Çok Okunanlar

CHP milletvekili hayatını kaybetti

Sincan'da Gökçek krizi

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

O Ses Türkiye'yi terk etti!

Merdan Yanardağ: Bahçeli'nin koalisyon çıkışı delegelere mesaj

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın 'Medya Mahallesi' programına konuk olan ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, MHP'deki kurultay bilmecesi, Davutoğlu'na yönelik 'Pelikan darbesi', Türkiye'den pek çok tanınan işadamı ve siyasetçilerin adının geçtiği Panama Belgeleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

 AKŞENER'İN BİR KARŞILIĞI VAR

Meral Akşener konusunda sadece Bahçeli değil, Erdoğan ve AKP'nin de tedirgin olduğunun altını çizen Merdan Yanardağ, "Meral Akşener sadece milliyetçi tabanda değil, merkez sağda da karşılığı olan bir isim. AKP'den büyük oranda, bir ksım da CHP'den oy alacak potansiyele sahip. Zaten Ergeenkon denen kumpasın bir nedeni de merkez sağda yeni oluşumların önünü kesmekti. Erdoğan'ın temel stratejilerinden biri de buydu. Ancak Akşener'in arkasında bir rüzgar var ve MHP'nin başına gelmesi halinde oyunu büyük oranda arttıracağını düşünüyorum" dedi.

KASET KUMPASI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Baykal'a yönelik kaset soruşturmasında tanık olarak çağrılmasının yandaş basın tarafından kara propagandaya çevrildiğine dikakt çeken Yanardağ, "Kılıçdaroğlu'nun savcılığın davetine olumsuz cevap vererek gitmeyeceğini açıklaması doğru bir karar. Bu kumpasın sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır. Bu skandalı aydınlatacak olan da yine Erdoğan'dır." şeklinde konuştu.

BAHÇELİ'NİN ÇIKIŞI DELEGEYE BİR MESAJ

Devlet Bahçeli'nin son grup konuşmasında AKP ile koalsiyon sinyali vermesinin yeni bir Milliyetçi Cephe hükümeti anlamına da gelebileceğini söyleyen Merdan Yanardağ, mesajın sadece AKP'ye değil, MHP delegelerine de verildiğini velirterek "Bahçeli'nin kurultay öncesinde AKP ile koalisyon mesajı vermesi tesadüf değil. Kendi delegelerine 'Biz iktidar olacağız, devlet imkanlarından yararlanacağız' mesajı veriyor. Koalisyon olursa koltuk bekleyen isimler olacaktır. 'Macerayı bırakın beni destekleyin' demek istiyor." dedi.

PANAMA BELGELERİNDE ADI GEÇEN SİYASİLER İSTİFA ETMELİ

Dünyada büyük etki yaratan Panama belgelerinde adı geçen işadamlarının maliyeye hesap vereceğini belirten Merdan Yanardağ, "Ancak siyasi isimler Maliye'ye değil halka karşı sorumludur. Bunun hesabını vermeleri gerekir. O isimlerin istifa etmesi, ya da ettirilmesi gerekiyor. Ancak bunu isteyecek bir irade ortada yok" dedi.

DAVUTOĞLUNUN MESAJLARI

"Davutoğlu 'Pelikan darbesi' ile devrildi" diyen Merdan Yanardağ, "Ancak zannedildiği gibi bu gidiş sessiz sedasız olmayacaktır. Davutoğlu'nun tasfiyesi sadece bir kişinin değil, bir kadronun tasfiyesidir. Her türlü devlet imkanından mahrum kalan bu kadrolar, kolay pes etmeyecektir. Medyada ortaya çıkan kavga bunun işaretidir. Davutoğlu'nun huzurevi ziyaretinde 'Başbakanlığı bırakmayın' diyen vatandaşa verdiği yanıt da anlamlıdır" şeklinde konuştu.

YA SEÇİM YA REFERANDUM

AKP'nin büyük bir krizin eşiğinde olduğunu belirten Yanardağ, "Aylardır söylüyorum, AKP artık ülkeyi yönetemez. Yıl sonuna kadar ya bir erken seçim, ya da bir referandum söz konusudur. AKP yıkılmaya en yakın dönemini yaşıyor" dedi.

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

Yılmaz Polat | AKP'den lobi şirketlerine milyonlarca dolar yağdırmaya devam

Politika

MHP'li aday Bucak: Seçime değil ölmeye geliyorum

Politika

Kavala soruşturmasında 13 kişi serbest, 1 kişi tutuklu

Politika

Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs'ın doğal kaynakları her iki tarafa ait

Politika

Afrin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Politika

Trump'tan Kaşıkçı tapesi açıklaması

Politika

Tutuklanma gerekçesi: İçeriğini bilmedikleri ‘şiddetsiz eylem' toplantısı…

Politika

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

Politika

Uğur Işılak hakkında suç duyurusu

Politika

AKP'li aday camiye 'seçim pankartı' astırdı

Politika

CHP zehirlenen askerleri Meclis'e taşıdı