Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

Mehmet Tüm Adalılara verdiği sözü tuttu

Bir süre önce Balıkesir Erdek’e bağlı Paşalimanı adasını ziyaret eden CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Paşalimanı halkına verdiği sözü tutarak, Adanın sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. 12 adanın ve Lozan’ın tartışıldığı bir dönemde adaya gittiğini ifade eden Tüm, “Devlet kendi adasını unutmuş durumdadır.12 adayı tartışanlar önce Paşa Limanına baksınlar , Marmara’nın ortasında cennet parçası olan bu adamız adeta yok sayılmaktadır' dedi.

Ada sakinlerinin her türlü kamu hizmetinden yoksun olduğunu  yoksun olduğunu dile getiren  Mehmet Tüm, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemi ile verdiği yazılı soru önergesinde şu görüşlere yer verdi.

“Balıkesir İli Erdek İlçemize bağlı, Paşa Limanı adamız var. Bu cennet parçası adamızda Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen 5 adet köyümüz bulunmaktadır.

12 Adanın tartışıldığı bir dönemde ne yazık ki ada kaderine terk edilmiş, Devlet adeta kendi adamızı unutmuş durumdadır. Ada’da yol yok,  itfaiye aracı yok, kara ile ulaşım yok denecek kadar azdır. Büyükşehir Belediyesi hiç bir hizmet götürmemektedir. Deniz ambulansı yok. Aile Hekimi olan Dr. ayda bir defa reçete yazmak için adaya gidiyor. Acil bir hastanın en yakın sağlık kuruluşuna nakli en erken 2 saatlik bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Adada bulunan iskeleler deniz ambulansının yanaşmasına uygun değil. Bu konuda bir çalışmada bulunmamaktadır.

Okul yeterli değil aileler bölünüyor. Çocuklar ilkokulu bile başka yerlerde okumak zorunda kalıyor. Deniz taksi, İDO, BUDO, BADO gibi deniz ulaşım şirketleri adaya uğramıyor.

unnamed-(1)-061.jpg

Bu bilgiler ışığında

Paşa Limanı adasına, İktidarınız döneminde Bakanlar kurulu üyelerinden bu güne kadar giden olmuş mudur? Hükûmet olarak Paşa Limanının sorunlarını biliyor musunuz? Bunlar nelerdir? Kabine üyesi her hangi bir Bakanın sorunları yerinde görmek üzere adalara göndermeyi düşünüyor musunuz?
Hükümetin Paşa Limanı da  dahil Marmara  adaları ile  ilgili, bir projesi var mı dır ?

Varsa bu projeler nelerdir?

Paşa Limanı Halkı sorunlarına çözüm bekliyor. Halkın Temel Sorunları olan sağlık, eğitim, ulaşım gibi sorunlarını çözecek misiniz? Acil hastalar için hangi önlemleri alacaksınız?

2016 yılı Merkezi bütçesinde Paşalimanı ile ilgili ödenek var mıdır? Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında olan, ulaşım ve alt yapı hizmetleri ile ilgili bu güne kadar neler yapılmıştır. Toplam harcama tutarı ne kadardır?
Deniz Ulaşım şirketlerinin adayı, güzergâhlarından çıkarma sebebi nedir? Bu şirketlere faaliyet izni verilirken, adalarla ilgili bir düzenleme konulmuş mudur? Konulmamışsa gerekçesi nedir? Adayı güzergâhtan çıkaran bu şirketlere yaptırım uygulayacak mısınız?'

unnamed-085.jpg

İlgili Haberler

Politika

Akademisyenlerin gözaltına alınmasına bir tepki de TÜSİAD'dan

Politika

Akademisyenlere gözaltı... Suçlama: ‘Duran Adam'ı getirdiler

Politika

Avrupa Konseyi'nden ikinci 'Osman Kavala' operasyonuna tepki

Politika

Zekeriya Öz davasında Ali Ağaoğlu tanık olarak dinlendi

Politika

AKP'li milletvekilinin amcası evinde ölü bulundu

Politika

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşme hakkında açıklama

Politika

Eski Meclis başkanı kızacak ama ‘Vişneli tayfır' yeni ismiyle Meclis menüsünde

Politika

'Fesli' yine konuştu: Bir Müslüman Atatürk'ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır

Politika

Kaşıkçı cinayetinde yeni iddia: Türkiye'nin elinde 15 dakikalık ikinci bir ses kaydı daha var

Politika

Bahçeli 'af' istemişti: Çakıcı'nın 25 adamı daha gözaltına alındı

Politika

Kumpas hakim ve savcıları sanık sandalyesinde!

Politika

İki belediye başkanı görevinden uzaklaştırıldı