koyteynr operatörü olan (Medirenaan Shipping Company) MSC isimli şirketi Türkiyedeki işçilerin sendikalaşma ve örgütlenme hakkına saygı göstermeye çağırıyoruz.

Bizler, MSC Medloğ işçilerinin ve kardeş sendika Nakliyat-İş’in, örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılmasını, işten durdurulan işçilerin yeniden işbaşı yaptırılmasını acilen talep ediyoruz.

Maddi ve manevi tüm gücümüzle sınıf dayanışması temelinde DİSK Nakliyat-İş’in yanında olacağımızı bir kez daha vurgularız. Atılan İşçiler Geri Alınsın. Yaşasın Uluslararası Sınıf Dayanışması"

İlgili Haberler

Güncel

Trabzon'da yangın: 80 dönüm alan zarar gördü

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!