darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

MESAM'a atanan kayyuma bir tepki de CHP'den: Güfte saraydan, beste Yavuz'dan

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) kayyum atanmasına tepki gösterdi.
Arif Sağ başkanlığındaki yönetimin görevden alınarak, yerine Yavuz Bingöl’ün de aralarında bulunduğu bir ekibin getirilmesine tepki gösteren Ağbaba, "Bundan böyle MESAM, güftesini Saray’ın, bestesini Yavuz Bingöl’ün yapacağı bir döneme girmiştir' dedi.  “Gün geçtikçe “yavuzlaşan' iktidar kendisine 'yavuz’ bir kayyum bulmuş' ifadelerini kullanan Ağbaba, MESAM’ın sanatçıların örgütlü gücü olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Dünyanın hiçbir yerinde halk için sanat yapanlar, iktidarın emir eri olmazlar. Şayet bir iktidar, türkülerden, şiirden, sinemadan, resimden, sanattan korkmaya başlamışsa biliniz ki o iktidarın sonu gelmiş demektir. Devletin televizyonunda yasak listesi yayınlatarak halkın türkülerine sansür koyan zihniyet, sanatçıların örgütünü de birilerini getirdiği gibi 'uyumlu' hale getirmek istemektedir. Bundan böyle MESAM, güftesini Saray’ın, bestesini Yavuz Bingöl’ün yapacağı bir döneme girmiştir.
MESAM'a atanan kayyuma sanatçılardan tepki: Dışı sanatçı içi çöplük olan...

'SARAY DARBESİ'
“Kendi gibi düşünmeyen belediyelere, gazetelere, televizyonlara, radyolara kayyum atadıklarını gördük. Kayyum düzeni artık meslek odalarına da uzanmış durumda. AKP’nin amacı, OHAL altında tüm Türkiye’yi tek tipe sokarak kendisine her alanda biat eden kurumlar yaratmaktır. Bunun en son örneği de, hedef tahtasına oturtulan, kula kulluk edenler tarafından 'Aleviler ele geçirdi' denerek hedef gösterilen MESAM oldu. Hiçbir gücün bugüne kadar kalıba sokamadığı sanatı, kayyumla ve sansürle ele geçirebileceğini zannedenler bugün MESAM’a saray darbesi yapmıştır. Mart ayında yapılacak olağan seçimi zorla 3 ay erteleterek kayyumla olağanüstü seçim dayatan iktidar, sandık iradesini gasp etmiştir.

SARAY SOFRALARININ DEĞİŞMEZ KONUĞU
Ağbaba, açıklamasının devamında “MESAM’a atanan kayyumun başına saray sofralarının değişmez konuğu, Cumhurbaşkanının elini sıkabilmek için büyük mücadeleler veren, 'yandaş değilim, uyumluyum’ diyen Yavuz Bingöl’ün atanması dikkat çekicidir. Gün geçtikçe 'yavuzlaşan' anlayış kayyum için kendisine 'yavuz' bir kayyum bulmuştur. Kızına TRT’de, kendisine MESAM’da yer açan Yavuz Bingöl, uyumdan kastının ne olduğu apaçık ortaya koymuştur. Menfaati için güfte, Sarayı için beste yapanlar sanatın ve sanatçının hakkını koruyamazlar' ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Güncel

Bilal Erdoğan: Acaba kaç tanemiz at biniyor?

Güncel

Diploma notu 90 olan öğrenci okulsuz kaldı

Güncel

İtalya'dan 2 aile, 8 Kangal yavrusu talep etti

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı: Namaz kılan insan haram işler mi?

Güncel

İnşaatlarda son 5 yılda 35.000 iş kazası yaşandı

Güncel

Yolda yürürken başına sokak lambası düştü

Güncel

Meteoroloji'den Marmara Bölgesi açıklaması

Güncel

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Güncel

İyi Parti İl Başkanı'na ikinci saldırı

Güncel

AYM, 6 yılda 2 bin 879 hak ihlali kararı verdi

Güncel

Kars'ta kaybolan 6 yaşındaki çocuk bulundu

Güncel

Gazeteciye rahip Brunson soruşturması