darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

MHP Kongresi'ne devlet yasağı!

Ankara 25. İcra Dairesi tarafından Ankara Valiliği'ne  gönderilen yazıda, Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kongrenin yapılmasına ilişkin verdiği kararı durdurduğu hatırlatılarak, "MHP büyük kurultayının düzenlenmesi girişimlerine engel olunmasına yönelik, her türlü emniyet tedbirinin alınması" istendi.

İŞLER İYİCE KARIŞTI

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, muhalif adayların avukatları kongrenin toplanması için Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararının yeterli olduğunu, Yargıtay kararına gerek olmadığını savunurken, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi ise işi yavaştan alıyor. Yargıtay, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'de olağanüstü kongre toplanmasına ilişkin kararının temyiz incelemesini Mayıs ayı içerisinde müzakere edilerek açıklanacağı duyuruldu.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı kayyum heyeti, MHP için 15 Mayıs'ta olağanüstü kurultay kararı almıştı. Ancak MHP Genel Merkezi, Tosya ve Gemerek'te Asliye Hukuk Mahkemeleri'ne başvurarak kayyum kararları için ihtiyati tedbir kararı aldırmıştı. Bu gelişmelerden sonra gözler Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'ne çevrildi. Mahkeme, MHP'yle ilgili kararın Mayıs ayı içerisinde verileceğini açıklarken gün vermedi.

YARGITAY FUAT AVNİ'YE YANIT MI VERDİ? 

Yargıtay tarafından açıklama, “Davacı tarafın dosyanın öne alınması talebi incelenmiştir. Dosya mayıs ayı içerisinde müzakere edilerek, gerekli karar verilecektir. Bunun dışında  yazılı ve görsel veya sosyal medyada çıkan haberler doğru bilgiyi  yansıtmamaktadır. Karar çıktığında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir' denildi.

Yargıtay'ın açıklamasındaki “sosyal medyada çıkan haberler' vurgusu “internet fenomeni Fuat Avni'ye Yargıtay'dan yanıt' olarak değerlendirildi. Fuat Avni attığı tweetlerde MHP kongresine ilişkin Yargıtay kararının “hükümet baskısıyla' geciktirileceği ve kongrenin ileri bir tarihe ertelettireceğini iddia etmişti.

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında

Politika

Bedelli askerlikte ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı