Çok Okunanlar

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

CHP milletvekili hayatını kaybetti

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Medya tarihinin en yüz kızartıcı diyaloğu; Hürriyet'e yeni yayın yönetmeni için iktidardan onay arayışı

Doğan Medya Ceosu ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ'ın, Enerji-Tabii Kaynaklar Bakanı ve  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'a Hürriyet'in yeni genel yayın yönetmeni konusunda yaptığı çalışmaları aktardığı ortaya ve onay almaya çalıştığı çıktı.

Medya-iktidar ilişkileri konusunda, bugüne kadar ortaya çıkan en yüzkızartıcı diyalog olduğuna kuşku bulunmayan yazışmalarda, Yalçındağ, Hürriyet gazetesine yeni bir genel yayın müdürü atanmasına ilişkin olarak hükümetin ve Erdoğan ailesinin eğilimini öğrenmeye ve onayını almaya çalışıyor.

aydin-dogˆan.jpeg

AHMAT HAKAN İÇİN ONAY ARAYIŞI

Berat Albayrak'a attığı mailde Erdoğan'ın başkanlık sistemi taleplerini destekleyeceklerini belirten ve Sedat Ergin'in attığı manşetleri eleştiren Yalçındağ, Ahmet Hakan'la ise aynı fikirde olduğunu belirterek Berat Albayrak'a şu maili iletiyor:

“Bildiğiniz gibi uzun zamandır Hürriyet gazetesinde yapılan hatalar, yanlışlar ve gazetedeki satış kaybı sebebiyle mevcut genel yayın müdürünün (Sedat Ergin’i kastediyor) değiştirilmesi gerektiği konusunda 2 aydır çalışmalar yapmaktayım. Sedat değiştiğinde kim olmalı ki ben kefil olayım diye ciddi bir araştırma yapmaktayım. Sonunda benim sorumluluğumda işi yeni birine teslim edeceğim ama beni zor durumda bırakacak biri olmaması lazım. 

BALDIZINI BERAT'A JURNALLIYOR!

"Bu arada Vuslat (Aydın Doğan’ın kızı, Ali Sabancı’nın karısı, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’yı kastediyor), 'ben Sedat’a çok güveniyorum benim adamım oldu’ diye Sedat’tan vazgeçmiyor. Sedat benimle yaptığı her toplantıyı Vuslat’a gidip anlatıyormuş diye Sedat’a çok güveniyormuş.

berat3.jpeg

'AHMET'İ DÜŞÜNÜYORUZ, NE DERSİNİZ!'

"Diğer taraftan Aydın bey de nasıl olsa Sedat değişecek diye düşündüğü için kim olmalı ki rahat etsin ve güvensin diye bir çalışma içinde. Ahmet Hakan’ı düşünüyorum dediğinde ben Ahmet ile uzun toplantılar yaptım. Ahmet’te şunun farkındaki biz birbirimizi anlamalıyız ki birlikte çalışalım. Sonunda gördüm ki ben Ahmet’e kefil olabilirim. Benimle çok paralel düşünüyor. Ayrıca sadece size bağlı olursam çalışırım, Vuslat hanım müdahale ederse çalışamam diyor. Bugün gazeteciler.com da çıkan haber ilginç. Çoğu doğru. Vuslat’ın kendi yapmak istediği, Aydın beyin olmaz dediği dahil doğru. Vuslat genel yayın müdürü olacakmış. Olmaz dedi. Ben Ahmet ile bu işi yapabileceğimizi düşünüyorum. Düşünmekte fayda görüyorum.'

 

İlgili Haberler

Güncel

Andımız'ın yazarı Reşit Galip anıldı... 'Andımız'ı her yerde okuyacağız'

Güncel

İhsan Eliaçık'dan Türkçe ezan şartı

Güncel

Ünlü fast food zincirinin hamburgerinden kurtçuk çıktı

Güncel

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı değişecek

Güncel

Bakan Akar'dan Kaşıkçı açıklaması: Ceset valizlerle...

Güncel

173 üniversite topluluğundan ortak bildiri: Andımız yeniden okutulsun

Güncel

Yandaş sendikanın yöneticisi öğrenciye taciz iddiasıyla açığa alındı

Güncel

'Anadolu Kültür' operasyonunda Bilgi Üniversitesi çalışanı Aksakoğlu tutuklandı

Güncel

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin cami yıkımında skandal görüntüler!

Güncel

‘Millet bahçesi' açılışına en son vatandaşlar alındı

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı