darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Merdan Yanardağ: Saldırının siyasal sorumlusu Saray'dır

MİT Tırları davasında Erdem Gül ile birlikte yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, karar duruşmasında verilen ara sırasında İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde uğradığı silahlı saldırıya tepkiler devam ediyor. Gazeteciler, basın kuruluşları, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri bu saldırıyı kınadı. 

Gazeteci Merdan Yanardağ, saldırıya sert tepki göstererek, siyasal sorumlusunun iktidar ve Saray olduğunu söyledi. Yanardağ, "Durumdan vazife çıkaran ve isim yapmaya çalışan mafya özentisi sokak serserilerine yol verildi" dedi.

Saldırganın, 1976 Sivas doğumlu Murat Şahin olduğu kesinleşti. Can Dündar'a, 'Vatan haini' diye bağırarak iki el ateş eden Şahin, Dündar4ın eşi Oilek dündar ve yanında bulunan CH'li milletvekili Muharrem Erkek'in müdahalesi sonucu yakalandı. Şahin'in "yaralama, silahlı saldırı, gasp" gibi suçlardan sabıkası olduğu ortala çıktı

Güvenlik görevlilerinin üzerine silah doğrultması ile silahını atark yere yatan saldırgan, gözaltına alınarak önce Adliye içindeki polis merkezine, ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"SİYASİ SORUMLUSU SARAY'DIR"

Can Dündar'a yönelik silahlı saldırıya bir çok keismden tepki gelirken, ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Can Dündar'a silahlı saldırının siyasal sorumlusu Saray'dır. Bu olay Türkiye'nin nasıl bir dönemece girdiğini göteriyor. Bedeli ülke için ağır olacak" dedi.

Gazeteci-yazar Merdan Yanardağ, saldırıya uğrayan Can Dündar'a geçmiş olsun mesajlarını iletirken, olayla ilgi şu değerlendirmeyi yaptı0

"Basına yönelik bu saldırıları konıyoruz. Medyayı susturma çabaları artık silahlı saldırı aşamasına geçmiştir. Böyle bir ortamın oluşmasında iktidarın sorumluluğu büyüktür. İktidar hedef gösteriyor, durumdan vazifa çıkaran ve kendilerini vatansever sanan cahil, hırsız, soyguncu ne kadar pislik varsa durumdan vazife çıkarıyor. İktidar, ortalığı şöhret olmaya, isim yapmaya çalışan mafya özentisi sokak serserilerine bıraktı. Cesur gazeteciler ne iktidara ne de böyle çapsız, ırzı kırık sokak çetelerine pabuç bırakmayacaktır."

Biz de ABC Gazetesi ailesi olarak Can Dündar'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İlgili Haberler

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye, 'Oktar'a Allah'tan bilgi geldiği' sözleri sebebiyle ceza

Medya

Antalya'da genç gazeteciye saldırı!

Medya

Habertürk'te üst düzey ayrılık

Medya

Hürriyet yazarından Rıdvan Dilmen'e sert sözler: ‘Şeytan' kardeşim...

Medya

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Medya

Sözcü gazetesine zam geldi

Medya

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet