darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Merdan Yanardağ: Oruç tutan yüzde 43, yüzde 57'yi sopadan mı geçirecek

Halk TV'de Cüneyt Akman'ın "Sol Şerit" programına konuk olan ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, gündemdeki konular hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Yanardağ, iktidarın emir eri gibi hareket ederek muhaleflere karşı her türlü sindirme operasyonunda gönüllü olarak görev alan müki amirleri de "Bu toplum hepinizi vicdanına not ediyor" diye uyardı.

Onuncu Yıl Marşı'nın hangi koşullarda ortaya çıktığını anlatan ve 10. Yıl kutlamalarının Sovyet sanatçıların desteği ile gerçekleştirildiğini hatırlatan Merdan Yanardağ, "Aslında 10. Yıl Marşı'na karşı olmak cumhuriyete ve onun değerlerine karşı olmaktır" dedi.

"POLİS CUMHURİYET DÜŞMANI BİR KURUMA DÖNÜŞTÜ"

Bolu'da protesto gösterisi düzenleyen ve aralarında milletvekillerinin de olduğu CHP'lilere yönelik polis saldırını eleştiren Merdan Yanardağ, "Polis teşkilatı artık sadece bir güvenlik kuruluşu değildir. Askerin karşısında konuşlandırılmış ve ideolojik olarka da cumhuriyet düşmanı bir kurum haline dönüştürülmüştür" dedi.

"TOPLUM NOT ALIYOR, HESABI SORULUR"

Muhalefetin her türlü hak talebinin şiddet yoluyla bastırıldığını ve mülki amirlerin de bu yönde talimatlar verdiğini hatırlatan Yanardağ "Artık yasalara ve cumhuriyete bağlı olmayan bu mülki amirlerin her yaptığı toplum vicdanı tarafından not ediliyor. Gün gelir bunların hesabı sorulur" şeklinde konuştu.

"YÜZDE 43, YÜZDE 57'Yİ SOPADAN MI GEÇİRECEK"

Son olarak Firuzağa'da gerçekeleşen gerici saldırıya da değinen Merdan Yanardağ, "AKP, gerici ve siyasal islamcı bir programı tüm topluma dayatmaya çalışıyor. Yapılan araştırmaya göre ülkede oruç tutanların oranı yüzde 43. Ne yapacaksınız, oruç tutan yüzde 43, yüzde 57'yi sopadan mı geçirecek?" diye sordu. 

ERDOĞAN'IN İÇ SAVAŞ TEHDİTİ

Tayyip Erdoğan'ın "iç savaş çıkarsa ezer geçeriz" sözünü değerlendiren Merdan Yanardağ, AKP'nin dışarıda desteğini yitirdiğini içeride de baskıyla iktidarını sürdürmeye çalıştığını belirterek Foreign Policy dergisinde çıkan "darbe olabilir" makalesine dikkat çekti. 

YARGIDA DARBE VE NÖBETÇİ GENEL YAYIN YÖNETMENLERİNİN TUTUKLANMASI

Merdan Yanardağ, AKP'nin yüksek yargıda hazırladığı darbe girişimi ile Özgür Gündem'in nöbetçi yayın yönetmenlerinin tutuklanması hakkında da değerlendirmede bulundu.

İlgili Haberler

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu

Güncel

Maltepe'de silahlı soygun

Güncel

'Türkiye yıl sonunda NATO'dan çıkabilir'

Güncel

FSM'de trafik kazası: 1 ölü

Güncel

ABD'den Türkiye'ye yeni yaptırım sinyali!

Güncel

Kur artışı elektrik üretimini de vurdu

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü 38 yaralı

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı