darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Metiner'den 'Cadı avı' ardından işkence itirafı!

İşkence iddialarını, 'kara propaganda’ olarak nitelendiren Metiner, “Kendi halkına kurşun sıkanlara, TBMM’ye bomba atanlara karşı kimse bizden gül uzatmamızı beklemesin' diye konuştu. 
Gazete Duvar'dan Hülya Karabağlı'nın haberine göre, Metiner, HDP’nin cezaevlerindeki işkence iddialarının yanı sıra Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün kamuoyuna yansıyan darp görüntüleri ile çok sayıda ailenin dile getirdiği işkence iddialarını değerlendirdi. Darbecileri yakalama sırasında yaşananlarla ilgili inceleme yapmayacaklarını söyleyen Metiner, “Darbecilerle ilgili bu süreçte açık değiliz. Darbecilerin yakalama sürecindeki bu iddiaları dikkate almayız. Alçak, cani bir güruhun yakalama sırasında yediği bir kaç tokat için üzülecek değiliz. Bu tümüyle bir algı operasyonu. Bu propagandaya boyun eğecek değiliz. Bu darbeciler savaş suçu işlemiştir. İki tokat attılar diye zalimlere acıyacak yürek yok bizde' dedi.

15 Temmuz'un ardından darbeci olduğu iddia edilen askerlerin işkence gördükten sonraki fotoğrafları Anadolu Ajansı tarafından servis edilmiş ve aynı zamanda polisin darbeci olduğu düşünülen askerlere yönelik çok sayıda işkence görüntüsü de ekranlara yansımıştı. Bu durum bir yandan ülkede hukukun rafa kaldırılması ile yeni bir dikta sürecinin açıldığına yönelik tezlerin güçlenmesine yol açarken, diğer yandan da yurt dışında yaşayan ya da kaçan FETÖ militanlarının iade edilmelerini de engeller bir boyut kazandı.
Metiner, önceki gün de katıldığı bir televizyon programında "FETÖ'cülerin yakalanması için ihbar dışında şart aranmaması gerektiğini söyleyerek, darbe bahanesi ile 'cadı avı' başlatıldığına yönelik kaygıları AKP içinden doğrulayan ilk isim olmuştu.   

İşte Metiner'in 'Cadı avı'nın meşru ve uygulamada olduğunu itiraf ettiği konuşması:

İlgili Haberler

Güncel

Tutuklu Yunan askerler hakkında flaş karar

Güncel

Yeliz Koray | Gemi

Güncel

TEM tünelinde araba yangını

Güncel

Kocaeli'de tünelde araç yangını

Güncel

Muska yazan sahte imam, suçüstü yakalandı

Güncel

İş cinayeti: Hatay'da elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Güncel

Dışişleri Bakanlığı'ndan İtalya'ya taziye!

Güncel

Hakan Ural canlı yayında polis için suç duyurusunda bulundu

Güncel

Batman'da bir evin bahçesinde patlama

Güncel

Mahkeme 3 IŞİD sanığını serbest bıraktı!

Güncel

Avrupa Parlamentosu Türkiye Forumu'ndan 'kriz' mesajı

Güncel

6 ayında endüstri tesislerinde 137 patlama meydana geldi