darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Metro Turizm ve sahibi Galip Öztürk'ün şaşırtıcı sicili

Bir kadın yolcunun cinsel tacize uğradığı Metro Turizm firması ve sahibi Galip Öztürk hakkında uzun süredir çarpıcı iddialar gündeme geliyor. Hakkında, “adam öldürmeye azmettirmek', "tehdit", "zorla çek-enet imzalatmak" ve “organize suç örgütü kurmak' gibi çok sayıda iddia, suçlama ve hüküm bulunan Metro Turizm Grubu'nun sahibi Galip Öztürk hakkında bir de çalışanına silah zoruyla senet imzalatma iddiası var.

ABC Gazetesi / ÖZEL

 Son olarak Metro Turizm otobüsünde bir kadın yolcunun üzerine mastürbasyon yaparak boşalan muavini ile ilgili olayı da “paralel yapının iddiası' diyerek tuhaf bir savunma yapan Galip Öztürk hakkında çok sayıda ağır suç iddiası var.

Öztürk, “adam öldürmeye teşvik'ten, “organize suç örgütü kurmaya' dek çok sayıda iddiadan yargılanmış, hüküm giymiş ancak kendi deyimiyle “Erdoğan’a şükrederek' cezaevinde, aldığı müebbet cezalarına rağmen kısa sürelerle yatmıştı. Hatta, son olarak Yargıtay’ın onadığı cezasında dahi cezaevine girmeyen Öztürk için gazetecilere, akademisyenlere işletilmeyen “insan hakkı' hükümleri işletilmişti. Fark şu ki gazeteciler hükümlü değil yargılama aşamasındaydı, ancak Öztürk yargılanmış hatta üst mahkeme tarafından bu cezaları onaylanmıştı. Ama o “İnsan' sayıldı, akademisyen ve gazeteciler sayılmadı. Ne diyelim, şimdi düzen böyle!

Alacağının iki katı kadar senet

Söz konusu iddia, Öztürk’ün yeni yeni 'zenginleştiği' dönemlere ait. İddiaların tamamı mahkeme tutanaklarına da geçmiş durumda. Adliye kolidorlarının hafızası diyebileceğimiz türden iddialar.

Olay Galip Öztürk’ün yatırım bölüm müdürünün ve aynı firmada o dönem çalışan eşinin başından geçiyor. Mahkeme tutanaklarından ve ulaştığımız olayın bazı tanıklarından edindiğimiz bilgilere göre olay şöyle gelişti.

'Kafaya dayanan silah!’

Öztürk’ün firmasından tazminatlarına ve diğer haklarına el koyularak işsiz bırakılan müdür, doğal olarak yasal yollara başvurarak hak sahibi olduğu ancak kendisine ödenmeyen alacaklarını tahsil etme yoluna gidiyor. Dava açma süreci esnasında Galip Öztürk, bu tablonun telafi edileceğini ve kendisiyle görüşmek istediğini söylüyor. İstanbul’un orta yerinde bir büyük alışveriş merkezinde (Metrocity) kendisyle buluşmak istediğini de iletiyor. Mağdur edilen müdür, çevresinin ve avukatlarının söz konusu görüşmeye gitmemesi telkinlerine rağmen görüşmeye gidiyor. Ve görüşme bittiğinde alacağının iki katı kadar yüklü bir senedi imzalamaya “ikna' oluyor. Tabii bu ikna sürecinde alnına silah dayandığını iddia ediliyor. Bu iddia da mahkemeye yansıyor ancak suç duyurusu ile ilgilenen savcı, takipsizlik kararı veriyor.  

Kimsenin aklına, işten atılan ve tazminatı ödenmeyen bir çalışanın patronunun elinde, işten atıldıktan sonra alacaklarının iki katı büyüklüğünde bir senedin nasıl geçtiğini düşünmek, söz konusu alışveriş merkezinin kamera kayıtlarını incelemek gelmiyor.

Olay bununla da sınırlı kalmıyor. Galip Öztürk, ardından çalışanından nasıl elde ettiği henüz karara bağlanmamış senedi mahkeme yoluyla tahsil ediyor! Ve aynı firmada çalışan eşini de işten çıkartıyor. 

Anlayacağınız bu Metro'da ilginç olaylar oluyor ve iddialara göre Türkiye Cumhuriyeti yasaları burada pek geçmiyor.

İlgili Haberler

Güncel

Bayram tatilinin 2. gününde kazalar 24 can aldı

Güncel

Seyhan'da bayram öncesi sıkı denetim

Güncel

Avrasya Tüneli çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı!

Güncel

Güngör Uras hayatını kaybetti

Güncel

Okulların ne zaman açılacağı belli oldu

Güncel

Meteorolojiden bayram tatili için hava durumu açıklaması

Güncel

Yabancılar ev almak için Bodrum'a ve Marmaris'e aktı

Güncel

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

Güncel

Hatay'da orman yangını

Güncel

Kaman İlçe Jandarma Komutanı açığa alındı

Güncel

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Güncel

TEM'de trafik durdu: 35 kilometrelik araç kuyruğu