Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Mehmet Metiner: Genel merkezde FETÖ'cü kalmayacak

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, hükümetin 15 Temmuz darbesinden sonra FET֒yle mücadele için OHAL kararnameleriyle binlerce insanın uğradığı mağduriyetlerle ilgili, “Bu mağduriyet söylemi bizzat hain ve alçak FET֒cü unsurların kullandıkları söylem' dedi. Yaygın bir mağduriyet kanaatinde olmadığını ifade eden Metiner, gözden kaçmış yanlışlık ve haksızlıklar konusunda hükümetin önlem aldığını ve mağduriyetleri giderecek bir mekanizma kurduğunu belirtti.

Metiner, Kurban Bayramı’nda seçim bölgesinde katıldığı bir açılışta, “FET֒nün AK Parti’ye sızmadığını söylemek en hafif tabirle safdillik olur' diyen Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’e destek verdi. 'FETÖ temizliği konusunda titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü’ belirten Metiner, “AK parti içine sızmış ya da sızdırılmış FET֒cü unsurlar kesinlikle temizlenecektir. İster genel merkezde, parti grubunda ya da belediye meclisi olsun bu alçak örgütle irtibatlı olduğu tespit edilen hiç kimse partide yer alamayacaktır' dedi.

AKP'li Metiner, 15 Temmuz mağduriyetleri ile parti içinde FETÖ mücadelesinin yapılmamasına ilişkin parti içinde gelen açıklamalar konusunda Duvar’a şu değerlendirmeleri yaptı:

FETÖ MAĞDURİYETLER ÜZERİNDEN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYAMAZ: Bu mağduriyet söylemi bizzat hain ve alçak FET֒cü unsurların kullandıkları söylem. Ben yaygın bir mağduriyet olduğu kanaatinde değilim. Mutlaka gözden kaçan yanlışlıklar, haksızlıklar olmuş olabilir.  Ama hükümet olarak biz bu tür mağduriyetleri giderecek bir mekanizma oluşturmuş durumdayız.

AK Parti iktidarında hiçbir vatandaşımızı bilerek mağdur etmeyiz. Bir biçimde mağdur edilen  vatandaşımız varsa da mağduriyetlerini  gideririz. Bunun için mekanizmalar oluşturmuş durumdayız. Ama Fethullahçı Terör Örgütü’nün bu mağduriyet söylemi üzerinde kendi değirmenine su taşımasına da asla izin vermeyiz. Vatandaşlarımızın da bu yalan yanlış mağduriyet söylemlerine kanmamaları diliyoruz.

PSİKOLOJİK HARP OYUNU: Yanlış hesap Ankara’dan döner AK Parti iktidarında. Neredeyse Türkiye’de 'FET֒cü yok’ diyecek darbeyi yapanlar. FET֒cü değiliz diyorlar, Fethullah denilen iblisin görünür elemanları bile biz 'FET֒cü değiliz’ demeye başladılar. Mağduriyet söylemi alçak ve hain FET֒nün psikolojik harp oyunu, vatandaşlar duyarlı olsun. Mağduriyetler konusunda hiç endişeleri olmasın biz FETÖ ile irtibatlı olmadığını tespit ettiğimiz vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gideririz.

GENEL MERKEZ’DEN DE OLSA PARTİDE OLMAYACAK: FETÖ mücadelesinde Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın talimatı çok açıktır. Partimizin içinden hangi düzeyde olursa FETÖ ile bağlantılı olduğunu bir biçimde tespit ettiğimiz hiç kimse yer almayacaktır. Titiz bir inceleme yürütüldüğü için zamana yayılıyor gibi soru işaretlerini beraberinde getirebilir. Ama AK Parti içine sızmış ya da sızdırılmış FET֒cü unsurlar kesinlikle temizlenecektir. İster genel merkezde, parti grubunda ya da belediye meclisinde olsun bu alçak örgütle irtibatlı olduğu tespit edilen hiç kimse partide yer alamayacaktır.

İlgili Haberler

Politika

İlker Başbuğ: İmam Hatip Liselerinin sayısının artırılmasının nedenleri nedir?

Politika

Bilal Erdoğan çocukluğuna indi: Babamı cezaevine girerken göremedim, ona sarılamadım

Politika

Ahmet Türk, Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı

Politika

Vatandaş faturasını ödeyemiyor... Saray, bir yılda bin 300 konutun elektriğini tüketiyor

Politika

CHP ve İyi Parti'de 14 il için hareketlilik

Politika

Orhan Gencebay: Her dönemin adamı olmak bukalemunluktur

Politika

Kahve falı baktıran CHP'li Gürsel Tekin: Başkan adaylığı gözüküyor

Politika

KHK'lı doktorların çalışmasını kısıtlayan madde değiştirildi

Politika

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Politika

'Anadolu'da gençler çok yalnız ve umutsuz'

Politika

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Şahin, serbest bırakıldı

Politika

CHP'li Torun'dan Mansur Yavaş açıklaması