darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Meme kanserini anımsatan sabun

Ford sponsorluğundaki Warriors in Pink kuruluşu, meme kanseriyle savaşmak ve bu konuda farkındalık yaratmak için çalışıyor. Bu doğrultuda Zubi Advertising ile beraber ortaya çıkardıkları "Remind Me Soap" hem kuruluşa fon yaratıyor, hem de kendi kendine muayenenin önemini hatırlatıyor.

Remind Me Soap, adından da anlaşılacağı üzere bir sabun. Eczacı ve sabun üreticisi Leyna Masters ile yapılan işbirliği sonucunda ortaya çıkmış. Yulaf, balmumu ve farklı yağlar kullanılarak tamamen doğal malzemelerle üretilmiş. Etsy üzerinden neredeyse sembolik denebilecek bir rakama satışa çıkarılan ve Los Angeles ve Miami'deki spor salonlarında dağıtılan bu sabunun görünümü sıradan beyaz sabunlardan farksız.

Ancak, sabunun içinde kullanıldıkça ortaya çıkan kalıcı sabundan yapılmış, pembe kabartılar var. Sabun azaldıkça üzerinde kabartılar ve pürüzler belirmeye başlıyor. Bunlar, tıpkı duş sırasında bir kadının kendi kendine yapabilebileceği meme muayenesinde fark edebileceği sertliklere benziyor, hani fark edildiğinde mutlaka doktora gösterilmesi gereken ve erken teşhisin çok büyük önem taşıdığı "o" sertliklere.

Warriors in Pink amacını, kadınlara işe yarayan bir anımsatıcı sunmak olarak özetliyor. Bu anımsatıcının hatırlatmayı yaptığı anda (duş sırasında) kadının kendi kendine meme kontrolü yapabilmesi ve ayrıca bir zaman ayırmasını gerektirmemesi sabunun işlevselliğinin göstergesi.

İlgili Haberler

Yaşam

İstanbul'da turistlerin taksi isyanı

Yaşam

İstanbul'da bayram trafiği çilesi başladı

Yaşam

Bayramda hava durumu nasıl olacak?

Yaşam

Bayramda havalar nasıl olacak? İşte yanıtı...

Yaşam

İstanbul'da bu yollara dikkat

Yaşam

Şam'da kedilere özel otel

Yaşam

Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika uyarı

Yaşam

Düğün fotoğrafçılarının gözünden 7 boşanma işareti

Yaşam

16 Ağustos 2018 Süper Loto sonuçları

Yaşam

Marmara Bölgesi için korkutan deprem açıklaması!

Yaşam

İstanbul'un 4 ilçesinde 20 saatlik su kesintisi

Yaşam

Küçük kuş, zehirli yılanı önce avladı, sonra da yedi